NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Ruszył konkurs na kolejny mural w obszarze rewitalizacji

Administrator, 10 września 2021
Ruszył konkurs na kolejny mural w obszarze rewitalizacji

Prezydent Miasta Włocławek ogłasza konkurs na projekt i wykonanie muralu związanego z historią Włocławka. Działanie realizowane jest w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018–2028.

Wielkoformatowe malowidło ścienne związane z historią Włocławka, graficznie nawiązujące do dawnych etykiet, reklam lub fotografii z XIX i XX wieku, kolorystycznie nawiązujące do zabudowy Dzielnicy Starego Miasta we Włocławku powstanie na ścianie bocznej budynku mieszkalnego przy ul. Cyganka 9.

W 2020 roku w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028, wielkoformatowe malowidło ścienne pojawiło się na ścianie budynku mieszkalnego przy ul. Wojska Polskiego 3. Rok wcześniej, mural pojawił się na ścianie budynku przy ul. Żabia 14/16

Termin nadsyłania zgłoszeń wraz z projektami upływa 12 października br. (decyduje data wpływu prac do Urzędu Miasta Włocławek). Wszystkie zgłoszone prace zostaną ocenione pod kątem walorów artystycznych i zgodności z tematyką konkursu przez Komisje Konkursową złożoną z pracowników Urzędu Miasta Włocławek, w tym m.in. Architekta Miejskiego, Plastyka Miejskiego, przedstawicieli Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej i Wydziału Rewitalizacji oraz przedstawicieli Galerii Sztuki Współczesnej i środowiska artystycznego.

Ogłoszenie wyników nastąpi w terminie do 22 października br. Na wykonanie muralu laureat będzie miał czas do 30 listopada br.


Dokumenty do pobrania:

Regulamin konkursu na projekt i realizację muralu [PDF]
Załącznik nr 1 - Karta zgłoszenia [DOC]
Załącznik nr 2 - zdjęcie ściany [JPG]
Załącznik nr 3 - zdjęcie ściany wraz z otoczeniem [JPG]
Załącznik nr 4 -  poglądowy plan ściany [JPG]

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!