NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

AKTUALNOŚCI

Wybieramy najlepszą usługę lub produkt Śródmieścia

Administrator, 09 września 2019
Wybieramy najlepszą usługę lub produkt Śródmieścia

Prowadzisz biznes w obszarze rewitalizacji? A może jesteś klientem, który chciałby docenić swój ulubiony sklep lub punkt usługowy? Zachęcamy do udziału w konkursie "Markowy lokal Śródmieścia"!

Celem konkursu "Markowy Lokal Śródmieścia" jest podniesienie poziomu gospodarczego obszaru rewitalizacji oraz wsparcie przedsiębiorców i promocja ich działalności gospodarczej poprzez wybór najlepszej jakościowo usługi lub produktu, chcąc docenić ich potencjał, ofertę handlową, a także jakość usług lub produktów oraz poziom obsługi klienta.

Zgłoszenia może dokonać przedsiębiorca lub dowolna osoba, która uzyska akceptację podmiotu, wskazanego w formularzu konkursowym. Zwycięzca głosowania internetowego otrzyma tytuł „Markowego lokalu Śródmieścia” oraz voucher na pakiet usług promocyjnych w lokalnych mediach. Zachęcamy do udziału!
czytaj więcej

Byliśmy na konferencji w ramach projektu "Rewitalizacja - wspólna sprawa" w Warszawie

Administrator, 09 września 2019
Byliśmy na konferencji w ramach projektu "Rewitalizacja - wspólna sprawa" w Warszawie

W dniach 5-6 września br. pracownicy Biura Rewitalizacji wraz z Barbarą Moraczewską, Pełnomocnik Prezydenta ds. Rewitalizacji Miasta Włocławek wzięli udział w zorganizowanej w Warszawie konferencji poświęconej zarządzaniu centrami i ulicami miast. Dwudniowe wydarzenie było także okazją do zapoznania się z efektami projektu "Rewitalizacja - wspólna sprawa", realizowanego przez warszawski samorząd.

Wśród tematów konferencji znalazły się m.in. kwestie związane z potencjałem ulic handlowych w Warszawie, w Polsce i za granicą, a także pomysły na zarządzanie ulicami handlowymi na bazie przykładów z różnych stron świata. Ważną częścią konferencji były warsztaty poświęcone procesowi konsultacji społecznych, kwestii funkcjonowania lokalnych liderów wspierających rozwój przedsiębiorczości oraz zasad skutecznej komunikacji między interesariuszami procesu rewitalizacji.

Drugi dzień konferencji z udziałem przedstawicieli samorządu Włocławka upłynął przede wszystkim pod znakiem spaceru po obszarze rewitalizacji, czyli części Starej Pragi. Uczestnicy spaceru mogli zapoznać się z lokalną historią, specyfiką tej części Warszawy oraz szczegółami projektów rewitalizacyjnych, których odbiorcami są mieszkańcy, artyści, społecznicy oraz przedsiębiorcy.czytaj więcej

Umowy na dotacje do remontów nieruchomości podpisane

Administrator, 04 września 2019
Umowy na dotacje do remontów nieruchomości podpisane

W Urzędzie Miasta Włocławek podpisano dziś (04.09) umowy o udzielenie dotacji na roboty budowlane polegające na remoncie lub przebudowie lub na prace konserwatorskie i restauratorskie w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków położonych w obszarze rewitalizacji. W tym roku samorząd naszego miasta przekaże na ten cel blisko 840 tys. zł.

- Przyjęty w lipcu ubiegłego roku Gminny Program Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 to nie tylko kilkusetstronicowy dokument, ale przede wszystkim realne działania na rzecz Włocławka i mieszkańców. Ufam, iż przekazana dziś dotacja będzie dużym wsparciem dla Państwa działań, ale nade wszystko, ważnym narzędziem służącym realizacji naszego wspólnego celu, jakim jest odmiana odblicza włocławskiego Śródmieścia - mówił Prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski podczas spotkania z właścicielami i użytkownikami wieczystymi nieruchomości, którym zostały przyznane dotacje.

