NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

AKTUALNOŚCI

Zwiedzaj Śródmieście szlakiem zabytków

Administrator, 12 marca 2021
Zwiedzaj Śródmieście szlakiem zabytków

Planując weekend, warto wybrać się na spacer szlakiem włocławskich zabytków zlokalizowanych w Śródmieściu - zarówno w obszarze rewitalizacji, jak i ulicach przyległych. Przy 27 obiektach znajdują się tablice przygotowane przez Urząd Miasta Włocławek, na których umieszczono informacje na temat historii danego budynku. Warto dodać, że część tablic została opracowana w ramach projektu 1.3.6. Tablice historyczno - informacyjne promujące obszar rewitalizacji, realizowanego w związku z Gminnym Programem Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. Zachęcamy do skorzystania z naszej ściągawki i podążenia szlakiem lokalnej historii i architektury!

czytaj więcej

Zakończył się nabór wniosków o dotacje do remontów w 2021 roku

Administrator, 11 marca 2021
Zakończył się nabór wniosków o dotacje do remontów w 2021 roku

17 właścicieli i użytkowników wieczystych nieruchomości w Specjalnej Strefie Rewitalizacji ubiega się o dotacje do remontów w 2021 r. w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. O tym, kto otrzyma wsparcie z budżetu miasta, zdecyduje Prezydent Miasta Włocławek po formalno-merytorycznej weryfikacji złożonych dokumentów, którą zajmie się komisja ds. oceny wniosków.

Wsparcie finansowe udzielane jest w  ramach projektu 4.1.4 Dotacje do remontów, realizowanego przez Wydział Gospodarowania Mieniem Komunalnym Urzędu Miasta Włocławek. Działanie polega na udzielaniu dotacji do remontów, w zależności od wybranego programu dotacyjnego, w wysokości do 50% nakładów koniecznych na wniosek właścicieli i użytkowników wieczystych nieruchomości zlokalizowanych w Specjalnej Strefie Rewitalizacji.

W ciągu pierwszych dwóch lat obowiązywania systemu dotacji, w Śródmieściu Włocławka wsparto realizację prac budowlanych lub robót konserwatorskich i restauratorskich w 14 nieruchomościach kwotą 2,2 mln zł. Wkład własny właścicieli i użytkowników wieczystych wyniósł blisko 3,4 mln zł. Łącznie daje to kwotę 5,6 mln zł zainwestowanych w poprawę stanu technicznego nieruchomości - zarówno budynków, jak i przestrzeni.

W tym roku do rozdysponowania jest kwota 1 500 000 zł.

Weź udział w "Warsztatach z drewnem"

Administrator, 10 marca 2021
Weź udział w "Warsztatach z drewnem"

 "Warsztaty z drewnem" to najbliższe działanie w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 realizowane dzięki mikrograntowi z Urzędu Miasta Włocławek. Pomysłodawcą projektu jest firma Tymomania.

Projekt polega na przybliżeniu uczestnikom warsztatów zalet, jakie niesie ze sobą praca z drewnem. Dzieci pod okiem fachowca przygotują, pomalują i ozdobią drewniane taborety. Zaplanowane działania mają na celu integrację społeczną mieszkańców Śródmieścia i okolic, propagowanie dobrych wzorców związanych z wykonywaniem pracy rzemieślniczej. Podczas eventu przybliżone zostaną postawy pro ekologiczne mówiące o poszanowaniu surowców naturalnych, w tym drewna.

Obowiązuje limit uczestników: 9 osób. Zgłoszenia za pośrednictwem prywatnej wiadomości na fanpage Fundacji Ładowarka i kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" lub osobiście w kawiarni obywatelskiej ul. 3 Maja 9.

Termin: 23 i 25 marca br. w godz. 14.00 - 17.00

Realizacja: Ewelina Kajszczak Tymomania
Miejsce: Kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe"
Mikrogrant pt. „Surowce naturalne w domu” realizowany jest w ramach przedsięwzięcia 1.1.9. Program wsparcia projektów lokalnych z Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018 – 2028 Rewitalizacja Włocławek.

 

Polskie bajki dla dzieci w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 09 marca 2021

Polskie bajki zagoszczą w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9. Nowy operator tego miejsca - Fundacja Ładowarka - zaprasza najmłodszych włocławian na "Piątkową wieczorynkę z polskimi bajkami" (piątek, 12 marca w godz. 16:30-17:30) oraz "Sobotni poranek z polskimi bajkami" (sobota, 13 marca w godz. 10:13-11:30). Wstęp wolny.

