NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

AKTUALNOŚCI

Miodnia laureatem konkursu Markowy Lokal Śródmieścia

Administrator, 04 listopada 2019
Miodnia laureatem konkursu Markowy Lokal Śródmieścia

Kawiarnia "Miodnia" laureatem konkursu "Markowy Lokal Śródmieścia". Na kawiarnię mieszczącą się przy ul. 3 Maja 1 oddano 317 głosów.

Nagrodę - certyfikat i voucher na pakiet usług promocyjnych o wartości 5000 zł - właściciele lokalu,  państwo Alicja i Włodzimierz Pszczolińscy, odebrali z rąk prezydenta Włocławka, Marka Wojtkowskiego. W wydarzeniu wzięły także udział Barbara Moraczewska, zastępca prezydenta Włocławka i pełnomocnik prezydenta ds. rewitalizacji miasta Włocławek, Aneta Chełminiak, dyrektor Biura Rewitalizacji UM Włocławek oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

"Miodnia" to klimatyczna kawiarnia, która funkcjonuje u zbiegu Starego Rynku i 3 Maja od ponad roku. W lokalu oferowane są napoje gorące i zimne, ciasta, jak również produkty pszczele i rękodzielnicze oraz świece z naturalnego wosku.


czytaj więcej

Dyżur pracownika PUP

Administrator, 04 listopada 2019

5 listopada br. w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" odbędzie się dyżur pracownika Powiatowego Urzędu Pracy Zapraszamy w godz. 14:00-15:00.

Spotkanie pn. "Wsparcie w aranżacji i dostosowaniu lokali"

Administrator, 04 listopada 2019

4 listopada br. w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" odbędzie się spotkanie z projektantem w ramach przedsięwzięcia "Wsparcie w aranżacji i dostosowaniu lokali" z wykorzystaniem Poradnika Inwestora oraz Poradnika Reklamowego. Zapraszamy w godz. 16:15-17:15.

Rusza cykl spotkań i szkoleń w obszarze rewitalizacji

Administrator, 31 października 2019
Rusza cykl spotkań i szkoleń w obszarze rewitalizacji

W listopadzie i grudniu zapraszamy do kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 na cykl spotkań i szkoleń organizowanych przez Wydział Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Włocławek w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. Ich odbiorcami są przede wszystkim właściciele nieruchomości oraz wspólnoty mieszkaniowe.

Podczas szkoleń dla właścicieli i wspólnot mieszkaniowych przedstawione zostaną obowiązujące przepisy prawne dotyczące procesu inwestycyjnego. Odbędą się one: 12, 19 i 26 listopada br. w godz. 16:30-18:00.

Z kolei spotkania z projektantem dotyczyć będą poprawy atrakcyjności lokali użytkowych. Jak zaprojektować wystawę? Jak poprawić funkcjonalność lokalu? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się w terminach: 4, 6, 8, 13, 15, 18, 20, 22, 25, 27, 29 listopada oraz 2 grudnia br. w godz 16:15-17:15.


czytaj więcej

W trosce o bezpieczeństwo i porządek w obszarze rewitalizacji

Administrator, 31 października 2019
W trosce o bezpieczeństwo i porządek w obszarze rewitalizacji
O tym, jak ważną rolę w śródmiejskich nieruchomościach pełni brama, nie trzeba chyba nikomu przypominać. Niedawno zamontował ją administrator prywatnej nieruchomości przy ul. 3 Maja 34/36, jednej z najbardziej okazałych kamienic w obszarze rewitalizacji we Włocławku.
 
Właścicieli i użytkowników wieczystych innych budynków w centrum miasta informujemy o możliwości uzyskania dofinansowania na montaż bramy, co z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i porządku w tej części miasta. Wsparcie finansowe możliwe jest m.in. w ramach programów "Remont krok po kroku" i "Inwestycja z klasą", prowadzonych przez Wydział Gospodarowania Mieniem Komunalnym Urząd Miasta Włocławek.

Szukamy wykonawcy kolejnych parkletów

Administrator, 29 października 2019
Szukamy wykonawcy kolejnych parkletów

Urząd Miasta Włocławek prowadzi postępowanie, którego przedmiotem jest udzielenie zamówienia na wykonanie i dostawę dwóch parkletów. Działanie ma związek z Gminnym Programem Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 (GPR).

Przypomnijmy, że w GPR zapisano budowę i montaż w obszarze rewitalizacji 5 konstrukcji, które mają łączyć w sobie funkcję miejsca wypoczynku oraz przestrzeni zielonej. Zgodnie z ideą parkletu, mają się one pojawiać w miejscach, zarezerwowanych do tej pory dla samochodów, czyli na miejscach postojowych. O tym, gdzie staną, przekonamy się po konsultacjach z mieszkańcami.

