NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

AKTUALNOŚCI

Spotkanie nt. kosmetyków i chemii tlenowej w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 21 października 2019

26 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 11:00-13:30 na spotkanie nt. kosmetyków i chemii tlenowej.

"Dyniowy zawrót głowy" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 21 października 2019

25 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 16:00-18:00 na "Dyniowy zawrót głowy" - warsztaty, disco oraz konkursy dla dzieci i dorosłych.

Wieczór poetycki oraz warsztaty literackie z WZD w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 21 października 2019

24 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 16:00-18:00 na wieczór poetycki oraz warsztaty literackie z WZD.

Warsztaty dla przedszkolaków w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 21 października 2019

24 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 11:00-12:00 na warsztaty dla przedszkolaków "Żyj ekologicznie - selekcja śmieci, walka ze smogiem".

Spotkanie pn. "Konopie lecznicze - arcydzieło natury. Historia i wpływ konopii leczniczych na zdrowie" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 21 października 2019

23 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 16:00-18:00 na spotkanie pn. "Konopie lecznicze - arcydzieło natury. Historia i wpływ konopii leczniczych na zdrowie".

Dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 4 "Południe" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 21 października 2019

23 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 14:00-15:00 na dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 4 Południe.

"Szukam Pracy" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 21 października 2019

22 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 15:00-18:00 na "Szukam pracy" - pośrednictwo, doradztwo, warsztaty wizażu.

Dyżur pracownika PUP w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 21 października 2019

22 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 14:00-15:00 na dyżur pracownika Powiatowego Urzędu Pracy.

Dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 21 października 2019

21 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 14:00-15:00 na dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych.

Za nami II Ogólnopolskie Forum Komitetów Rewitalizacji

Administrator, 21 października 2019
Za nami II Ogólnopolskie Forum Komitetów Rewitalizacji

W miniony weekend Włocławek był gospodarzem II Ogólnopolskiego Forum Komitetów Rewitalizacji. W wydarzeniu wzięło udział blisko 40 osób z Warszawy, Stargardu, Torunia, Leszna, Gdyni, Łodzi, Starogardu Gdańskiego, Kalisza oraz Włocławka.

Wśród poruszonych tematów znalazły się takie zagadnienia, jak m.in. dotacje do remontów w Specjalnej Strefie Rewitalizacji, prowadzenie przez Komitet Rewitalizacji komunikacji społecznej i wymiany informacji z lokalną społecznością oraz panel dyskusyjny poświęcony roli Komitetu Rewitalizacji na poszczególnych etapach realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji. W trakcie Forum przedstawiony został również przebieg realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 i udział w tym procesie lokalnego Komitetu Rewitalizacji. W drugiej części forum goście z całej Polski wzięli udział w spacerze badawczym po obszarze rewitalizacji.

Można już podziwiać mural przy ul. Żabiej

Administrator, 18 października 2019
Można już podziwiać mural przy ul. Żabiej

Przy ul. Żabiej można już podziwiać pierwszy mural w obszarze rewitalizacji. Dziś z wykonawczynią malowidła - panią Anną Wardęgą i panem Marcinem Czają, który pomagał laureatce konkursu zorganizowanego przez Urząd Miasta Włocławek, spotkał się prezydent Włocławka, dr Marek Wojtkowski wraz ze swoją zastępczynią i pełnomocnikiem ds. rewitalizacji, dr Barbarą Moraczewską.

Mural na ścianie bocznej bloku przy ul. Żabiej 14/16 powstał w ciągu zaledwie 7 dni. Jego realizacja możliwa była dzięki Konkursowi na projekt i wykonanie muralu inspirowanego charakterystycznymi cechami Włocławka, wydarzeniem lub obiektem historycznym. Jego laureatką została pochodząca z Krakowa, Anna Wardęga.

Malowidło zostało zrealizowane w związku z projektem 1.3.8. "Sztuka w przestrzeni - program murale" w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. Łącznie, w okresie obowiązywania dokumentu, w obszarze rewitalizacji ma powstać 6 murali.

Szóste wydanie "Gazety Śródmiejskiej" już jest!

Administrator, 16 października 2019
Szóste wydanie "Gazety Śródmiejskiej" już jest!

Ukazała się nowa "Gazeta Śródmiejska". To już szóste wydanie miesięcznika wydawanego w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

Najnowszy numer otwieramy artykułem o związkach wybitnego rzeźbiarza Stanisława Zagajewskiego ze Śródmieściem. Czytelnicy znajdą tu także m.in. informacje dotyczące przebiegu realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

"Gazeta Śródmiejska" jest jednym z projektów GPR. Za jego realizację odpowiedzialny jest Wydział Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Włocławek, wspierany przez Biuro Rewitalizacji.

W "Gazecie Śródmiejskiej" prezentowane są sylwetki osób działających na terenie Śródmieścia i organizacje pozarządowe, miejsca, a także wydarzenia i ciekawe inicjatywy odbywające się w najstarszej części Włocławka.

czytaj więcej

Zajęcia plastyczne dla dzieci pn. "Piękna Jesień" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 15 października 2019

18 października br. w godz. 16:00-17:30 kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na zajęcia plastyczne dla dzieci pn. "Piękna Jesień".

