NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

AKTUALNOŚCI

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB STARSZYCH

admin, 21 grudnia 2017
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB STARSZYCH

Stowarzyszenie Teraz My razem z włocławskimi seniorami świętowało w kawiarni obywatelskiej.

PAŹDZIERNIKOWE DYŻURY W ŚRÓDMIEŚCIE CAFE

admin, 21 grudnia 2017

Zbliża się październik, a wraz z nim nowy plan dyżurów. W nadchodzącym miesiącu kolejny raz kawiarnię obywatelską odwiedzi Prezydent Miasta Marek Wojtkowski (10.10.2017r.). Jak tylko potwierdzone zostaną terminy dyżurów Zastępczyń Prezydenta Miasta - poinformujemy o tym niezwłocznie.

czytaj więcej

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SENIORA

admin, 21 grudnia 2017
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SENIORA

Stowarzyszenie Teraz My zaprasza wszystkich seniorów (słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale nie tylko) do wspólnego celebrowania Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, które odbędzie się  2 października 2017r. w godzinach 16.00 - 18.00. Wszystko to w Śródmieście Cafe przy 3 Maja 9. Spotkanie to będzie poprzedzone prelekcją pt. "Filmowe ujęcia jesieni życia", w którym poruszone zostaną różne aspekty życia osób starszych. Międzynarodowy Dzień Osób Starszych został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 14 grudnia 1990 roku i obchodzony jest każdego roku 1 października.

 

czytaj więcej

PUBLICZNE OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU ARCHITEKTONICZNEGO

admin, 21 grudnia 2017

W ostatni poniedziałek, tj. 25.09.2017r. o godzinie 13.00 w sali nr 4 Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 odbyło sie publiczne ogłoszenie wyników konkursu na "Opracowanie koncepcji programowo - przestrzennej rozbudowy, przebudowy budynku i zmiany sposobu użytkowania na Centrum Rewitalizacji we Włocławku przy ulicy 3 Maja 18 w ramach projektu pn. "Śródmieście na drodze do zmian - opracowanie narzędzi aktywizacji zawodowej i społecznej mieszkańców centrum Włocławka".

czytaj więcej

OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU ARCHITEKTONICZNEGO

admin, 21 grudnia 2017

O godzinie 13.00 w sali nr 4 Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 Zastępca Prezydenta Miasta ds. edukacji i spraw społecznych Barbara Moraczewska podczas konferencji prasowej ogłosi wyniki konkursu, którego przedmiotem było opracowanie koncepcji programowo - przestrzennej Centrum Rewitalizacji we Włocławku.

Centrum Rewitalizacji ma znajdować się w kamienicy przy 3 Maja 18.

WSPARCIE PROJEKTÓW LOKALNYCH

admin, 21 grudnia 2017

Komisja Konkursowa oceniła kolejne projekty zgłoszone w ramach wsparcia projektów lokalnych. Pozyskane środki mają na celu aktywizację mieszkańców oraz przeprowadzenie zmian w najbliższym otoczeniu.

 

czytaj więcej

NAJBLIŻSZE DZIAŁANIA ZWIĄZANE Z REWITALZIACJĄ

admin, 21 grudnia 2017
NAJBLIŻSZE DZIAŁANIA ZWIĄZANE Z REWITALZIACJĄ

Podczas środowego briefingu Zastępca Prezydenta Miasta ds. edukacji i spraw społecznych, Barbara Moraczewska oraz Alicja Dworzańska i Agnieszka Biesiada z Wydziału Rozwoju Miasta przedstawiły najbliższe działania w ramach projektu "Śródmieście na drodze do zmian - opracowanie narzędzi aktywizacji zawodowej i społecznej mieszkańców centrum Włocławka".

 

 

czytaj więcej

DYŻUR PREZYDENTA MIASTA

admin, 21 grudnia 2017
DYŻUR PREZYDENTA MIASTA

Już jutro, tj. 15 września w Śródmieście Cafe przy 3 Maja 9 między 12.00 a 13.00 odbędzie się dyżur Prezydenta Miasta Marka Wojtkowskiego.

Zapraszamy wszystkich zaintreresowanych!!!

ODWOŁANY DYŻUR

admin, 21 grudnia 2017

Z przyczyn od nas niezależnych odwołany został dzisiejszy dyżur pracownika Miejskiego Budownictwa Mieszkaniowego. Za zaistniałe zmiany przepraszamy.

