NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

AKTUALNOŚCI

Jest już drugi numer "Gazety Śródmiejskiej"

Administrator, 01 lipca 2019
Jest już drugi numer "Gazety Śródmiejskiej"

Ukazał się drugi numer "Gazety Śródmiejskiej". Zachęcamy do lektury!

W drugim numerze "Gazety Śródmiejskiej" piszemy m.in. o Arturze Baranowskim, młodym społeczniku działającym w obszarze rewitalizacji, nowych nasadzeniach na placu Wolności i wybranych projektach rewitalizacyjnych. Zachęcamy też do przeczytania rozmowy z Prezydentem Włocławka, Markiem Wojtkowskim na temat aktualnych działań samorządu Włocławka w zakresie rewitalizacji.

"Gazeta Śródmiejska" jest jednym z projektów Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. Za jego realizację odpowiedzialny jest Wydział Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Włocławek, wspierany przez Biuro Rewitalizacji.

Prezentowane są tu sylwetki osób działających na terenie Śródmieścia i organizacje pozarządowe, miejsca, a także wydarzenia i ciekawe inicjatywy odbywające się w obszarze rewitalizacji.

czytaj więcej

"Rękodzieło - ozdoby drewniane do domu, zrób to sam" w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 01 lipca 2019

W sobotę, 6 lipca kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na "Rękodzieło - ozdoby drewniane do domu, zrób to sam". Początek o godz. 10:30.

Warsztaty eksperymentalne dla dzieci w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 01 lipca 2019

W piątek, 5 lipca kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na warsztaty eksperymentalne dla dzieci. Początek o godz. 14:30.

Zajęcia plastyczno-sensoryczne dla dzieci w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 01 lipca 2019

W czwartek, 4 lipca kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na zajęcia plastyczno-sensoryczne dla dzieci. Początek o godz. 14:00.

Dyżur Radnych Rady Miasta w "Kawiarni Obywatelskiej"

Administrator, 01 lipca 2019

W środę, 3 lipca kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na dyżur Radnych Rady Miasta: Jarosława Hupały i Dariusza Jaworskiego. Początek o godz. 15:00.

Gra w statki w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 01 lipca 2019

We wtorek, 2 lipca kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na wspólną grę w statki. Początek o godz. 15:30.

Dyżur pracownika PUP w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 01 lipca 2019

We wtorek, 2 lipca kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na dyżur pracownika Powiatowego Urzędu Pracy. Początek o godz. 14:00.

Wspólne granie w Państwa-Miasta oraz kółko i krzyżyk w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 01 lipca 2019

We wtorek, 2 lipca kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na wspólne granie w Państwa-Miasta oraz kółko i krzyżyk. Początek o godz. 12:30.

Robótki ręczne w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 01 lipca 2019

W poniedziałek, 1 lipca kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na robótki ręczne. Początek o godz. 14:00.

Targowe Śródmieście

Administrator, 28 czerwca 2019
Już w niedzielę na ul. 3 Maja odbędzie się impreza pod nazwą Targowe Śródmieście, podczas której swoją ofertę zaprezentują przedsiębiorcy ze Śródmieścia. Zaplanowano też liczne atrakcje i konkursy dla całych rodzin. Zapraszamy 30 bm. w godz. 10-14 :)
 
Program: 10:00 Rozpoczęcie, 10:30 Animacje dla dzieci, 10:15 Przejazd motocyklistów, 10:30 Warsztaty Gwoździarni z Fundacją Ładowarka, 10:45 Występ Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Kujawy, 11:00 Pierwsze rozdanie upominków, 11:00 Występ młodych talentów, 11:15 Turniej gier planszowych – Taktyk klub gier planszowych, 11:30 Pokaz sztuk walki i kickboxingu, 12:00 Drugie rozdanie upominków, 12:30 Występ grupy tanecznej Judyta Witkowska Dance Studio, 13:00 Trzecie rozdanie upominków, 13:30 Koniec turnieju gier, rozdanie nagród.
 

Zgłoś swój pomysł do Budżetu Obywatelskiego

Administrator, 28 czerwca 2019
Zgłoś swój pomysł do Budżetu Obywatelskiego

1 lipca rozpocznie się kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. Każdy mieszkaniec może zgłosić projekt dotyczący np. organizacji wydarzenia, budowy drogi, chodnika, ścieżki rowerowej, placu zabaw czy małej infrastruktury, również w obszarze rewitalizacji.

Na propozycje mieszkańców Urząd Miasta Włocławek czeka do 21 lipca.