"Moja śródmiejska ulica" z klockami LEGO w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 09 marca 2021

Kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na rodzinne budowanie z klocków LEGO. Inauguracyjne wydarzenie nowego operatora - Fundacji Ładowarka - upłynie pod hasłem "Moja śródmiejska ulica". Na twórcze działanie przy ul. 3 Maja 9 "Śródmieście Cafe" zaprasza w godz. 12:00-18:00. Wstęp wolny

"Śródmieście Cafe" - będzie się działo!

Administrator, 05 marca 2021
"Śródmieście Cafe" - będzie się działo!

Co w marcu dziać się będzie w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"? Prezentujemy harmonogram przygotowany przez operatora tego miejsca, czyli Fundację "Ładowarka".

Już 8 marca z udziałem władz miasta odbędzie się pierwsze wydarzenie w kawiarni obywatelskiej, czyli Dzień Kobiet. Z tej okazji dla włocławianek przygotowano szereg niespodzianek.

W czwartek, 11 marca (w godz. 12:00-18:00) kawiarnia zaprasza na rodzinne budowanie z klocków LEGO. Wydarzenie poświęcone zostanie budowie śródmiejskiej ulicy. "Ładowarka" zaprasza serdecznie miłośników twórczego działania, śródmiejskiej przestrzeni i architektury. To będzie z pewnością udany dzień!

Na piątek, 12 marca (w godz. 16:30-17:30) i sobotę, 13 marca (10:30-11:30) zaplanowano projekcje polskich bajek. Te propozycje przygotowano z myślą o najmłodszych mieszkańcach Śródmieścia, choć nie tylko.

W "Śródmieście Cafe" odbędą się także wydarzenia skierowane do miłośników historii. Dyżur Społecznego Archiwum Włocławka (sobota, 20 marca w godz. 12:00-13:00) to propozycja i zaproszenie do osób, które zechcą pochwalić się swoimi zbiorami rodzinnymi (fotografie, dokumenty, wspomnienia) i zasilić w ten sposób zasób projektu edukacyjnego, realizowanego przez Fundację "Ładowarka". Tydzień później (sobota, 27 marca w godz. 12:00-13:00) przy ul. 3 Maja 9 będzie można obejrzeć i posłuchać opowieści o Śródmieściu na widokówkach sprzed lat. Będzie to niesamowita podróż do przeszłości tej części miasta.

Niebawem Fundacja "Ładowarka" zaprosi uczniów włocławskich szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym na "Maskotkę Śródmieścia". O szczegółach poinformujemy wkrótce.

W dniach 23 i 25 marca w "Śródmieście Cafe" zrealizowany zostanie projekt lokalny, sfinansowany dzięki mikrograntowi z Urzędu Miasta Włocławek. W ramach projektu „Surowce naturalne w domu” uczestnikom przybliżone zostaną zalety, jakie niesie ze sobą praca z drewnem. Dzieci pod okiem fachowca przygotują, pomalują i ozdobią drewniane taborety. Zaplanowane działania mają na celu integrację społeczną mieszkańców Śródmieścia i okolic, propagowanie dobrych wzorców związanych z wykonywaniem pracy rzemieślniczej. 

Zwieńczeniem pierwszego miesiąca funkcjonowania "Śródmieście Cafe" będzie (środa, 31 marca w godz. 16:00-18:00) wieczór gry planszowej "Włocławscy Milionerzy".

Już dziś zapraszamy na to i kolejne wydarzenia! Więcej o tym, co dzieje się w "Śródmieście Cafe" można dowiedzieć się śledząc fanpage: www.facebook.com/SrodmiescieCafe

czytaj więcej

Od 1 marca zapraszamy do "Śródmieście Cafe"

Administrator, 01 marca 2021
Od 1 marca zapraszamy do "Śródmieście Cafe"

Dziś (1 marca) swoją działalność wznowi kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe". Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Włocławka.

"Śródmieście Cafe" będzie czynne od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-18:00 i w soboty od 10:00-14:00. Z oferty kawiarni można korzystać bez ograniczeń z zachowaniem zaleceń wynikających z sytuacji epidemicznej. Szczegółowy harmonogram wydarzeń, jakie organizowane będą przy ul. 3 Maja 9 zostanie zaprezentowany niebawem.

