NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

AKTUALNOŚCI

Dyżur pracownika SRZiSON w "Kawiarni Obywatelskiej"

Administrator, 27 maja 2019

W poniedziałek, 27 maja Kawiarnia Obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na dyżur pracownika Sekcji Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych. Początek o godz. 14:00.

Pyszny deser z bitą śmietaną i orzechami w "Kawiarni Obywatelskiej"

Administrator, 27 maja 2019

W poniedziałek, 27 maja maja w godz. 12:30-17:30 Kawiarnia Obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na pyszny deser z bitą śmietaną i orzechami.

Trwa konkurs na opracowanie koncepcji przebudowy ul. 3 Maja. Zwycięskie prace poznamy 21 czerwca

Administrator, 22 maja 2019
Trwa konkurs na opracowanie koncepcji przebudowy ul. 3 Maja. Zwycięskie prace poznamy 21 czerwca

W konkursie organizowanym na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej bierze udział ponad 80 studentów z II stopnia studiów magisterskich, którzy opracowują koncepcje w ramach przedmiotu "Zarządzanie rozwojem zrównoważonym miast". Młodzi architekci pracują w grupach 2 lub 3 osobowych. Wiadomo już, że do konkursu wpłynie około 25 - 35 projektów.

W środę, 16 maja przedstawiciele włocławskiego ratusza z międzywydziałowego zespołu pracującego nad przebudową ulicy 3 Maja pod przewodnictwem zastępcy prezydenta Włocławka, Krzysztofa Kukuckiego, gościli z wizytą w Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej, gdzie spotkali się z uczestnikami konkursu.

W spotkaniu, któremu przewodniczył prof. nadzw. dr inż. arch. Krzysztof Borowski z  Zakładu Urbanistyki, wzięło udział kilkudziesięciu studentów. Dyskusję zdominowały pytania o preferencje mieszkańców co do projektowanej przestrzeni, głównie w odniesieniu do przeprowadzonej na przełomie marca i kwietnia ankiety oraz marcowego spotkania konsultacyjnego w Kawiarni Obywatelskiej.

czytaj więcej

Pokaz caopeira w kawiarni obywatelskiej Śródmieście Cafe

Administrator, 20 maja 2019

W sobotę, 25 maja br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na spotkanie pokaz capoeira, brazylijskiej sztuki walki z elementami akrobatyki i tańca. Początek o godz. 11:00.

Dzień Mamy w kawiarni obywatelskiej Śródmieście Cafe

Administrator, 20 maja 2019

W czwartek, 23 maja br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na Dzień Mamy - warsztaty z biżuterii oraz kamieni szlachetnych, które poprowadzi p. Ioana Popa. Początek o godz. 15:00.

Dyżur pracownika OSPS "Wschód" w kawiarni obywatelskiej Śródmieście Cafe

Administrator, 20 maja 2019

W środę, 22 maja br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na dyżur Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 3 "Wschód". Początek o godz. 14:00.

Dyżur pracownika PUP w kawiarni obywatelskiej Śródmieście Cafe

Administrator, 20 maja 2019

We wtorek, 21 maja br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na dyżur pracownika Powiatowego Urzędu Pracy. Początek o godz. 14:00.

Dzień Strażaka w kawiarni obywatelskiej Śródmieście Cafe

Administrator, 20 maja 2019

We wtorek, 21 maja br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na Dzień Strażaka. Początek o godz. 12:20.

Spotkanie dt koncepcji "Targowego Śródmieścia" w kawiarni obywatelskiej Śródmieście Cafe

Administrator, 20 maja 2019

W poniedziałek, 20 maja br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na spotkanie poświęcone koncepcji "Targowego Śródmieścia". Początek o godz. 17:30.

Byliśmy na konferencji poświęconej rewitalizacji Łodzi

Administrator, 16 maja 2019
Byliśmy na konferencji poświęconej rewitalizacji Łodzi

Wiceprezydent Barbara Moraczewska, Pełnomocnik Prezydenta ds. Rewitalizacji Miasta Włocławek oraz pracownicy włocławskiego ratusza wzięli udział w konferencji "Łódź Rewitalizuje - Działania społeczne szyte na miarę".

Wyjazd był dobrą okazją nie tylko do zapoznania się ze zmianami, jakie wprowadzane są w Łodzi, ale też do zaprezentowania pomysłu na rewitalizację Włocławka oraz rozmów z przedstawicielami różnych samorządów i wymiany doświadczeń w zakresie rewitalizacji.

czytaj więcej

Można już składać wnioski o dotację w Specjalnej Strefie Rewitalizacji!

Administrator, 15 maja 2019
Można już składać wnioski o dotację w Specjalnej Strefie Rewitalizacji!

Prezydent Miasta Włocławek ogłosił nabór wniosków o udzielenie dotacji na roboty budowlane polegające na remoncie lub przebudowie oraz na prace konserwatorskie i restauratorskie w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków dla właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości położonych w obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji. Do rozdysponowania jest 1 mln zł. Termin składania dokumentów upływa 28 czerwca br.