Każdy mieszkaniec Włocławka może zgłosić dowolną liczbę projektów. Propozycja musi dotyczyć nieruchomości będących własnością Gminy Miasto Włocławek i pozostających w jej władaniu. Co ważne, każdy projekt musi zostać poparty podpisami przynajmniej 15 mieszkańców Włocławka.


czytaj więcej

Zakończył się studencki konkurs na opracowanie koncepcji woonerfu na ul. 3 Maja

Administrator, 27 czerwca 2019
Zakończył się studencki konkurs na opracowanie koncepcji woonerfu na ul. 3 Maja

W Centrum Kultury Browar B. ogłoszono wyniki studenckiego konkursu na opracowanie koncepcji woonerfu na ul. 3 Maja. Pierwszą nagrodę otrzymał zespół w składzie: Jan Graczyk i Jan Gala.

Wspólną inicjatywę Politechniki Poznańskiej i samorządu Włocławka przeprowadzono w związku z realizacją Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. Do konkursu zgłoszono 28 prac. Wszystkie propozycje staną się inspiracją przy tworzeniu koncepcji przebudowy ul. 3 Maja w ramach przedsięwzięcia 3.1.2 "3 Maja woonerfem".


czytaj więcej

Przed nami VI posiedzenie Komitetu Rewitalizacji

Administrator, 25 czerwca 2019
Przed nami VI posiedzenie Komitetu Rewitalizacji

3 lipca br. odbędzie się VI posiedzenie Komitetu Rewitalizacji.

Porządek obrad przewiduje omówienie problematyki bezpieczeństwa w obszarze rewitalizacji oraz przedstawienie informacji na temat wniosków o udzielenie dotacji na remont, przebudowę oraz prace konserwatorskie i restauratorskie w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków.

Posiedzenie odbędzie się 3 lipca w Urzędzie Miasta Włocławek (sala nr 5). Rozpoczęcie o godz. 16:00.

Komitet Rewitalizacji został powołany zarządzeniem Prezydenta Włocławka z dnia 21 stycznia 2019 r. Inauguracyjne posiedzenie odbyło się w dniu 5 lutego 2019 r. Komitet Rewitalizacji liczy 22 członków, interesariuszy procesu rewitalizacji, w tym m.in. mieszkańców Śródmieścia, przedsiębiorców, działaczy społecznych, radnych oraz przedstawicieli Urzędu Miasta Włocławek i jednostek miejskich.


czytaj więcej

Zapoznaj się z przewodnikiem po dotacjach w SSR

Administrator, 24 czerwca 2019
Zapoznaj się z przewodnikiem po dotacjach w SSR

Przewodnik po dotacjach do remontów w Specjalnej Strefie Rewitalizacji w wersji drukowanej jest już dostępny. Zachęcamy do lektury i skorzystania z dofinansowania udzielanego przez samorząd Włocławka.

Dotacjami może być objęty remont, przebudowa lub prace konserwatorskie i restauratorskie (w odniesieniu do obiektów niewpisanych do rejestru zabytków) w nieruchomościach usytuowanych na obszarze objętym Specjalną Strefą Rewitalizacji. Zadanie realizowane jest w związku z wdrażaniem Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. Więcej w zakładce Specjalna Strefa Rewitalizacji.

Przewodniki dostępne są w Biurze Rewitalizacji Urzędu Miasta Włocławek (Zielony Rynek 11/13), Wydziale Gospodarowania Mieniem Komunalnym Urzędu Miasta Włocławek (ul. 3 Maja 22), Lokalnym Zrzeszeniu Właścicieli Nieruchomości (ul. Zapiecek 12) i kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" (ul. 3 Maja 9).

czytaj więcej

O "Metodzie Dennissona" w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 24 czerwca 2019

W sobotę, 29 czerwca br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na spotkanie pn. "Metoda Dennissona" - usprawianie motoryki dużej i małej. Początek o godz. 14:00.

Zabawa z figurami geometrycznymi w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 24 czerwca 2019

W piątek, 28 czerwca br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na zabawę z figurami geometrycznymi. Początek o godz. 14:00.

Zabawy sportowe i konkurencje sportowe na świeżym powietrzu w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 24 czerwca 2019

W czwartek, 27 czerwca br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na zabawy sportowe i konkurencje sportowe na świeżym powietrzu. Początek o godz. 14:00.

Dyżur Radnych Rady Miasta w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 24 czerwca 2019

W środę, 26 czerwca br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na dyżur Radnych Rady Miasta Włocławek: Krzysztofa Grządziela i Joanny Hofman-Kupisz. Początek o godz. 15:00.

Dyżur pracownika OSPS "Południe" w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 24 czerwca 2019

W środę, 26 czerwca br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 4 "Południe". Początek o godz. 15:00.

Dyżur dotyczący remontów nieruchomości w SSR w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 24 czerwca 2019

We wtorek, 25 czerwca br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na dyżur dotyczący dotacji do remontów kamienic w Specjalnej Strefie Rewitalizacji. Początek o godz. 16:00.

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!