NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Przyjdź na dyżur poświęcony dotacjom do remontu w SSR

Administrator, 28 stycznia 2021
Przyjdź na dyżur poświęcony dotacjom do remontu w SSR

W Urzędzie Miasta Włocławek odbędą się dyżury informacyjne dotyczące systemu miejskich dotacji do remontów w Specjalnej Strefie Rewitalizacji. Zainteresowanych właścicieli i użytkowników wieczystych nieruchomości zapraszamy 2 i 23 lutego.

Wsparcie samorządu Włocławka służące poprawie stanu technicznego budynków w Śródmieściu realizowane jest w ramach projektu 4.1.4. Dotacje do remontów, wpisanego do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.
Dotacje mogą zostać udzielone na roboty budowlane związane z remontem lub przebudową oraz, w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków, na prace konserwatorskie i restauratorskie. Ich wysokość, w zależności od wybranego programu (Inwestycja z klasą, Remont krok po kroku, Witryna+, Historia się opłaca) może wynieść do 50% nakładów koniecznych.

Od 2019 r. wsparto w ten sposób roboty lub prace w 14 nieruchomościach zlokalizowanych w Specjalnej Strefie Rewitalizacji na łączną kwotę 2,2 mln zł.

Obecnie trwa nabór wniosków na roboty lub prace zaplanowane na 2021 rok. Na ten cel w budżecie miasta zarezerwowano 1,5 mln zł. Dokumenty można składać do 8 marca. Po więcej informacji i formularz wniosku o dotację, odsyłamy do zakładki "Specjalna Strefa Rewitalizacji"

Dyżury skierowane do właścicieli i użytkowników wieczystych nieruchomości odbędą się w terminach: 2 i 23 lutego br. Informacji udzielać będą pracownicy Wydziału Gospodarowania Mieniem Komunalnym i Wydziału Rewitalizacji. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w godz. 15:00-17:00 do Urzędu Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13 (budynek B, parter, stanowisko WGMK w Biurze Obsługi Mieszkańców).


Więcej: Czym jest Specjalna Strefa Rewitalizacji? Jak ubiegać się o dotację? Które nieruchomości już ją otrzymały?

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!