NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

AKTUALNOŚCI

Trwa nabór zgłoszeń w konkursie Markowy Lokal Śródmieścia - weź udział!

Administrator, 16 września 2019
Trwa nabór zgłoszeń w konkursie Markowy Lokal Śródmieścia - weź udział!

Do 21 września czekamy na zgłoszenia w konkursie Markowy Lokal Śródmieścia. Zwycięzca głosowania internetowego otrzyma certyfikat i voucher na  pakiet usług reklamowych w lokalnych mediach. Zachęcamy do udziału! :)

Celem konkursu "Markowy Lokal Śródmieścia" jest podniesienie poziomu gospodarczego obszaru rewitalizacji oraz wsparcie przedsiębiorców i promocja ich działalności gospodarczej poprzez wybór najlepszej jakościowo usługi lub produktu, chcąc docenić ich potencjał, ofertę handlową, a także jakość usług lub produktów oraz poziom obsługi klienta.

Zgłoszenia może dokonać przedsiębiorca lub dowolna osoba, która uzyska akceptację podmiotu, wskazanego w formularzu konkursowym. Zwycięzca głosowania internetowego otrzyma tytuł „Markowego lokalu Śródmieścia” oraz voucher na pakiet usług promocyjnych w lokalnych mediach.

czytaj więcej

Jak zmieniać podwórka w Środmieściu?

Administrator, 16 września 2019
Jak zmieniać podwórka w Środmieściu?

W Urzędzie Miasta Włocławek gościliśmy dr Edytę Masierek z Uniwersytetu Łódzkiego oraz Alicję Szajerską, absolwentkę łódzkiej uczelni, która w 2019 r. obroniła pracę magisterską pt. "Kreowanie przestrzeni sąsiedzkich na obszarze rewitalizacji miasta Włocławek".

Celem pracy przygotowanej na kierunku Gospodarka Przestrzenna, było zaprezentowanie pomysłów na aranżację śródmiejskich podwórek w obszarze rewitalizacji Włocławka. Zawarte w pracy magisterskiej rozwiązania dotyczyły podwórek w nieruchomościach przy ul. Cyganka 9 i Cyganka 24, 3 Maja 16, Królewiecka 20 i na terenie Szkoły Podstawowej nr 3.

Podczas spotkania z udziałem dr Barbary Moraczewskiej oraz przedstawicieli Biura Rewitalizacji, Wydziału Gospodarki Komunalnej i Administracji Zasobów Komunalnych, autorka - Alicja Szajerska - zwracała uwagę na konieczność zagospodarowania przestrzeni wspólnej w obszarze rewitalizacji i nadania im nowych funkcji oraz udział mieszkańców, którzy będą gotowi do zaangażowania się w tworzenie i dbanie o nową przestrzeń.

czytaj więcej

Zajęcia kreatywne dla dzieci w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 16 września 2019

21 września br. w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" odbędą się zajęcia kreatywne dla dzieci "Jesienne inspiracje". Początek o godz. 10:30.

Zajęcia plastyczne dla dzieci w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 16 września 2019

19 września br. w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" odbędą się zajęcia plastyczne dla dzieci "Kredowa podróż dookoła świata". Początek o godz. 15:00.

Dyżur pracownika OSPS "Wschód" w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 16 września 2019

18 września br. w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" odbędzie się dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 3 "Wschód". Początek o godz. 14:00.

Dyżur rekrutacyjny "Szlachetnej Paczki" w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 16 września 2019

18 września br. w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" odbędzie się dyżur rekrutacyjny "Szlachetnej Paczki". Początek o godz. 13:00.

Dyżur dotyczący mikrograntów w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 16 września 2019

17 września br. w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" odbędzie się dyżur pracownika Biura Rewitalizacji UM Włocławek w sprawie mikrograntów. Początek o godz. 16:00.

Warsztaty fotograficzne "Fotografia moją pasją" w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 16 września 2019

17 września br. w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" odbędą się warsztaty fotograficzne "Fotografia moją pasją" z Radosławem Wiankowskim. Początek o godz. 15:00.