BRIEFING 13.09.2017R.

admin, 21 grudnia 2017

Dziś, tj. 13.09.2017r. o godzinie 13.00 przy sali 302 w Urzędzie Miasta odbędzie się briefing dla przedstawicieli mediów. Jego tematem będzie podsumowanie ubiegłotygodniowego otwartego spotkania dla mieszkańców oraz najbliższe działania związane z realizacją projektu "Śródmieście na drodze do zmian...".

Zapraszamy!

PRZYWRÓĆMY WITALNOŚĆ ŚRÓDMIEŚCIA

admin, 21 grudnia 2017

Do późnych godzin wieczornych trwało czwartkowe otwarte spotkanie dla mieszkańców Włocławka. Spotkanie, które odbyło się 07 września w sali nr 4 Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13 rozpoczęło się od przedstawienia zaawansowania prac nad Gminnym Programem Rewitalizacji. Pan Paweł Kołacz, przedstawiciel Pracowni Zrównoważonego Rozwoju zaprezentował efekty dziewięciomiesięcznej pracy osób, które aktywnie włączyły się w proces rewitalizacji.

czytaj więcej

WTOREK W ŚRÓDMIEŚCIE CAFE

admin, 21 grudnia 2017
WTOREK W ŚRÓDMIEŚCIE CAFE

Ostatni wtorek był bardzo aktywnym dniem w kawiarni obywatelskiej. Tuż przed godziną 11.00 3 Maja 9 odwiedzili przedstawiciele Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy już przed wakacjami na stełe wpisali się w funkcjonowanie Śródmieście Cafe.

O 11.50 odbył się briefing prasowy, w którym Prezydent Miasta Marek Wojtkowski oraz Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju Miasta - Agnieszka Biesiada zapraszali wszystkich na jutrzejsze otwarte spotkanie z mieszkańcami zaplanowane na 17.30 w sali nr 4 w Urzędzie Miasta przy Zielonym Rynku 11/13. Między 12.00 a 13.30 Prezydent Miasta odbył dyżur, który niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańcównaszego miasta. O kolejnych będziemy informować na bieżąco.

Kawiarnia obywatelska tętni życiem!!!

DYŻURY W KAWIARNI OBYWATELSKIEJ OD 5 DO 8 WRZEŚNIA

admin, 21 grudnia 2017

Poniżej prezentujemy plan dyżurów w kawiarni obywatelskiej między 5 a 8 września:

05.09.2017r. - wtorek
12.00 - 14.00 Prezydent Miasta Marek Wojtkowski
13.00 - 15.00 Pracownik Powiatowego Urzędu Pracy

06.09.2017r.  - środa
13.00 - 15.00 Pracownik Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej Nr 1 "Śródmieście"

07.09.2017r. - czwartek
13.00 - 15.00 Pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie
14.00 - 15.00 Pracownik Miejskiego Budownictwa Mieszkaniowego

Zapraszamy!!!

ŚRÓDMIEŚCIE NA DRODZE DO ZMIAN - KOLEJNY ETAP PRAC

admin, 21 grudnia 2017
ŚRÓDMIEŚCIE NA DRODZE DO ZMIAN - KOLEJNY ETAP PRAC

Prace nad sporządzeniem projektu Gminnego Programu Rewitalizacji trwają od kwietnia bieżącego roku. Aktywny udział w nich wzięli mieszkańcy miasta, w tym głównie Śródmieścia, przedsiębiorcy, a także pracownicy jednostek Urzędu Miasta i innych instytucji. W najbliższy czwartek, tj. 7 września o godzinie 17.30 w sali nr 4 Urzędu Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13 odbędzie się otwarte spotkanie warsztatowe dla mieszkańców Włocławka. Celem spotkania będzie podsumowanie pracy grup tematycznych, które tworzyły propozycje rozwiązań do projektu Gminnego ProgramuRewitalizacji Włocławka.

czytaj więcej

ZMIANY W "REGULAMINIE WSPARCIA PROJEKTÓW LOKALNYCH REALIZOWANYCH NA OBSZARZE REWITALIZACJI W MIEŚCIE WŁOCŁAWEK"

admin, 21 grudnia 2017

Od 1 sierpnia trwa nabór wniosków do konkursu na wsparcie projektów lokalnych. Dzięki temu dofinansowaniu podwórka w Śródmieściu nabierają nowych barw, ale nie tylko. W ostatnią sobotę zorganizowano podwórkowe kino plenerowe. Cały czas jednak trwają spotkania z mieszkańcami i po wnioskach z nich płynących wprowadzono zmiany w "Regulaminie wsparcia projektów lokalnych na obszarze rewitalizacji w Mieście Włocławek". Mają one usprawnić konkurs oraz dostosować go do zdiagnozowanych potrzeb mieszkańców.