"Śródmieście Cafe" działa obecnie w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. Przestrzeń ta służy badaniu potrzeb i oczekiwań mieszkańców Włocławka, otwarta na inicjatywy społeczne oraz stanowiąca centrum animacyjne obszaru rewitalizowanego. Celami projektu jest także stworzenie platformy do międzysąsiedzkiej komunikacji oraz dialogu z podmiotami realizującymi rewitalizację włocławskiego Śródmieścia.

Operatorem "Śródmieście Cafe" w 2021 r. jest Fundacja Ładowarka, wyłoniona w otwartym konkursie ofert. Umowa na prowadzenie kawiarni obowiązywać będzie do 31 grudnia br.

Otwarcie "Środmieście Cafe"

Administrator, 26 lutego 2021

W marcu br. ponownie uruchomiona zostanie kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe". W 2021 roku operatorem tego miejsca będzie Fundacja Ładowarka, która została wyłoniona w otwartym konkursie ofert.

Więcej informacji: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,fundacja_ladowarka_pokieruje_srodmiescie_cafe_w_roku_,1074.html

Masz pomysł na zazielenienie swojej okolicy? Zgłoś go

Administrator, 26 lutego 2021
Masz pomysł na zazielenienie swojej okolicy? Zgłoś go

Mieszkańców obszaru rewitalizacji, i nie tylko, zachęcamy do udziału w ogólnopolskim konkursie grantowym „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO”, organizowanym przez Fundację Santander. W tegorocznej (2021) edycji 58 najlepszych projektów może liczyć na dofinansowanie o łącznej wartości 300 tysięcy złotych.

W ramach projektów mogą powstać m.in.: parki kieszonkowe lub ogrody deszczowe, roślinne murale, „zielone” przystanki autobusowe oraz inne ekologiczne projekty mające na celu wprowadzenie zieleni do naszego otoczenia.

Autorami wniosków mogą być organizacje, które działają w lokalnym środowisku, m.in.: szkoły, fundacje, stowarzyszenia, biblioteki, domy kultury, muzea, kluby sportowe, jednostki samorządu terytorialnego czy nawet jednostki ochotniczej straży pożarnej.

Jury doceni szczególnie inicjatywy angażujące dużą grupę mieszkańców, którym zależy na wprowadzeniu ekologicznych zmianie i chcą poświęcić swój czas na wspólne działania.

Pomysł może zgłosić każdy, musi tylko namówić jedną z wyżej wymienionej instytucji do współpracy i złożenia takiego wniosku. Jedna organizacja może złożyć tylko jeden wniosek. Wnioski złożone przez osoby indywidualne oraz podmioty komercyjne nie będą rozpatrywane.

Projekty można zgłaszać do 8 marca 2021 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 12 kwietnia 2021 r. Przeznaczono 300 tysięcy złotych na dofinansowanie 58 najciekawszych projektów.

Szczegóły można znaleźć tutaj

Złoż wniosek o mikrogrant!

Administrator, 25 lutego 2021
Złoż wniosek o mikrogrant!

Zachęcamy do ubiegania się o mikrogranty w obszarze rewitalizacji! Dzięki tej formie wsparcia z Urzędu Miasta Włocławek nieformalne grupy mieszkańców, organizacje pozarządowe oraz instytucje mogą zorganizować wydarzenia sąsiedzkie, imprezy kulturalne lub zaaranżować własne podwórko lub sąsiedzki ogród.

Działanie realizowane jest w ramach "Programu wsparcia projektów lokalnych", wpisanego do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. Jego celem jest przede wszystkim pobudzenie mieszkańców obszaru rewitalizacji do zaangażowania w sprawy lokalne, zachęcenie do podejmowania oddolnych działań na rzecz dobra wspólnego orz wsparcie integracji społeczności na poziomie lokalnym.

Regulamin programu i charakterystyka już zrealizowanych działań są dostępne tutaj. Przygotowując wniosek warto pamiętać o aktualnych obostrzeniach epidemicznych, a także o uzyskaniu zgody właściciela lub zarządcy terenu.