Dyżur pracownika PUP w "Śródmieście Cafe" w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 16 września 2019

17 września br. w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" odbędzie się dyżur pracownika Powiatowego Urzędu Pracy. Początek o godz. 14:00.

Losowanie grup III edycji Mistrzostw Włocławka i Firm Zakładów Pracy Szóstek Piłkarskich w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 16 września 2019

16 września br. w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" odbędzie się losowanie grup III edycji Mistrzostw Włocławka i Firm Zakładów Pracy Szóstek Piłkarskich. Początek o godz. 17:00.

Przygotowujemy się do remontów miejskich nieruchomości

Administrator, 12 września 2019
Przygotowujemy się do remontów miejskich nieruchomości

Trwa procedura związana z przeprowadzeniem modernizacji i remontów nieruchomości znajdujących się w zasobie Gminy Miasto Włocławek, które zlokalizowane są w Specjalnej Strefie Rewitalizacji.

Jak informuje Administracja Zasobów Komunalnych, w październiku ma być gotowa dokumentacja projektowo-kosztorysowa pochodzącej z 1861 roku nieruchomości zlokalizowanej przy ul. 3 Maja 6. Dokumentacja dotyczyć będzie prac z branży budowlanej, sanitarnej i elektrycznej wraz z zagospodarowaniem terenu.

Na tym nie koniec dobrych wiadomości dla mieszkańców. Na sesji Rady Miasta Włocławek z dnia 27 sierpnia br. radni przyjęli uchwałę w sprawie zmiany budżetu miasta Włocławek na 2019 r., która wprowadziła zadanie pn. "Przebudowa kamienicy przy ul. Maślanej 4/6”, dzięki czemu zostanie opracowana dokumentacja na potrzeby przebudowy obiektu.

czytaj więcej

Anna Wardęga zwyciężczynią konkursu na mural!

Administrator, 11 września 2019
Anna Wardęga zwyciężczynią konkursu na mural!

Anna Wardęga z Krakowa Laureatką Konkursu na projekt i wykonanie muralu inspirowanego charakterystycznymi cechami Włocławka, wydarzeniem lub obiektem historycznym. Malowidło powstanie na ścianie bocznej budynku przy ul. Żabiej 14/16.

9 września 2019 r. komisja konkursowa wyłoniła Laureata konkursu na projekt i wykonanie muralu inspirowanego charakterystycznymi cechami Włocławka, wydarzeniem lub obiektem historycznym. Ocenie jury podlegało 11 projektów, które wpłynęły w wymaganym terminie do Urzędu Miasta Włocławek. Komisja dokonała oceny zgłoszonych projektów murali według następujących kryteriów: spójności projektu z tematyką konkursu oraz walorów artystycznych projektu – jakości i estetyki projektu.  Najwyższe oceny jury otrzymał projekt nr 9 pn. „Włocławskie popołudnie”, autorstwa Anny Wardęgi z Krakowa, która, tym samym, została Laureatką Konkursu.  W najbliższych dniach zostanie przeprowadzona procedura umożlwiająca autorce zwycięskiego projektu wykonanie muralu. Termin realizacji, zgodnie z regulaminem, nie może być późniejszy niż 30 listopad 2019 r. Nagrodzona otrzyma nagrodę finansową w wysokości 10 000 zł brutto.

Konkurs na projekt i wykonanie muralu inspirowanego charakterystycznymi cechami Włocławka, wydarzeniem lub obiektem historycznym, realizowany jest w związku z projektem 1.3.8. "Sztuka w przestrzeni - program murale" w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. Łącznie, w okresie obowiązywania dokumentu, w obszarze rewitalizacji ma powstać 6 murali.

czytaj więcej

Przed nami VII posiedzenie Komitetu Rewitalizacji

Administrator, 10 września 2019
Przed nami VII posiedzenie Komitetu Rewitalizacji

W środę, 11 września br. odbędzie się VII posiedzenie Komitetu Rewitalizacji.

