NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Z jakich atrakcji podczas ferii zimowych skorzystają dzieci z obszaru rewitalizacji?

Administrator, 22 stycznia 2020
Z jakich atrakcji podczas ferii zimowych skorzystają dzieci z obszaru rewitalizacji?

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zajęć, z których w czasie ferii zimowych mogą skorzystać dzieci i młodzież z obszaru rewitalizacji.

Centrum Kultury Browar B. przy ul. Łęgskiej organizuje „Ferie Browerie”. Pod tym hasłem kryją się m.in.: warsztaty „Kupuj z głową!”, zajęcia plastyczne, warsztaty recyklingowe, warsztaty edukacyjno-plastyczne o lesie i jego mieszkańcach, W krainie Muminków – warsztaty manualne i łamigłówki ze świata Tove Jansson, i wiele innych ciekawych spotkań. Zaplanowano też dodatkowe zajęcia, wśród których są m.in. treningi koncentracji i pamięci w formie zabawowej, hocki-klocki, robotyka czy zajęcia w Klubie Gier Planszowych „Taktyk”.

Od początku ferii, w Centrum Kultury Browar B. przy ul. Łęgskiej czynna będzie niezwykła wystawa: „Fascynujący Świat Pająków i Skorpionów”. Ekspozycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem na rynku europejskim – dotychczas odwiedziła 18 krajów. Wystawa we Włocławku będzie dostępna od 27 stycznia do 9 lutego 2020 roku. Można zobaczyć ponad 35 żywych okazów pajęczaków, a wśród nich jedne z najniebezpieczniejszych i największych pająków świata oraz liczne skorpiony. Uzupełnieniem wystawy są multimedia oraz plansze z ciekawostkami.

W Klubie Centrum Kultury Browar B. „Stara Remiza” przy ul. Żabiej dzieci wezmą udział m.in. w zajęciach tanecznych, rękodzielniczych, zagrają w gry planszowe. Feryjna oferta „Starej Remizy” to również edukacja z zakresu udzielania pierwszej pomocy czy zajęcia z zakresu robotyki.

W Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Cyganka odbedą się zimowe półkolonie. Dzieci, oprócz spędzania czasu na miejscu, biorą udział w wycieczkach na basen, do kina czy sali zabaw.

Bogatą ofertę na czas ferii przygotowała również świetlica „Zapiecek” mieszczącą się przy ul. 3 Maja 6. Oprócz zajęć na miejscu, zaplanowano m.in. wyjścia do kina, biblioteki, wyjazd do planetarium w Toruniu, pieszą wycieczkę nad jezioro Wikaryjskie, zwiedzanie ciepłowni MPEC. Podopieczni świetlicy wystąpią też w teatrze z własnym przedstawieniem!


Więcej informacji o programie tegorocznych ferii można znaleźć w miejskim informatorze dostępnym na www.wloclawek.pl

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!