NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Rozpoczął się konkurs na projekt i wykonanie miejskiego muralu

Administrator, 09 lipca 2019
Rozpoczął się konkurs na projekt i wykonanie miejskiego muralu

Urząd Miasta Włocławek ogłosił „Konkurs na projekt i wykonanie muralu inspirowanego charakterystycznymi cechami Włocławka, wydarzeniem lub obiektem historycznym”.  Zadanie realizowane jest w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

Pierwszy mural w obszarze rewitalizacji ma powstać na ścianie bocznej bloku przy ul. Żabiej 14/16 we Włocławku. Zgodnie z regulaminem, jego projekt powinien być inspirowany charakterystycznymi cechami Włocławka, wydarzeniem lub obiektem historycznym (obecnie już nieistniejącym).

Autor zwycięskiego projektu otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 zł brutto oraz środki finansowe ujęte w kosztorysie przeznaczone na zakup farb i innych materiałów umożliwiających wykonanie muralu.

Zgłoszenia przyjmowane będą w terminie do 30 sierpnia br. Wyniki prac jury poznamy najpóźniej 12 września. Na wykonanie muralu zwycięzca konkursu będzie miał czas do 30 listopada.Regulamin dostępny jest tutaj.

Projekt "1.3.8. Sztuka w przestrzeni - Program Murale" jest wpisany do Gminnego Programu Rewitalizacji miasta Włocławek na lata 2018-2028. Łącznie, w okresie realizacji dokumentu, zaplanowano wykonanie 6 murali w różnych punktach obszaru rewitalizacji.

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!