Zachęcamy do ubiegania się o mikrogrant. Wysokość wsparcia może wynieść nawet 2500 zł

Lutowa "Gazeta Śródmiejska" już jest. Zachęcamy do lektury

Administrator, 24 lutego 2021
Lutowa "Gazeta Śródmiejska" już jest. Zachęcamy do lektury

Wywiadem z Dominikiem Cieślikiewiczem z Fundacja Ładowarka otwieramy lutowe wydanie "Gazety Śródmiejskiej", wydawanej przez Urząd Miasta Włocławek. Zachęcamy do lektury i zapoznania się z pomysłami, jakie nowy operator Kawiarnia Obywatelska "Śródmieście Cafe" zamierza zrealizować w ciągu najbliższych 10 miesięcy.

Lutowa "Gazeta Śródmiejska" to także bieżące informacje na temat realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 i ciekawostka historyczna.

"Gazeta Śródmiejska" jest jednym z projektów Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 (GPR). Za jego realizację odpowiedzialny jest Wydział Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Włocławek, wspierany przez Wydział Rewitalizacji.

W "Gazecie Śródmiejskiej" prezentujemy sylwetki osób działających na terenie Śródmieścia i organizacje pozarządowe, wydarzenia i ciekawe inicjatywy odbywające się w najstarszej części Włocławka oraz przebieg GPR.

Z wersją elektroniczną można zapoznać się tutaj.

Fundacja Ładowarka pokieruje Śródmieście Cafe w 2021 roku

Administrator, 22 lutego 2021
Fundacja Ładowarka pokieruje Śródmieście Cafe w 2021 roku

Fundacja Ładowarka będzie nowym operatorem kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe". Umowa z Urzędem Miasta Włocławek obowiązywać będzie do 31 grudnia br.

"Ładowarka" jest czwartą organizacją pozarządową, która kierować będzie kawiarnią obywatelską "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9. W okresie grudzień 2016 - lipiec 2018 jej prowadzeniem zajmowali się pracownicy Urzędu Miasta Włocławek. Kolejnymi operatorami kawiarni były organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Teatr NASZ (sierpień-grudzień 2018 r.), Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Miasta Włocławek (2019 r.) i Fundacja na Rzecz Rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku "Vladislawia" (2020 r.)

Kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" powstała w grudniu 2016 roku w ramach realizowanego przez Gminę Miasto Włocławek projektu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju pn. "Modelowa Rewitalizacja Miasta". Obecnie jej działalność kontynuowana jest w ramach obowiązującego od 17 lipca 2018 roku Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

"Śródmieście Cafe" to przestrzeń służąca badaniu potrzeb i oczekiwań mieszkańców Włocławka, otwarta na inicjatywy społeczne oraz stanowiąca centrum animacyjne obszaru rewitalizowanego. Celami projektu jest także stworzenie platformy do międzysąsiedzkiej komunikacji oraz dialogu z podmiotami realizującymi rewitalizację włocławskiego Śródmieścia.


czytaj więcej

Przyjdź na dyżur poświęcony dotacjom do remontu w SSR

Administrator, 19 lutego 2021
Przyjdź na dyżur poświęcony dotacjom do remontu w SSR

W Urzędzie Miasta Włocławek odbędzie się dyżur informacyjny dotyczący systemu miejskich dotacji do remontów w Specjalnej Strefie Rewitalizacji. Zainteresowanych właścicieli i użytkowników wieczystych nieruchomości zapraszamy 23 lutego.

Wsparcie samorządu Włocławka służące poprawie stanu technicznego budynków w Śródmieściu realizowane jest w ramach projektu 4.1.4. Dotacje do remontów, wpisanego do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.
Dotacje mogą zostać udzielone na roboty budowlane związane z remontem lub przebudową oraz, w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków, na prace konserwatorskie i restauratorskie. Ich wysokość, w zależności od wybranego programu (Inwestycja z klasą, Remont krok po kroku, Witryna+, Historia się opłaca) może wynieść do 50% nakładów koniecznych.

Od 2019 r. wsparto w ten sposób roboty lub prace w 14 nieruchomościach zlokalizowanych w Specjalnej Strefie Rewitalizacji na łączną kwotę 2,2 mln zł.

Obecnie trwa nabór wniosków na roboty lub prace zaplanowane na 2021 rok. Na ten cel w budżecie miasta zarezerwowano 1,5 mln zł. Dokumenty można składać do 8 marca. Po więcej informacji i formularz wniosku o dotację, odsyłamy do zakładki "Specjalna Strefa Rewitalizacji"

Pierwszy dyżur skierowany do właścicieli i użytkowników wieczystych nieruchomości odbył się 2 lutego. Kolejny zaplanowano na 23 lutego br. Informacji udzielać będą pracownicy Wydziału Gospodarowania Mieniem Komunalnym i Wydziału Rewitalizacji. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w godz. 15:00-17:00 do Urzędu Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13 (budynek B, parter, stanowisko WGMK w Biurze Obsługi Mieszkańców).

