NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Pierwszy parklet już wkrótce pojawi się na terenie Śródmieścia

Administrator, 23 kwietnia 2019
Pierwszy parklet już wkrótce pojawi się na terenie Śródmieścia

Budowa parkletu w ramach projektu "Rewitalizacja Gwoździarni - warsztaty budowania mebli z palet" jest już na ukończeniu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w ostatnich pracach związanych z jego budową, które prowadzone będą w najbliższą sobotę, 27 kwietnia, w siedzibie Gwoździarni przy ul. Szpichlernej 7/9. - Spotykamy się kolejny raz w celu dokończenia parkletu, na którym pracowaliśmy w zeszłym roku. Przyjdź i dołóż swoją cegiełkę do mebla, który już wkrótce stanie w przestrzeni włocławskiego Śródmieścia - zachęcają organizatorzy. Zaczynamy o godz. 11.

Powstanie parkletu możliwe jest dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu w ramach mikrograntu przyznanego w konkursie na wsparcie projektów lokalnych na obszarze rewitalizacji. Gwoździarnia funkcjonująca przy ul. Szpichlernej 7/9, otrzymała na ten cel dotację w wysokości 2500 zł.


Parklet jest miejscem zielonym o charakterze rekreacyjnym, urządzanym na stalowo-drewnianej konstrukcji, która umieszczana jest na miejscu parkingowym. Chodzi przede wszystkim o przekształcenie przestrzeni zarezerwowanej do tej pory dla samochodów na miejsce przyjazne pieszym. Pierwszy taki obiekt we Włocławku przygotowany jest we współpracy z Gwoździarnią przy udziale mieszkańców i w najbliższych tygodniach stanie na obszarze rewitalizacji. Łącznie włocławski ratusz planuje w ramach Gminnego Programu rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 budowę i montaż 5 parkletów na obszarze rewitalizacji. Gdzie dokładnie? O tym zadecydujemy wspólnie z mieszkańcami. Co ważne, w zależności od zainteresowania włocławian, będą one mogły zmieniać swoją lokalizację.

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!