Decyzją Prezydenta Włocławka i na podstawie złożonych wniosków, dotacje z budżetu miasta zostały przeznaczone na odnowienie sześciu nieruchomości w ramach następujących programów: "Remont krok po kroku" - ul. Żabia 27 (kwota dotacji: 13 577,20 zł na remont elewacji oraz pokrycia dachowego budynku mieszkalnego), ul. Bulwary im. Marszałka Piłsudskiego 18 (kwota dotacji: 38 939,68 zł na remont elewacji, zmianę konstrukcji dachu wraz z wymianą pokrycia dachu), ul. Piekarska 3 (kwota dotacji: 13 443,74 zł na wymianę 4 balkonów w budynku mieszkalnym), ul. Zduńska 4B (kwota dotacji: 4 055,72 zł na remont ściany podłużnej budynku oficyny po lewej stronie), "Inwestycja z klasą" - ul. Brzeska 23 (kwota dotacji: 531 422,07 zł na remont budynku mieszkalnego z zagospodarowaniem terenu); "Historia się opłaca" - ul. Bulwary im. Marszałka Piłsudskiego 27 (kwota dotacji: 238 171,39 zł na remont elewacji i dachu kamienicy).


czytaj więcej

Jak uzyskać mikrogrant? Przyjdź na nasz dyżur

Administrator, 03 września 2019
Jak uzyskać mikrogrant? Przyjdź na nasz dyżur

W każdy wrześniowy wtorek, czyli 3, 10, 17, 24 i 30 bm. zapraszamy na spotkania informacyjne dotyczące realizacji "Programu wsparcia projektów lokalnych". Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału i złożenia wniosku o mikrogrant.

W trakcie spotkań pracownicy Biura Rewitalizacji Urzędu Miasta Włocławek przybliżą ideę mikrograntów oraz pomogą w wypełnieniu wniosków aplikacyjnych. O środki z Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018 – 2028 mogą ubiegać się osoby fizyczne oraz prawne, grupy nieformalne oraz organizacje pozarządowe. Wsparcie finansowe udzielane będzie w kwocie od 500 do 2 500 zł. Serdecznie zapraszamy w godz. 16:00-17:00

czytaj więcej

Jak wyglądać będzie pierwszy mural w obszarze rewitalizacji?

Administrator, 03 września 2019
Jak wyglądać będzie pierwszy mural w obszarze rewitalizacji?

11 zgłoszeń napłynęło do Urzędu Miasta Włocławek na konkurs dotyczący projektu i wykonania muralu inspirowanego charakterystycznymi cechami Włocławka, wydarzeniem lub obiektem historycznym.

Będzie to pierwszy mural w obszarze rewitalizacji. Jak już informowaliśmy, malowidło powstanie na ścianie budynku mieszkalnego przy ul. Żabiej 14/16.

Konkurs na projekt i wykonanie muralu inspirowanego charakterystycznymi cechami Włocławka, wydarzeniem lub obiektem historycznym, realizowany jest w związku z projektem 1.3.8. "Sztuka w przestrzeni - program murale" w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. Łącznie, w okresie obowiązywania dokumentu, w obszarze rewitalizacji ma powstać 6 murali.czytaj więcej

Biuro zawodów IV Biegu po życie w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 02 września 2019

7 września w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 funkcjonować będzie biuro zawodów IV Biegu po życie. Organizatorzy zapraszają w godz. 10:00-12:00.

Dyżur rekrutacyjny "Szlachetnej Paczki" w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 02 września 2019

6 września kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na dyżur rekrutacyjny "Szlachetnej paczki". Początek o godz. 16:00.

Biuro zawodów IV Biegu po życie w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 02 września 2019

6 września w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 funkcjonować będzie biuro zawodów IV Biegu po życie. Organizatorzy zapraszają w godz. 14:00-18:00.

Dyżur rekrutacyjny "Szlachetnej Paczki" w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 02 września 2019

5 września kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na dyżur rekrutacyjny "Szlachetnej Paczki". Początek o godz. 16:00.

Dyżur pracownika Sekcji Wsparcia Rodziny i Rodzinnej Pieczy Zastępczej w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 02 września 2019

5 września kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na dyżur pracownika Sekcji Wsparcia Rodziny i Rodzinnej Pieczy Zastępczej. Początek o godz. 14:00.

Dyżur Radnych Rady Miasta w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 02 września 2019

4 września kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na dyżur radnych Rady Miasta Włocławek: Wandy Muszalik i Arkadiusza Piaseckiego. Początek o godz 15:00.

Dyżur pracownika OSPS "Śródmieście" w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 02 września 2019

4 września kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 1 "Śródmieście". Początek o godz 14:00.

Dyżur pracownika PUP w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 02 września 2019

3 września kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na dyżur pracownika Powiatowego Urzędu Pracy. Początek o godz 14:00.

Nowa "Gazeta Śródmiejska" już jest. Zachęcamy do lektury

Administrator, 30 sierpnia 2019
Nowa "Gazeta Śródmiejska" już jest. Zachęcamy do lektury

Ukazał się czwarty numer "Gazety Śródmiejskiej". Nasze wydawnictwo dostępne jest zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej.

"Gazeta Śródmiejska" ukazuje się w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. Jej redagowaniem zajmują się pracownicy Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej i Biura Rewitalizacji pod kierunkiem dr. Barbary Moraczewskiej, Pełnomocnik Prezydenta ds. Rewitalizacji Miasta Włocławek.

