NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Umowa podpisana!

Administrator, 26 sierpnia 2021
Umowa podpisana!

Prezydent Marek Wojtkowski podpisał dziś, tj. 26 sierpnia 2021 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego umowę na dofinansowanie zadania „Utworzenie Interaktywnego Centrum Fajansu”. Wysokość dofinansowania to 11 082 186,81 zł. Przypomnijmy, że w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 u zbiegu Żabiej i Królewieckiej powstanie placówka, która łączyć będzie tradycję z nowoczesnością. W budynkach po dawnym Banku Gdańskim powstaną: interaktywna strefa historyczna, strefa edukacyjna, strefa wystawowa/ekspozycyjna oraz strefa komercyjna-sprzedażowa.

Jak podkreśla prezydent Marek Wojtkowski, utworzenie Interaktywnego Centrum Fajansu to ważny projekt procesu rewitalizacji.

- Zależy nam na budowaniu marki włocławskiego fajansu, a także na ciekawym, nowoczesnym ukazaniu przemysłowych tradycji Włocławka. Budowa Interaktywnego Centrum Fajansu połączy te funkcje, dodatkowo wpłynie na jakość przestrzeni w ścisłym centrum miasta i przełoży się na podniesienie atrakcyjności turystycznej obszaru rewitalizacji  - powiedział prezydent Marek Wojtkowski.

Koszt całej inwestycji to ponad 22 miliony złotych.

Również dziś został ogłoszony przetarg na przebudowę i remont kompleksu budynków dawnego Banku Gdańskiego, w których powstanie Interaktywne Centrum Fajansu.

Obiekt składa się z dwóch połączonych ze sobą części – zabytkowej „A” przeznaczonej głównie na funkcję ekspozycyjną oraz części „B” przeznaczonej na funkcję warsztatowo – edukacyjną i administracyjną. Połączenie części stanowi uzupełniający łącznik z ogólnodostępnym holem na parterze. Istniejący łącznik między budynkami zostanie gruntownie przebudowany, w celu otworzenia przestrzeni i dostosowania jej jakości do nowej funkcji.

Termin otwarcia ofert w tym przetargu wyznaczono na 13 września 2021 r., pełna specyfikacja jest dostępna na stronie: umwloclawek.logintrade.net


fot. Szymon Zdziebło/tarantopga.pl dla UMWKP

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!