O wsparcie finansowe mogą ubiegać się właściciele lub użytkownicy wieczyści nieruchomości usytuowanych w obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji, którzy w bieżącym roku planują wykonać roboty budowlane polegające na remoncie lub przebudowie oraz prace konserwatorskie i restauratorskie w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków.

Zgodnie z przyjętą przez Radę Miasta Włocławek uchwałą nr VIII/57/2019 z dnia 9 kwietnia 2019 roku w sprawie ustanowienia Specjalnej Strefy Rewitalizacji na obszarze rewitalizacji Miasta Włocławek, wsparcie może być udzielone w następującym zakresie:
- "Inwestycja z klasą" – do 50% nakładów koniecznych, na prace lub roboty, dotyczące tylko części wspólnych budynku,
- "Remont krok po kroku" – do 30% nakładów koniecznych, na prace lub roboty, dotyczące tylko części wspólnych budynku lub lokali usługowych,
- „Witryna +” – do 30% nakładów koniecznych, na prace lub roboty, obejmujące opracowanie projektu budowlanego oraz graficznego na wykonanie witryny i reklamy lokalu usługowego,
- „Historia się opłaca” – do 50% nakładów koniecznych, na prace konserwatorskie i restauratorskie, wymienione w art. 77 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, dotyczy budynków niewpisanych do rejestru zabytków.

Kompletne wnioski, złożone na formularzu stanowiącym załącznik nr 2 do Zasad udzielania dotacji na roboty budowlane polegające na remoncie lub przebudowie oraz na prace konserwatorskie i restauratorskie w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków dla właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości położonych w obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji, należy składać na stanowisku Wydziału Gospodarowania Mieniem Komunalnym w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13 (pokój 3 w budynku B).czytaj więcej

Spontaniczne zabawy dla dzieci w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 13 maja 2019

18 maja 2019 r. kawiarnia obywatelska Śródmieście Cafe przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na spontaniczne zabawy dla dzieci w kącikach zainteresowań. Początek o godz. 10:00.

"Artystyczny piątek" w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 13 maja 2019

17 maja 2019 r. kawiarnia obywatelska Śródmieście Cafe przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na warsztaty pt. "Artystyczny piątek", quilling jako technika zdobienia, które poprowadzi Jadwiga Jaroszewska. Początek o godz. 16:00.

Dzień lemoniady w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 13 maja 2019

16 maja 2019 r. kawiarnia obywatelska Śródmieście Cafe przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na Dzień lemoniady. Początek o godz. 12:00.

Dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 2 "Zazamcze" w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 13 maja 2019

15 maja 2019 r. kawiarnia obywatelska Śródmieście Cafe przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 2 "Zazamcze". Początek o godz. 12:00.

Warsztaty urody "Bądź piękna na wiosnę" w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 13 maja 2019

15 maja 2019 r. kawiarnia obywatelska Śródmieście Cafe przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na warsztaty urody "Bądź piękna na wiosnę" prowadzone przez kosmetyczkę, Paulinę Polak. Początek o godz. 14:00.

Zajęcia z socjoterapeutką dla rodziców z dziećmi w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 13 maja 2019

14 maja 2019 r. kawiarnia obywatelska Śródmieście Cafe przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na zajęcia z socjoterapeutką dla rodziców z dziećmi. Początek o godz. 16:00.

Dyżur pracownika Powiatowego Urzędu Pracy w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 13 maja 2019

14 maja 2019 r. kawiarnia obywatelska Śródmieście Cafe przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na dyżur pracownika Powiatowego Urzędu Pracy. Początek o godz. 14:00.

Dzień przytulania w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"

Administrator, 13 maja 2019

13 maja 2019 r. kawiarnia obywatelska Śródmieście Cafe przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na Dzień Przytulania. Początek o godz. 12:00.

Wspieramy projekty lokalne - złóż wniosek o mikrogrant

Administrator, 02 maja 2019
Wspieramy projekty lokalne - złóż wniosek o mikrogrant

Wystawa, akcja międzysąsiedzka, a może impreza rekreacyjna? Zachęcamy do ubiegania się o mikrogranty na realizację przedsięwzięć skierowanych do mieszkańców obszaru rewitalizacji. Kwota dofinansowania może wynieść nawet 2500 zł.

Celem "Programu wsparcia projektów lokalnych", realizowanego w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018 – 2028, jest zwiększenie aktywności, zaangażowania i integracji mieszkańców obszaru rewitalizacji w sprawy lokalne oraz ich udziału w różnych obszarach funkcjonowania miasta.

O wsparcie (od 500 do 2500 zł) mogą ubiegać się m.in. nieformalne grupy mieszkańców, grupy obywatelskie, organizacje pozarządowe oraz instytucje.

Wyboru projektów, które uzyskają dofinansowanie, dokona Komisja Konkursowa, której przewodniczy Pełnomocnik Prezydenta ds. Rewitalizacji Miasta Włocławek.

czytaj więcej

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!