Przypomnijmy, iż pierwszy parklet we Włocławku powstał w ramach mikrograntu udzielonego Gwoździarni w ramach "Programu wsparcia projektów lokalnych". Drewniania konstrukcja składająca się z siedzisk i elementów zielonych, znajduje się u zbiegu ul. Kościuszki i placu Wolności.

O tym, komu zostanie udzielone zamówienie na wykonanie i dostawę parkletów, przekonamy się w najbliższym czasie. Termin składania ofert upływa w czwartek, 31 października o godz. 15:00.

Zajęcia plastyczne dla dzieci w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 28 października 2019

2 listopada br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 11:00-12:00 na zajęcia plastyczne dla dzieci.

"Żyj ekologicznie - selekcja śmieci, walka ze smogiem" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 28 października 2019

30 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 16:00-17:00 na spotkanie pn. "Żyj ekologicznie - selekcja śmieci, walka ze smogiem".

Dyżur Radnych Rady Miasta w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 28 października 2019

30 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 15:00-17:00 na dyżur Radnych Rady Miasta Włocławek: Stanisława Wawrzonkoskiego i Agnieszki Walczak.

Dyżur pracowników Włocławskiego Centrum Biznesu - Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 28 października 2019

29 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 15:30-17:00 na dyżur pracowników Włocławskiego Centrum Biznesu - Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości.

Dyżur pracownika PUP w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 28 października 2019

29 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 14:00-15:00 na dyżur pracownika Powiatowego Urzędu Pracy.

"Rak to nie wyrok - październik miesiącem walki z rakiem piersi" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 28 października 2019

28 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza w godz. 15:00-17:00 na spotkanie pn. "Rak to nie wyrok - październik miesiącem walki z rakiem piersi".

Dyżur pracownika Wojewódzkiego Urzędu Pracy w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 28 października 2019

28 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza w godz. 14:00-15:00 na dyzur pracownika Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Jak zadbać o poziom estetyki i standard techniczny nieruchomości w obszarze rewitalizacji?

Administrator, 24 października 2019
Jak zadbać o poziom estetyki i standard techniczny nieruchomości w obszarze rewitalizacji?

Wkrótce ukażą się dwa przewodniki skierowane do właścicieli nieruchomości oraz wspólnot mieszkaniowych. Oba wydawnictwa przygotowywane są w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 (GPR).

"Poradnik inwestora" i "Poradnik reklamowy" pojawią się w związku z realizowanym przez Wydział Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Włocławek przedsięwzięciem 4.1.3 Wsparcie merytoryczne dla właścicieli i wspólnot mieszkaniowych.

Jak zapisano w GPR, przedsięwzięcie, które realizowane jest w związku z niskim poziomem gospodarczym i niskim standardem technicznym lokali użytkowych w obszarze rewitalizacji, zaadresowano do właścicieli nieruchomości i wspólnot mieszkaniowych z obszaru rewitalizacji. Celem przedsięwzięcia jest wzrost atrakcyjności obszaru rewitalizacji poprzez wsparcie w poprawie estetyki jego przestrzeni i standardu technicznego budynków.

W ramach w/w przedsięwzięcia zaplanowano opracowanie materiałów informacyjnych ("Poradnik Inwestora" z informacjami dotyczącymi realizacji inwestycji polegających na przebudowie lub remoncie oraz "Poradnik Reklamowy", precyzujący zasady umieszczania reklam i szyldów) oraz przeprowadzenie w listopadzie br. szkoleń w kawiarni obywatelskiej dotyczących obowiązujących procedur inwestycyjnych i możliwości pozyskiwania środków finansowych z budżetu Gminy Miasto Włocławek.

Spotkanie nt. kosmetyków i chemii tlenowej w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 21 października 2019

26 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 11:00-13:30 na spotkanie nt. kosmetyków i chemii tlenowej.

"Dyniowy zawrót głowy" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 21 października 2019

25 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 16:00-18:00 na "Dyniowy zawrót głowy" - warsztaty, disco oraz konkursy dla dzieci i dorosłych.

Wieczór poetycki oraz warsztaty literackie z WZD w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 21 października 2019

24 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 16:00-18:00 na wieczór poetycki oraz warsztaty literackie z WZD.

Warsztaty dla przedszkolaków w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 21 października 2019

24 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 11:00-12:00 na warsztaty dla przedszkolaków "Żyj ekologicznie - selekcja śmieci, walka ze smogiem".

Spotkanie pn. "Konopie lecznicze - arcydzieło natury. Historia i wpływ konopii leczniczych na zdrowie" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 21 października 2019

23 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 16:00-18:00 na spotkanie pn. "Konopie lecznicze - arcydzieło natury. Historia i wpływ konopii leczniczych na zdrowie".

Dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 4 "Południe" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 21 października 2019

23 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 14:00-15:00 na dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 4 Południe.

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!