Włocławek dzieli się wiedzą o rewitalizacji

Administrator, 16 lutego 2021
Włocławek dzieli się wiedzą o rewitalizacji

Przedstawiciele Urzędu Miasta Włocławek biorą udział w projekcie "EDINA - Rozwój efektywności energetycznej w Specjalnych Strefach Rewitalizacji i w obszarach miejskich", którego uczestnikami jest 9 gmin będących liderami w przeprowadzaniu działań rewitalizacyjnych w Polsce. Grupa ekspertów i praktyków bezpośrednio zaangażowanych we wdrażanie programów rewitalizacyjnych prowadzi działania, które przyczynią się do rozwoju wytycznych na temat wykorzystania instrumentów Specjalnych Stref Rewitalizacji do poprawy efektywności energetycznej w remontowanych budynkach publicznych i prywatnych.

Działanie jest częścią Europejskiej Inicjatywy Klimatycznej niemieckiego Federalnego Ministerstwa Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Jądrowego, której celem jest wspieranie współpracy klimatycznej w ramach Unii Europejskiej w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Projekt zakłada przeprowadzenie działań przygotowawczych i wdrożeniowych, w tym spotkań informacyjnych, warsztatów i szkoleń pilotażowych. Z rezultatów tych działań mają powstać konkretne produkty, narzędziownik zawierający opracowane metody oraz wytyczne, materiały szkoleniowe, w tym audiowizualne do samodzielnej edukacji w zakresie poprawy efektywności energetycznej, w obiektach publicznych i prywatnych poprzez działania remontowe, poradniki dotyczące stosowania dotacji z budżetu gminy oraz wiedzy z zakresu korzystania z różnych instrumentów prawnych i możliwości obszarów objętych Specjalną Strefą Rewitalizacji. W projekcie zostanie także rozbudowany kalkulator efektywności energetycznej, na bazie kalkulatora efektywności finansowej, który jest produktem projektu pilotażowego w zakresie rewitalizacji w Wałbrzychu.

Wypracowane w ramach projektu metody i produkty zostaną następnie rozpowszechnione wśród podmiotów prywatnych i publicznych w Polsce oraz na Litwie, Łotwie i Węgrzech.


Przygotowujemy się do kolejnej edycji "Markowego Lokalu Śródmieścia"

Administrator, 15 lutego 2021
Przygotowujemy się do kolejnej edycji "Markowego Lokalu Śródmieścia"

To już trzecia edycja konkursu skierowanego do przedsiębiorców z obszaru rewitalizacji. W tym roku nabór rozpocznie się w maju.

"Markowy lokal Śródmieścia" jest jednym z działań wpisanych do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. Celem tego przedsięwzięcia jest wsparcie przedsiębiorców prowadzących punkty usługowe i handlowe w obszarze rewitalizacji, które charakteryzują się dużym potencjałem, szczególną ofertę usługową lub handlową, wysokiej klasy produktami czy wyróżniającym się poziomem obsługi klienta.

O tym, kto otrzyma nagrodę, decydują rokrocznie internauci. W 2019 r. nagroda o wartości blisko 5000 zł trafiła do kawiarni "Miodnia" z ul. 3 Maja 1. Rok później najwięcej głosów otrzymała restauracja Placek Wolności z ul. Przechodniej 5/2.

Jak będzie w tym roku? To okaże się już niebawem. Dwie pierwsze edycje rozpoczynaliśmy 1 września, a od 2021 roku nabór do konkursu będzie ogłaszany w dniu 4 maja. W ten sposób chcemy wydłużyć czas na wykorzystanie nagrody - vouchera na usługi promocyjne, którą należy zrealizować w danym roku kalendarzowym.