Wśród zaplanowanych tematów znalazła się informacja w sprawie przyznanych w  2019  r. przez Prezydenta  Miasta Włocławek dotacji na roboty budowlane polegające na remoncie lub przebudowie oraz na prace konserwatorskie i restauratorskie w odniesieniu do  nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków dla właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości położonych w obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji oraz omówienie kwestii związanych z organizacją Ogólnopolskiego Forum Komitetów Rewitalizacji we Włocławku.

Posiedzenie odbędzie się 11 bm. w sali nr 4 Urzędu Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13. Początek o godz. 16:00.

Wspólne granie w kalambury w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 10 września 2019

13 września kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na wspólne granie w kalambury. Początek o godz. 16:30.

Zajęcia kreatywne dla dzieci w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 10 września 2019

12 września kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na "Tęczową bransoletkę", czyli zajęcia kreatywne dla dzieci. Początek o godz. 16:30.

Dyżur pracownika OSPS "Zazamcze" w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 10 września 2019

11 września kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społęcznej nr 2 "Zazamcze". Początek o godz. 14:00.

Dyżur dotyczący mikrograntów w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 10 września 2019

10 września kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na dyżur pracownika Biura Rewitalizacji w związku z realizacją "Programu wsparcia projektów lokalnych". Przyjdź i dowiedz się więcej o mikrograntach na organizację wydarzeń w obszarze rewitalizacji. Początek o godz. 16:00.

Dyżur pracownika PUP w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 10 września 2019


10 września kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na dyżur pracownika Powiatowego Urzędu Pracy. Początek o godz. 14:00.

Masz pomysł na wydarzenie? Sięgnij po mikrogrant!

Administrator, 10 września 2019
Masz pomysł na wydarzenie? Sięgnij po mikrogrant!

Dziś, jak w każdy wrześniowy wtorek, zapraszamy na dyżur dotyczący "Programu wsparcia projektów lokalnych", czyli mówiąc w skrócie, mikrograntom udzielanym na organizację wydarzeń w obszarze rewitalizacji.

Wsparcie w wysokości od 500 zł do 2500 zł może zostać udzielone grupie nieformalnej, organizacji pozarządowej czy instytucji, która chciałaby zorganizować np. spotkanie, wystawę, akcję sąsiedzką czy zaaranżować wspólnie przestrzeń.

Celem "Programu wsparcia projektów lokalnych", realizowanego w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018 – 2028, jest zwiększenie aktywności, zaangażowania i integracji mieszkańców obszaru rewitalizacji w sprawy lokalne oraz ich udziału w różnych obszarach funkcjonowania miasta.

Do tej pory mikrogrant został udzielony na organizację 7 wydarzeń, w tym kina plenerowego, warsztatów wakacyjnych, działań ekologicznych wokół Szkoły Podstawowej nr 3, akcji dla seniorów, obchodów Dnia Kobiet. Wsparliśmy też budowę pierwszego parkletu we Włocławku.

czytaj więcej

Wybieramy najlepszą usługę lub produkt Śródmieścia

Administrator, 09 września 2019
Wybieramy najlepszą usługę lub produkt Śródmieścia

Prowadzisz biznes w obszarze rewitalizacji? A może jesteś klientem, który chciałby docenić swój ulubiony sklep lub punkt usługowy? Zachęcamy do udziału w konkursie "Markowy lokal Śródmieścia"!

Celem konkursu "Markowy Lokal Śródmieścia" jest podniesienie poziomu gospodarczego obszaru rewitalizacji oraz wsparcie przedsiębiorców i promocja ich działalności gospodarczej poprzez wybór najlepszej jakościowo usługi lub produktu, chcąc docenić ich potencjał, ofertę handlową, a także jakość usług lub produktów oraz poziom obsługi klienta.

Zgłoszenia może dokonać przedsiębiorca lub dowolna osoba, która uzyska akceptację podmiotu, wskazanego w formularzu konkursowym. Zwycięzca głosowania internetowego otrzyma tytuł „Markowego lokalu Śródmieścia” oraz voucher na pakiet usług promocyjnych w lokalnych mediach. Zachęcamy do udziału!
czytaj więcej

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!