NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Podziel się zbiorami rodzinnymi i opowiedz o dawnym Włocławku w "Śródmieście Cafe" - przełożone na inny termin z powodu obostrzeń Covid-19

Administrator, 16 marca 2021
Podziel się zbiorami rodzinnymi i opowiedz o dawnym Włocławku w "Śródmieście Cafe" - przełożone na inny termin z powodu obostrzeń Covid-19

UWAGA: wydarzenie przełożone na inny termin z powodu obostrzeń Covid-19. O szczegółach będziemy informować.

W sobotę, 20 marca Fundacja Ładowarka zaprasza do "Śródmieście Cafe" na dyżur Społecznego Archiwum Włocławka. Nowy operator tego miejsca zachęca do udziału i pochwalenia się dokumentami i zdjęciami rodzinnymi, obrazującymi nasze miasto w przeszłości. Chodzi m.in. o włocławskie place, ulice czy osiedla, zakłady pracy, widoki miasta, jak również wydarzenia i inne ślady przeszłości nawiązujące do rozwoju stolicy Kujawy w minionych dziesięcioleciach. Chętni mogą podzielić się również wspomnieniami.

Społeczne Archiwum Włocławka to projekt zakładający stworzenie biblioteki dawnych zdjęć i wspomnień mieszkańców Włocławka. W ramach powyższego działania (realizowanego w okresie sierpień 2019-sierpień 2020 r. we współpracy z Fundacją Ari Ari dzięki grantowi z Fundacji Anwil dla Włocławka) udało się pozyskać kilkaset fotografii od mieszkańców Włocławka. Część z nich, jak również 2 wywiady video ze świadkami historii, zostały zaprezentowane na stronie internetowej projektu i fanpage w portalu społecznościowym Facebook. W planach są dalsze działania popularyzacyjne (wystawy, prelekcje, wydawnictwa, przygotowanie materiałów dla szkół), których realizacja jest jednak obecnie ograniczona z powodu obostrzeń wynikających z sytuacji epidemicznej.

Na dyżur, który odbędzie się w sobotę, 20 marca przy ul. 3 Maja 9 w godz. 12:00-13:00, będzie można przynieść materiały (dokumenty, fotografie itd), które zostaną zeskanowane i zasilą zasób SAW. Wszystkim zainteresowanym twórcy projektu opowiedzą również o jego założeniach i dotychczasowej realizacji. Tego dnia pokazane zostaną wybrane fotografie, które zostały zdigitalizowane w trakcie I etapu projektu.


Po więcej informacji odsyłamy na stronę projektu: www.archiwumwloclawka.pl. Tam też można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Link do wydarzenia fb: www.facebook.com/events/edit/272158614289032www.archiwumwloclawka.pl
www.fundacjaladowarka.pl
www.facebook.com/SrodmiescieCafe

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!