Wszystkich przedsiębiorców, a także osoby, które chciałyby zgłosić swój ulubiony sklep lub punkt usługowy w obszarze rewitalizacji, już dziś zachęcamy do udziału w tegorocznej edycji.

czytaj więcej

Ruszył nabór uzupełniający kandydatów na członków Komitetu Rewitalizacji

Administrator, 11 lutego 2021
Ruszył nabór uzupełniający kandydatów na członków Komitetu Rewitalizacji

Prezydent Miasta Włocławek ogłasza otwarty nabór uzupełniający kandydatów na członków Komitetu Rewitalizacji. Zgłoszeń można dokonywać w terminie od 11 lutego 2021 r. do 17 lutego 2021 r.

Nabór uzupełniający dotyczy przedstawicieli podmiotów prowadzących na obszarze rewitalizacji działalność społeczną, w tym na rzecz osób niepełnosprawnych.

Komitet Rewitalizacji stanowi forum współpracy i dialogu między interesariuszami procesu rewitalizacji a organami Gminy Miasto Włocławek. Komitet pełni również funkcję opiniodawczo – doradczą Prezydenta Miasta Włocławek w związku z wdrażaniem Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

czytaj więcej

Woonerf na ul. 3 Maja. Czekamy na prace konkursowe

Administrator, 04 lutego 2021
Woonerf na ul. 3 Maja. Czekamy na prace konkursowe

Ulica 3 Maja będzie drugą, po ul. Piwnej przestrzenią, w obrębie której powstanie tzw. woonerf, czyli obszar łączący funkcje ulicy, deptaka i miejsca odpoczynku dla mieszkańców. W grudniu 2020 r. Urząd Miasta ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zadania pn. „3 – go Maja woonerfem/przebudowa ul. 3 Maja w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek”.

Zgodnie z harmonogramem, do 16 kwietnia 2021 r. do godz. 12.00 ratusz będzie czekał na prace konkursowe.

Koncepcja musi zostać opracowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego, jednak ze szczególnym uwzględnieniem dostępności pozwalającej osobom z niepełnosprawnościami na korzystanie ze wszystkich elementów, na zasadzie równości z innymi osobami. Jako inspirację i materiał pomocniczy, uczestnicy konkursu powinni potraktować prace wyłonione w konkursie studenckim na koncepcję funkcjonalno – przestrzenną zagospodarowania ul. 3 Maja we Włocławku.

Wyniki konkursu poznamy w maju 2021. 


czytaj więcej

Ukazała się nowa "Gazeta Śródmiejska"

Administrator, 01 lutego 2021
Ukazała się nowa "Gazeta Śródmiejska"

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania "Gazety Śródmiejskiej".

Najnowszą "Gazetę Śródmiejską" otwieramy wywiadem z Eweliną Kajszczak, prowadzącą działalność gospodarczą w obszarze rewitalizacji. To wydanie "Gazety Śródmiejskiej" to także informacje o przebiegu wybranych przedsięwzięć i projektów rewitalizacyjnych oraz ciekawostka historyczna.

"Gazeta Śródmiejska" jest jednym z projektów Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. Za jego realizację odpowiedzialny jest Wydział Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Włocławek, wspierany przez Wydział Rewitalizacji.

W "Gazecie Śródmiejskiej" prezentujemy sylwetki osób działających na terenie Śródmieścia i organizacje pozarządowe, wydarzenia i ciekawe inicjatywy odbywające się w najstarszej części Włocławka oraz przebieg Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

Z wersją elektroniczną można zapoznać się tutaj.

Przyjdź na dyżur poświęcony dotacjom do remontu w SSR

Administrator, 28 stycznia 2021
Przyjdź na dyżur poświęcony dotacjom do remontu w SSR

W Urzędzie Miasta Włocławek odbędą się dyżury informacyjne dotyczące systemu miejskich dotacji do remontów w Specjalnej Strefie Rewitalizacji. Zainteresowanych właścicieli i użytkowników wieczystych nieruchomości zapraszamy 2 i 23 lutego.

Wsparcie samorządu Włocławka służące poprawie stanu technicznego budynków w Śródmieściu realizowane jest w ramach projektu 4.1.4. Dotacje do remontów, wpisanego do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.
Dotacje mogą zostać udzielone na roboty budowlane związane z remontem lub przebudową oraz, w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków, na prace konserwatorskie i restauratorskie. Ich wysokość, w zależności od wybranego programu (Inwestycja z klasą, Remont krok po kroku, Witryna+, Historia się opłaca) może wynieść do 50% nakładów koniecznych.

Od 2019 r. wsparto w ten sposób roboty lub prace w 14 nieruchomościach zlokalizowanych w Specjalnej Strefie Rewitalizacji na łączną kwotę 2,2 mln zł.

