NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Zobacz zwycięską koncepcję dla kwartału Brzeska/Cyganka/3 Maja/Żabia!

Administrator, 11 grudnia 2020
Zobacz zwycięską koncepcję dla kwartału Brzeska/Cyganka/3 Maja/Żabia!

Poznaliśmy zwycięzcę konkursu na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej budowy, przebudowy i rozbudowy budynków mieszkalnych i mieszkalno-usługowych wraz z zagospodarowaniem terenu w kwartale pomiędzy ulicami Brzeską, Cyganka, 3 Maja i Żabią we Włocławku na potrzeby społecznego budownictwa czynszowego, realizowanego w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. I nagrodę otrzyma ARR Architecture Kacper Rojek!

Na konkurs, który Urząd Miasta Włocławek zorganizował w ramach procesu rewitalizacji Śródmieścia we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział w Bydgoszczy, wpłynęło 18 prac. Każda z propozycji ukazywała kwartał pomiędzy ulicami Brzeską, Cyganka, 3 Maja i Żabią, w zupełnie nowym świetle. Ostatecznie, wygrał projekt autorstwa ARR Architecture Kacper Rojek. Jury konkursu uznało tę koncepcję za najlepszą pod względem architektonicznym, funkcjonalno-użytkowym i eksploatacyjnym.

- Cieszy mnie, że Włocławek jest postrzegany jako miasto z potencjałem, o czym świadczy liczny udział architektów w naszym konkursie. Koncepcja, która okazała się zwycięska, znakomicie łączy aspekty lokalne z wymogami nowoczesności, co pomoże nam stworzyć w rejonie ul. Brzeskiej, Cyganki, 3 Maja i Żabiej nowe, wygodne i funkcjonalne miejsce do życia w ramach społecznego budownictwa czynszowego – mówi prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.


Laureaci:

I nagroda - 25 000 zł

ARR Architecture Kacper Rojek

II nagroda - 15 000 zł
Studio Budowlane Unity s.c.

Wyróżnienia - 5 000 zł
D+P Architektura
Kolor Architektura
Pracownia Inicjatywa Projektowa
Arch_it Piotr Zybura

Poniżej prezentujemy zwycięski projekt.

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!