NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

AKTUALNOŚCI

Zajęcia integracyjne "Pacynki-Magia Lalek" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 30 września 2019

3 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na rodzinne zajęcia integracyjne "Pacynki-Magia Lalek". Początek o godz. 16:30.

Dyżur pracownika Sekcji Wsparcia Rodziny i Rodzinnej Pieczy Zastępczej w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 30 września 2019

3 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na dyżur pracownika Sekcji Wsparcia Rodziny i Rodzinnej Pieczy Zastępczej. Początek o godz. 14:00.

Dyżur Radnych Rady Miasta w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 30 września 2019

2 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na dyżur Radnych Rady Miasta Włocławek: Daniela Tobjasza i Małgorzaty Szymańskiej, w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. Początek o godz. 15:00.

Dyżu pracownika OSPS nr 1 "Śródmieście" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 30 września 2019

2 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 1 "Śródmieście". Początek o godz. 14:00.

Dyżur pracownika WIIP w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 30 września 2019

1 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na dyżur pracownika Włocławskiego Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości. Początek o godz. 15:30.

Dyżur pracownika PUP w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 30 września 2019

1 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na dyżur pracownika Powiatowego Urzędu Pracy. Początek o godz. 14:00.

Dyżur rekrutacyjny akcji "Szlachetna Paczka" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 30 września 2019

30 września br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na dyżur rekrutacyjny akcji "Szlachetna Paczka". Początek o godz. 15:00.

"Zakamarki historii" już w niedzielę!

Administrator, 27 września 2019
"Zakamarki historii" już w niedzielę!

W niedzielę, 29 września br. podsumowany zostanie projekt "Zakamarki historii". Na wydarzenie zaprasza Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Teatr Nasz.

"Zakamarki historii" realizowane są w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 r. Założeniem projektu 1.2.6.6. jest organizacja plenerowych wystaw opisujących ważne wydarzenia i osoby związane z Włocławkiem, a w szczególności z obszarem rewitalizacji.

Podsumowanie projektu odbędzie się 29 września br. W programie: koncert wielokulturowy polsko-żydowsko-cygański, degustacja różnych potraw, wystawa zdjęć z ulicy 3 Maja oraz rozdawanie gazety, która powstała w trakcie projektu. Miejsce: "Herbatka w salonie" przed kawiarnią obywatelską przy ul. 3 Maja 9. Początek o godz. 16.00.

Od wtorku głosowanie na "Markowy lokal Śródmieścia". Na kogo można oddać głos?

Administrator, 27 września 2019
Od wtorku głosowanie na "Markowy lokal Śródmieścia". Na kogo można oddać głos?

20 podmiotów gospodarczych funkcjonujących w obszarze rewitalizacji powalczy o tytuł "Markowego lokalu Śródmieścia". Internetowe głosowanie rozpocznie się we wtorek, 1 października.

Plebiscyt organizowany jest przez Urząd Miasta Włocławek w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 (GPR). Przedsięwzięcie 2.1.5. "Markowy lokal Śródmieścia" realizowane w związku z niskim poziomem gospodarczym obszaru rewitalizacji, zaadresowaliśmy do przedsiębiorców prowadzących tam działalność.

Zgodnie z zapisami GPR, przedsięwzięcie polega na organizacji cyklicznego konkursu na najlepszą jakościowo usługę lub produkt Śródmieścia. Wybrany w drodze głosowania  mieszkańców przedsiębiorca otrzyma tytuł "Markowego lokalu Śródmieścia z oznaczeniem na witrynie oraz voucher na usługi promocyjne w lokalnych mediach. Wartość nagrody wynosi około 5 tys. zł.