Będa rozmawiać o III edycji "Targowego Śródmieścia"

Administrator, 15 października 2019

17 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza przedsiębiorców na spotkanie z przedstawicielami Włocławskiego Centrum Biznesu - Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości. Spotkanie poświęcone będzie III edycji "Targowego Śródmieścia". Początek o godz. 17:00.

Dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 3 "Wschód" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 15 października 2019

16 października br. w godz. 14:00-15:00 kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 3 "Wschód".

Dyżur pracowników Włocławskiego Centrum Biznesu - Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 15 października 2019

15 października br. w godz. 15:30-17:00 kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na dyżur pracowników Włocławskiego Centrum Biznesu - Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości.

Dyżur o mikrograntach w WCOPiW

Administrator, 15 października 2019

15 października zapraszamy na kolejny dyżur związany z mikrograntami z Urzędu Miasta Włocławek. Z zainteresowanymi mieszkańcami spotkamy się we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.

Mikrogranty w ramach "Programu wsparcia projektów lokalnych" Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 udzielane są np. na organizację akcji sąsiedzkiej, imprezy rekreacyjnej lub kulturalnej czy wspólne zaaranżowanie przestrzeni. O wsparcie w wysokości od 500 do 2500 zł mogą ubiegać się m.in. nieformalne grupy mieszkańców, grupy obywatelskie, organizacje pozarządowe oraz instytucje. 

Drugi październikowy dyżur, podczas którego przedstawiciel Biura Rewitalizacji udzielać będzie informacji na temat możliwości uzyskania mikrograntu odbędzie się 15 października w siedzibie WCOPiW przy ul. Żabiej 12A. Zapraszamy w godz. 16:00-17:00.

Dyżur pracownika PUP w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 15 października 2019

15 października br. w godz. 14:00-15:00 kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na dyżur pracownika Powiatowego Urzędu Pracy.

Ruszają prace związane z muralem przy ul. Żabiej

Administrator, 11 października 2019
Ruszają prace związane z muralem przy ul. Żabiej


W sobotę, 12 października br. rozpoczną się prace związane z realizacją muralu inspirowanego charakterystycznymi cechami Włocławka. Przypomnijmy, iż mural wykona Pani Anna Wardęga z Krakowa, Laureatka Konkursu na projekt i wykonanie muralu inspirowanego charakterystycznymi cechami Włocławka, wydarzeniem lub obiektem historycznym.

Malowidło zatytułowane "Włocławskie popołudnie" powstanie na ścianie bocznej budynku przy ul. Żabiej 14/16 we Włocławku. Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów autorki, prace związane z wykonaniem muralu zakończą się w terminie do 22 października br.

Konkurs na projekt i wykonanie muralu inspirowanego charakterystycznymi cechami Włocławka, wydarzeniem lub obiektem historycznym, realizowany jest w związku z projektem 1.3.8. "Sztuka w przestrzeni - program murale" w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

O monitoringu procesów rewitalizacyjnych w Ck Browar B.

Administrator, 11 października 2019
O monitoringu procesów rewitalizacyjnych w Ck Browar B.

Instytut Rozwoju Miast i Regionów w Warszawie na zlecenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju przeprowadzi we Włocławku warsztaty dotyczące monitoringu procesów rewitalizacyjnych dla miast uczestniczących w Modelowej Rewitalizacji Miast. Wydarzenie z udziałem samorządowców - specjalistów w zakresie rewitalizacji - odbędzie się 14 października br. w Centrum Kultury Browar B.

Warsztaty, w którym wezmą udział m.in. przedstawiciele Biura Rewitalizacji Urzędu Miasta Włocławek, są elementem projektu pn. "Monitoring rozwoju lokalnego na poziomie miejskim i wewnątrz-miejskim".

W ramach pierwszej części projektu, realizowanego przez Związek Miast Polskich oraz Instytut Rozwoju Miast i Regionów w ramach umowy dotacji z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju, powstało narzędzie - podręcznik "Monitor Rozwoju Lokalnego" - służące diagnozie sytuacji Jednostek Samorządu Terytorialnego w 12 obszarach zrównoważonego rozwoju.

Druga część projektu poświęcona jest wypracowaniu wskazówek dla samorządów, w jaki sposób analizować procesy rozwoju lokalnego z większą "rozdzielczością" - na poziomie dzielnic, osiedli, ulic, a w przypadku gmin wiejskich czy miejsko-wiejskich - poszczególnych miejscowości. Dla przedstawicieli Biura Rewitalizacji UM Włocławek będzie to szczególnie istotne w kontekście realizowanego przez Samorząd Włocławka Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

Wydarzenie, które będzie miało miejsce we Włocławku, jest częścią cyklu organizowanego w różnych polskich miastach.

W pierwszej części przedstawiciele samorządów miast uczestniczących w konkursie "Modelowa Rewitalizacja Miast" będą dyskutować na temat doboru wskaźników wykorzystywanych do monitoringu działań rozwojowych. Cześć druga zostanie poświęcona samemu systemowi monitorowania i zebraniu doświadczeń samorządowców nabytych w trakcie realizacji gminnych programów rewitalizacji w różnych samorządach.

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!