Wybrane propozycje wezmą udział w bitwie o głosy mieszkańców w głosowaniu online w dniach od 3 do 17 listopada 2023 r. Obecnie pomysłodawcy mają czas na zaprezentowanie, udostępnienie zainteresowanym mieszkańcom swoich produktów celem obejrzenia, wypróbowania, sprawdzenia lub przetestowania itp.
Najpóźniej do 1 grudnia poznamy Zwycięzcę w tegorocznej edycji Konkursu na Lokalny Produkt. Docelowo, wybrany w drodze głosowania mieszkańców przedsiębiorca otrzyma prawo do używania dla danego produktu lub usługi tytułu Lokalny Produkt, wraz z odpowiednim oznaczeniem oraz wysoką nagrodę finansową, którą może spożytkować na m. innymi zakup materiałów do produkcji, dokonania opłat związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz zakupu niezbędnego sprzętu technicznego i elektronicznego.
Konkurs jest realizowany w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.
Propozycja numer 1
betonowe doniczki z fajansową wstążek firmy Pani Anny Jarzębowskiej – ANITKA KORALIK.
Zgodnie z opisem ze zgłoszenia konkursowego proponowany przedmiot nawiązuje formą i wzornictwem do tradycji miasta, jest to oryginalne połączenie surowego betonu z fajansowym wzorem, który jest wizytówka naszego miasta. Szczególnie w tym roku, kiedy remont Starego Miasta stał się faktem, doniczki mają przypominać jak ważna jest równowaga pomiędzy betonem, a naturą. Różnej wielkości doniczki np. z mchem chrobotkiem nadają się na pamiątki z Włocławka czy dekoracje sklepów czy biur.
Zainteresowanych prototypem oraz skorzystaniem z szerokiej oferty sklepu z rękodziełem „Postrzelona Anitka Koralik” zapraszamy na ul. 3 Maja 9.
Propozycja numer 2
Propozycja nr 2 do tytułu Lokalnego Produktu to prażucha po kujawsku – propozycja firmy Pana Krzysztofa Skowrońskiego.
Prażucha to regionalne danie, proste, smaczne, łatwe w przygotowaniu. Do sporządzenia potrawy używa się ziemniaków od rolników uprawiających na ziemi kujawskiej, mąka pochodzi bezpośrednio od młyna, a mięso na skwarki są produktem zakupionym u prywatnego przedsiębiorcy. Prażucha podawana będzie w towarzystwie maślanki lub zsiadłego mleka. Wszystkie te składniki tworzą niepowtarzalny smak, który towarzyszył w dzieciństwie naszym dziadkom.
Przykładowy produkt dostępny będzie w Restauracji „Dziedziniec” przy Placu Wolności 20.
Propozycja numer 3
To „Włocławska Kraina Pszczela” z Krainy Pszczelej Pani Renaty Pawlak.
Zgodnie z opisem ze zgłoszenia konkursowego pod nazwą proponowanego przedmiotu kryje się zestaw: ulik drewniany, miód dwusmakowy do degustacji ma przypominać jak ważne są pszczoły w naszym ekosystemie oraz plaster z knotem do samodzielnego wykonania świeczki. Zestaw jest okazją do zareklamowania Włocławka jako miasta położonego wśród lasów i jezior oraz słynącego z naturalnych produktów.
Włocławska Kraina Pszczela dostępna jest w punkcie „Kraina Pszczela” przy ul. 3 Maja 24/G.
Propozycja numer 4
Jest to makijaż artystyczny - propozycja „Fruzia Studio Urody” Pani Natalii Zielińskiej.
Zgodnie z opisem ze zgłoszenia konkursowego makijaż artystyczny wykonany na ciele przedstawia kwiaty w kobaltowym kolorze, Skarbiec fajansu oraz panoramę naszego miasta. Całość wykonana jest farbami, a makijaż na twarzy kosmetykami. Makijaż artystyczny dostępny jest w „Fruzia Studio Urody” przy ul. Piekarskiej 15.
Propozycja numer 5
Jest to fajansowy flower box z pracowni florystycznej Styll.
Zgodnie z opisem ze zgłoszenia konkursowego fajansowy flower box może służyć jako wystrój wnętrza, a także być podarowany w formie prezentu. Produkt zgłoszony do konkursu nawiązuje do produkcji wyrobów fajansowych poprzez kolory kwiatów oraz elementy ozdobne.
Fajansowy flower box wytwarza pracownia florystyczna Styll mieszcząca się przy ul. Cyganka 15.