Wszystkie zgłoszone w pierwszej edycji konkursu podmioty, pozytywnie przeszły weryfikację formalną i merytoryczną. Oznacza to, że cała dwudziestka znalazła się na liście do głosowania, które zostanie przeprowadzone na stronie internetowej www.wloclawek.pl

Głosowanie odbędzie się w dniach 1-14 października. Wyniki "Markowego Lokalu Śródmieścia" zostaną opublikowane nie później niż 15 listopada.

czytaj więcej

Będzie konkurs na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej

Administrator, 26 września 2019
Będzie konkurs na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej

Jak zmieni się kwartał między ul. Brzeską, Cyganka, 3 Maja i Żabią? Wkrótce zostanie ogłoszony konkurs na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej tej części obszaru rewitalizacji.

Śródmieście nie zwalnia tempa! Na zlecenie Urzędu Miasta Włocławek Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Bydgoszcz przygotuje i przeprowadzi konkurs na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej budowy, przebudowy i rozbudowy budynków mieszkalnych i mieszkalno-usługowych wraz z zagospodarowaniem terenu w kwartale pomiędzy ulicami Brzeską, Cyganka, 3 Maja i Żabią.

Działanie prowadzone jest w związku z projektem 4.1.12 „Społeczne budownictwo czynszowe" Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

Zgodnie z harmonogramem, konkurs zostanie przeprowadzony i rozstrzygnięty do grudnia br. Gala wręczenia nagród ma odbyć się w styczniu 2020 r.

Trwa remont nieruchomości w obszarze rewitalizacji

Administrator, 26 września 2019
Trwa remont nieruchomości w obszarze rewitalizacji

Nowy blask dzięki dotacjom z Urząd Miasta Włocławek w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 uzyskują prywatne budynki w Śródmieściu.

W 2019 roku wsparcia udzieliliśmy 6 właścicielom i użytkownikom wieczystym nieruchomości na łączną kwotę blisko 840 tys. zł.

Na zdjęciach prezentujemy przebieg prac przy ul. Brzeskiej 23, Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 27 i Żabiej 27.

czytaj więcej

Zobacz program II Ogólnopolskiego Forum Komitetów Rewitalizacji

Administrator, 25 września 2019
Zobacz program II Ogólnopolskiego Forum Komitetów Rewitalizacji

Prelekcje dotyczące rewitalizacji, panel dyskusyjny i spacer po obszarze rewitalizacji wypełnią program II Ogólnopolskiego Forum Komitetów Rewitalizacji we Włocławku. Na wydarzenie zapraszamy w dniu 19 października.

Zaproszenie do udziału we włocławskim forum otrzymali członkowie Komitetów Rewitalizacji, funkcjonujących w różnych polskich miastach. Celem wydarzenia, organizowanego przez Komitet Rewitalizacji we Włocławku i Biuro Rewitalizacji Urzędu Miasta Włocławek, jest wymiana wiedzy i doświadczeń na temat roli komitetów w procesie rewitalizacji oraz formalnych i organizacyjnych ram ich funkcjonowania.

II Ogólnopolskie Forum Komitetów Rewitalizacji zaplanowano na 19 października. Prelekcje i panel dyskusyjny odbędą się w Klubie „Stara Remiza” przy ul. Żabiej 8.czytaj więcej

Nowa "Gazeta Śródmiejska" już jest. Zachęcamy do lektury

Administrator, 24 września 2019
Nowa "Gazeta Śródmiejska" już jest. Zachęcamy do lektury

Ukazała się nowa "Gazeta Śródmiejska". To już piąte wydanie miesięcznika wydawanego w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

Bohaterką artykułu otwierającego nowy numer gazety jest pochodząca z Mołdawii Ioana Popa, która prowadzi działalność gospodarczą w obszarze rewitalizacji. Z "Gazety Śródmiejskiej" można też dowiedzieć się na temat posterunku Straży Miejskiej przy ul. 3 Maja, o konkursie "Markowy Lokal Śródmieścia" i o rozstrzygnięciu konkursu na pierwszy mural w Śródmieściu. Czytelnicy dowiedzą się również, co znalazło się w pracy magisterskiej, poświęconej włocławskim podwórkom. Jej autorką jest Alicja Szajerska.

