W Gminnym Programie Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 zaplanowany został optymalny system monitoringu, polegający na stałej obserwacji i kontroli, który ma na celu weryfikację, czy następuje rozwiązanie/zmniejszenie problemów, występujących w obszarze rewitalizacji.
Sprawozdania sporządzane rokrocznie przez Wydział Rewitalizacji Urzędu Miasta Włocławek zawiera dwa poziomy monitorowania: monitorowanie stanu realizacji przedsięwzięć, obejmujący postęp rzeczowy i finansowy poszczególnych przedsięwzięć/projektów i monitorowanie zmian stanu obszaru rewitalizacji, obejmujący analizę realizacji celów poprzez wskaźniki.
Postęp prac w zakresie wdrażania Gminnego Programu Rewitalizacji oraz realizacji przedsięwzięć w nim ujętych podlega również monitorowaniu przez Instytucję Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Kujawsko – Pomorskiego (IZ). W związku z tym Wydział Rewitalizacji w okresach kwartalnych przekazuje do IZ sprawozdania z osiągniętych wskaźników produktu i rezultatu określonych przedsięwzięć/projektów.
Ponadto, Ustawa o rewitalizacji wskazuje konieczność dokonania oceny aktualności i stopnia realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028, dokonywanej przez prezydenta miasta co najmniej raz na 3 lata, zgodnie z systemem monitorowania i oceny określonym w tym programie.
Przeczytaj:
Ocena aktualności i stopnia realizacji GPR oraz efektywności narzędzi SSR pdf | doc
Sprawozdania i raporty
- Pobierz artykuł w formie pliku Pdf
- Drukuj treść tego artykułu
- Powrót do poprzedniej strony
- Kontakt na stronie Kontakt