W najnowszym wydaniu gazety piszemy m.in. o działalności posterunku Straży Miejskiej przy ul. 3 Maja 22, o dotacjach do remontów nieruchomości w Śródmieściu, a także o wydarzeniach kulturalnych i propozycjach dla przedsiębiorców prowadzących lub zamierzających otworzyć działalność w obszarze rewitalizacji.

czytaj więcej

Przedsiębiorco, weź udział w konkursie "Markowy Lokal Śródmieścia"

Administrator, 28 sierpnia 2019
Przedsiębiorco, weź udział w konkursie "Markowy Lokal Śródmieścia"

1 września rozpocznie się pierwsza edycja konkursu Markowy Lokal Śródmieścia. Do udziału Prezydent Miasta Włocławek zaprasza przedsiębiorców prowadzących działalność na terenie obszaru rewitalizacji. Zwycięski podmiot otrzyma tytuł „Markowego lokalu Śródmieścia” oraz voucher na pakiet usług promocyjnych w lokalnych mediach.

Zgodnie z Gminnym Programem Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 (GPR) i regulaminem konkursu ogłoszonym w Zarządzeniu nr 367/2019 Prezydenta Miasta Włocławek z dnia 28 sierpnia 2019 r., konkurs ma na celu podniesienie poziomu gospodarczego obszaru rewitalizacji oraz wsparcie przedsiębiorców i promocję ich działalności gospodarczej poprzez wybór najlepszej jakościowo usługi lub produktu, chcąc docenić ich potencjał, ofertę handlową, a także jakość usług lub produktów oraz poziom obsługi klienta.

Zgłoszenia będą przyjmowane na formularzu zgłoszeniowym w formie papierowej. W przypadku formularza złożonego przez mieszkańca, zgłoszenie wymagać będzie uzyskania pisemnej zgody wskazanego podmiotu.
czytaj więcej

Zachęcamy do udziału!

Administrator, 26 sierpnia 2019
Zachęcamy do udziału!

Trzy wydarzenia organizowane przy udziale środków finansowych Urzędu Miasta Włocławek realizowane w związku z Gminnym Programem Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 odbędą się w sobotę, 31 sierpnia. Już dziś zachęcamy do udziału!

O godz. 11 przy ul. Szpichlernej 7/9 odbędzie się Sąsiedzkie śniadanie w Gwoździarni, czyli spotkanie i wspólna konsumpcja warzyw posadzonym w lipcu br. w pierwszym miejskim warzywniaku. Na gości czekać również będą: chrupiące pieczywo, pyszne wędliny i słodki deser. Projekt realizowany jest dzięki mikrograntowi udzielonemu Fundacji Ładowarka przez Urząd Miasta Włocławek w ramach przedsięwzięcia 1.1.9. Program Wsparcia Projektów Lokalnych.

Dwa wydarzenia realizowane w ramach projektu 1.2.6.2 rozpoczną się o godz. 16:00.


czytaj więcej

Freshland Festival na przystani przy ul. Piwnej

Administrator, 26 sierpnia 2019

31 sierpnia na przystani przy ul. Piwnej odbędzie się Włocławski Festiwal Muzyki Elektronicznej Freshland Festival. Wydarzenie odbędzie się przy udziale środków finansowych Urzędu Miasta Włocławek w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 - projekt 1.2.6.2. Imprezy integracyjne. Dla włocławian zagra 11 dj`ów: Jack Da Rule, KC, Lexxus MC, 4Future, Dave Metzo, Arusha, Deleś, Adamlluki, Emerski, Milky Way, Matez. Wydarzenie organizują Freshland Events, Fundacja Ari Ari i Fundacja Ładowarka. Początek o godz. 16:00.

Miejska potańcówka na ul. 3 Maja

Administrator, 26 sierpnia 2019

31 sierpnia przy kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 odbędzie się "Miejska potańcówka", organizowana przez Klub Seniora "Łęgowianie" przy udziale środków finansowych Urzędu Miasta Włocławek w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 - projekt 1.2.6.2. Imprezy integracyjne. W programie m.in. biesiadna muzyka na żywo, znane i lubiane przeboje taneczne, kiełbaski z grilla i słodki poczęstunek. Początek o godz. 16:00.

Zakończenie wakacji w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 26 sierpnia 2019

30 sierpnia kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na "Zakończenie wakacji" - zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wiele atrakcji i niespodzianek. Początek o godz. 15:00.

Spotkanie Klubu Autyzm Włocławek w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 26 sierpnia 2019

28 sierpnia kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na spotkanie Klubu Autyzm Włocławek w ramach akcji "Kawiarnia Obywatelska dla osób z autyzmem". Początek o godz. 15:00.

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!