"Gazeta Śródmiejska" jest jednym z projektów Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 (GPR). Za jego realizację odpowiedzialny jest Wydział Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Włocławek, wspierany przez Biuro Rewitalizacji.

W "Gazecie Śródmiejskiej" prezentowane są sylwetki osób działających na terenie Śródmieścia i organizacje pozarządowe, miejsca, a także wydarzenia i ciekawe inicjatywy odbywające się w najstarszej części Włocławka.

czytaj więcej

"Spiżarnia babuni" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 24 września 2019

28 września kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza do "Spiżarni babuni", czyli spotkanie z jesiennymi przetworami. Początek o godz. 11:00.

Poezja w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 24 września 2019

27 września w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 odbędzie się jazzowe spotkanie z poezją grupy literackiej w Zakamarkach Duszy - niezwykły głos Mai Kaczyńskiej i trąbka Kacpra Kłosa. Początek o godz. 17:00.

Dyżur rekrutacyjny "Szlachetnej Paczki" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 24 września 2019

26 września w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 odbędzie się dyżur rekrutacyjny akcji "Szlachetna paczka". Początek o godz. 14:00.

Dyżur Radnych Rady Miasta w "Kawiarni Obywatelskiej"

Administrator, 24 września 2019

25 września w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 odbędzie się dyżur Radnych Rady Miasta Włocławek w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji: Elżbiety Rutkowskiej i Ewy Szczepańskiej. Początek o godz. 15:00.

Dyżur pracownika OSPS nr 4 "Południe" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 24 września 2019

25 września w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 odbędzie się dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 4 "Południe". Początek o godz. 14:00.

Dyżur poświęcony mikrograntom w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 24 września 2019

24 września w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 odbędzie się dyżur pracownika Biura Rewitalizacji poświęcony mikrograntom. Początek o godz. 16:00.

Coraz większe zainteresowanie dotacjami do remontów nieruchomości w Specjalnej Strefie Rewitalizacji

Administrator, 23 września 2019
Coraz większe zainteresowanie dotacjami do remontów nieruchomości w Specjalnej Strefie Rewitalizacji

Rośnie liczba właścicieli i użytkowników wieczystych nieruchomości w Specjalnej Strefie Rewitalizacji zainteresowanych uzyskaniem dotacji do remontów w 2020 roku. Do Wydziału Gospodarowania Mieniem Komunalnym wpłynęło 20 wniosków z informacją o zamiarze ubiegania się o dotację i współfinansowanie remontów nieruchomości w obszarze rewitalizacji zaplanowanych na 2020 rok.

Złożenie informacji o zamiarze ubiegania się o dotację stanowi I etap postępowania związanego z możliwością otrzymania dofinansowania z budżetu miasta na roboty budowlane w nieruchomości zlokalizowanej w Specjalnej Strefie Rewitalizacji. Punkt ten wynika z Uchwały Nr VIII/57/2019 Rady Miasta Włocławek z dnia 9 kwietnia 2019 r. w sprawie ustanowienia Specjalnej Strefy Rewitalizacji na obszarze rewitalizacji Miasta Włocławek.

Brak złożenia informacji nie wyklucza możliwości złożenia wniosku o udzielenie dotacji (etap II), jednak umożliwia i usprawnia złożenie właściwego wniosku o udzielenie dotacji z niezbędnymi załącznikami.
Wszystkie formularze z informacją o zamiarze ubiegania się do dotacje w 2020 roku są weryfikowane przez pracowników WGMK UM Włocławek, a wnioskodawcy, którzy spełnią wymogi formalne, zostaną poinformowani o możliwości złożenia wniosku o dotację.

Ogłoszenie naboru wniosków, zgodnie z zapisami Uchwały z 9 kwietnia 2019 r., nastąpi w terminie 14 dni od daty zatwierdzenia budżetu Gminy Miasto Włocławek na 2020 rok.


czytaj więcej

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!