Obecnie trwa nabór wniosków na roboty lub prace zaplanowane na 2021 rok. Na ten cel w budżecie miasta zarezerwowano 1,5 mln zł. Dokumenty można składać do 8 marca. Po więcej informacji i formularz wniosku o dotację, odsyłamy do zakładki "Specjalna Strefa Rewitalizacji"

Dyżury skierowane do właścicieli i użytkowników wieczystych nieruchomości odbędą się w terminach: 2 i 23 lutego br. Informacji udzielać będą pracownicy Wydziału Gospodarowania Mieniem Komunalnym i Wydziału Rewitalizacji. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w godz. 15:00-17:00 do Urzędu Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13 (budynek B, parter, stanowisko WGMK w Biurze Obsługi Mieszkańców).

czytaj więcej

Nabór na operatora "Śródmieście Cafe" - pytania i odpowiedzi

Administrator, 27 stycznia 2021
Nabór na operatora "Śródmieście Cafe" - pytania i odpowiedzi

Chcesz pokierować kawiarnią obywatelską "Śródmieście Cafe"? Przedstawiamy odpowiedzi na 5 najważniejszych pytań dotyczących ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Włocławek konkursu ofert.

Organizatorem otwartego konkursu na realizację zadania publicznego w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz rewitalizacji przez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego – „Prowadzenie kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 we Włocławku” jest Urząd Miasta Włocławek. To jedno z działań wpisanych do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028

Kto może złożyć ofertę?
Organizacja pozarządowa lub inny podmiot prowadzący działalność pożytku publicznego mający siedzibę na terenie Włocławka, z co najmniej rocznym stażem. Cele statutowe oferenta muszą być zbieżne z zadaniem określonym w ogłoszeniu konkursowym, tj. wspomaganie rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz rewitalizacja.

Jakie wymagania zostaną postawione przed operatorem?
Zadanie realizowane jest w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. Celem działania kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe”, jako centrum animacyjnego obszaru rewitalizacji, będzie przede wszystkim zapewnienie przestrzeni służącej do badania potrzeb i oczekiwań mieszkańców obszaru, wypracowywania i konsultowania planowanych rozwiązań, kreowanie i wspieranie lokalnych liderów i inicjatyw społecznych, pobudzanie interesariuszy do aktywnego udziału w procesie rewitalizacji, budowanie integracji mieszkańców z ich miejscem zamieszkania, wzmocnienie kapitału społecznego mieszkańców, a w efekcie zwiększenie ich udziału w decydowaniu o jakości życia i przestrzeni, w której żyją. Zgodnie z regulaminem konkursu, zadaniem operatora kawiarni w okresie obowiązywania umowy, będzie organizacja co najmniej 4 wydarzeń w miesiącu, których zakres będzie tożsamy z powyższymi celami.

Jaki okres obejmuje umowa?
Zadanie realizowane będzie w terminie nie wcześniej niż od 01 marca do 31 grudnia 2021 roku. Zgodnie z umową, kawiarnia obywatelska "Śródmieście
Cafe" powinna funkcjonować w wymiarze co najmniej 34 godzin tygodniowo przez 6 dni w tygodniu, w godz. 12:00-18:00 w dni robocze oraz w godz. 10:00-14:00 w soboty.

Jaka jest wysokość środków przeznaczonych na realizację w/w zadania?
Wybrany w konkursie podmiot otrzyma kwotę 80 000 zł, płatną w dwóch transzach po 40 000 zł. Dotacja pozyskana z Urzędu Miasta Włocławek może być przeznaczona wyłącznie na działania realizowane na rzecz interesariuszy procesu rewitalizacji.

Do kiedy można się składać oferty i gdzie znajdę regulamin oraz niezbędne formularze?
Termin składania ofert upływa 4 lutego 2021 roku. Ogłoszenie o konkursie wraz z załącznikami dostępne jest na stronie rewitalizacja.wloclawek.eu (zakładka ("Kawiarnia Obywatelska"). Dokumenty należy złożyć w siedzibie Organizatora - Urzędu Miasta Włocławek, ul. Zielony Rynek 11/13, w zamkniętej kopercie z adnotacją: „Konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz rewitalizacji przez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego – „Prowadzenie kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 we Włocławku”.

czytaj więcej

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!