czytaj więcej

DYŻUR ZASTĘPCY PREZYDENTA MIASTA

admin, 21 grudnia 2017
DYŻUR ZASTĘPCY PREZYDENTA MIASTA

Już dziś, tj. 29 sierpnia w Śrómieście Cafe przy 3 Maja 9 odbędzie się pierwszy dyżur Zastępcy Prezydenta Miasta ds. rozwoju i inwestycji Magdaleny Korpolak - Komorowskiej. Zaplanowany jest od 14.00 do 15.00. Myślimy, że to początek stałych dyżurów, o czym będziemy informować na bieżąco.

Zapraszamy!!!

DYŻUR W KAWIARNI OBYWATELSKIEJ

admin, 20 grudnia 2017
DYŻUR W KAWIARNI OBYWATELSKIEJ

Dziś, tj. 29 sierpnia w Śródmieście Cafe swoje dyżury rozpoczęła Zastępca Prezydenta Miasta ds. rozwoju i inwestycji Magdalena Korpolak - Komorowska. Od września te spotkania dojdą do listy stałych dyżurów w kawiarni obywatelskiej. Dzis również powrócili do nas słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Po wakacjach powrócą dyżury pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz Pracowników Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej. Plan dyżurów na wrzesień ukaże się najpóźniej w najbliższy czwartek.

GWOŹDZIARNIA - PODWÓRKOWE KINO PLENEROWE

admin, 20 grudnia 2017
GWOŹDZIARNIA - PODWÓRKOWE KINO PLENEROWE

W ostatnią sobotę mieliśmy przyjemność uczestniczyć w bardzo ciekawym przedsięwzięciu, a mianowicie "Gwoździarni - podwórkowym kinie plenerowym", zorganizowanym przez Stowarzyszenie Ładowarka. Osób, które zaangażowały się w to, byśmy w sobotni wieczór obejrzeli "Grand Budapest Hotel" było więcej i wszystkim serdecznie dziękujemy.
Samo wydarzenie było organizowane już wcześniej i zawsze cieszyło się zainteresowaniem, ale po raz pierwszy przygotowano je z wykorzystaniem funduszy przeznaczonych na Wsparcie Projektów Lokalnych. Przy okazji przypominamy, że nabór wniosków trwa do wyczerpania środków.
Na podwórku przy ulicy Szpichlernej zgromadziło się około 100 widzów, którzy w bardzo przyjemnych okolicznościach mogli obejrzeć bardzo dobrze przyjęty komediodramat Wesa Andersona.

Zapraszamy!!!

(zdjęcia prezentujemy dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Ładowarka)

FOTOBIOGRAFIA WŁOCŁAWKA

admin, 20 grudnia 2017
FOTOBIOGRAFIA WŁOCŁAWKA

Od kilku tygodni w kawiarni obywatelskiej odbywają się cykliczne spotkania związane z przygotowaniami do stworzenia fotograficznej historii Włocławka. Każdy, kto ma zdjęcia Śródmieścia i chciałby o nim opowiedzieć - może to zrobić w Śródmieście Cafe przy 3 Maja 9 w czwartek o 17.00. Ze wszystkich usłyszanych historii wybierzemy najciekawsze i umieścimy je w "Fotobiografii Włocławka".

Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Ładowarka, a o nadchodzących spotkaniach będziemy informować na bieżąco.

 

 

 

Zapraszamy!

BUDŻET OBYWATELSKI

admin, 20 grudnia 2017
BUDŻET OBYWATELSKI

Trwa głosowanie na propozycje zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2018. Spośród 46 propozycji należy wybrać jedną i zagłosować. Pomysły są różne: łąweczka upamiętaniająca Stanisława Zagajewskiego, rozbudowa skateparku oraz budowa przytuliska dla kotów we włocławskim schronisku. Głosować można w okręgu, który się zamieszkuje i ma się ukończone 16 lat.

Online można to zrobić na stronie: wloclawek.budzet-obywatelski.org, tradycyjnie można dokonać tego w Urzędzie Miasta i jego filiach oraz w kawiarni obywatelskiej przy 3 Maja 9.

Zapraszamy!!!

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!