NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

AKTUALNOŚCI

Zajęcia plastyczne dla dzieci w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 28 października 2019

2 listopada br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 11:00-12:00 na zajęcia plastyczne dla dzieci.

"Żyj ekologicznie - selekcja śmieci, walka ze smogiem" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 28 października 2019

30 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 16:00-17:00 na spotkanie pn. "Żyj ekologicznie - selekcja śmieci, walka ze smogiem".

Dyżur Radnych Rady Miasta w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 28 października 2019

30 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 15:00-17:00 na dyżur Radnych Rady Miasta Włocławek: Stanisława Wawrzonkoskiego i Agnieszki Walczak.

Dyżur pracowników Włocławskiego Centrum Biznesu - Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 28 października 2019

29 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 15:30-17:00 na dyżur pracowników Włocławskiego Centrum Biznesu - Inkubatora Innowacji i Przedsiębiorczości.

Dyżur pracownika PUP w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 28 października 2019

29 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 14:00-15:00 na dyżur pracownika Powiatowego Urzędu Pracy.

"Rak to nie wyrok - październik miesiącem walki z rakiem piersi" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 28 października 2019

28 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza w godz. 15:00-17:00 na spotkanie pn. "Rak to nie wyrok - październik miesiącem walki z rakiem piersi".

Dyżur pracownika Wojewódzkiego Urzędu Pracy w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 28 października 2019

28 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza w godz. 14:00-15:00 na dyzur pracownika Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Jak zadbać o poziom estetyki i standard techniczny nieruchomości w obszarze rewitalizacji?

Administrator, 24 października 2019
Jak zadbać o poziom estetyki i standard techniczny nieruchomości w obszarze rewitalizacji?

Wkrótce ukażą się dwa przewodniki skierowane do właścicieli nieruchomości oraz wspólnot mieszkaniowych. Oba wydawnictwa przygotowywane są w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 (GPR).

"Poradnik inwestora" i "Poradnik reklamowy" pojawią się w związku z realizowanym przez Wydział Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Włocławek przedsięwzięciem 4.1.3 Wsparcie merytoryczne dla właścicieli i wspólnot mieszkaniowych.

Jak zapisano w GPR, przedsięwzięcie, które realizowane jest w związku z niskim poziomem gospodarczym i niskim standardem technicznym lokali użytkowych w obszarze rewitalizacji, zaadresowano do właścicieli nieruchomości i wspólnot mieszkaniowych z obszaru rewitalizacji. Celem przedsięwzięcia jest wzrost atrakcyjności obszaru rewitalizacji poprzez wsparcie w poprawie estetyki jego przestrzeni i standardu technicznego budynków.

W ramach w/w przedsięwzięcia zaplanowano opracowanie materiałów informacyjnych ("Poradnik Inwestora" z informacjami dotyczącymi realizacji inwestycji polegających na przebudowie lub remoncie oraz "Poradnik Reklamowy", precyzujący zasady umieszczania reklam i szyldów) oraz przeprowadzenie w listopadzie br. szkoleń w kawiarni obywatelskiej dotyczących obowiązujących procedur inwestycyjnych i możliwości pozyskiwania środków finansowych z budżetu Gminy Miasto Włocławek.

Spotkanie nt. kosmetyków i chemii tlenowej w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 21 października 2019

26 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 11:00-13:30 na spotkanie nt. kosmetyków i chemii tlenowej.

"Dyniowy zawrót głowy" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 21 października 2019

25 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 16:00-18:00 na "Dyniowy zawrót głowy" - warsztaty, disco oraz konkursy dla dzieci i dorosłych.

Wieczór poetycki oraz warsztaty literackie z WZD w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 21 października 2019

24 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 16:00-18:00 na wieczór poetycki oraz warsztaty literackie z WZD.

Warsztaty dla przedszkolaków w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 21 października 2019

24 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 11:00-12:00 na warsztaty dla przedszkolaków "Żyj ekologicznie - selekcja śmieci, walka ze smogiem".

Spotkanie pn. "Konopie lecznicze - arcydzieło natury. Historia i wpływ konopii leczniczych na zdrowie" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 21 października 2019

23 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 16:00-18:00 na spotkanie pn. "Konopie lecznicze - arcydzieło natury. Historia i wpływ konopii leczniczych na zdrowie".

Dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 4 "Południe" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 21 października 2019

23 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 14:00-15:00 na dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 4 Południe.

"Szukam Pracy" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 21 października 2019

22 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 15:00-18:00 na "Szukam pracy" - pośrednictwo, doradztwo, warsztaty wizażu.

Dyżur pracownika PUP w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 21 października 2019

22 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 14:00-15:00 na dyżur pracownika Powiatowego Urzędu Pracy.

Dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 21 października 2019

21 października br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 14:00-15:00 na dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych.

Za nami II Ogólnopolskie Forum Komitetów Rewitalizacji

Administrator, 21 października 2019
Za nami II Ogólnopolskie Forum Komitetów Rewitalizacji

W miniony weekend Włocławek był gospodarzem II Ogólnopolskiego Forum Komitetów Rewitalizacji. W wydarzeniu wzięło udział blisko 40 osób z Warszawy, Stargardu, Torunia, Leszna, Gdyni, Łodzi, Starogardu Gdańskiego, Kalisza oraz Włocławka.

Wśród poruszonych tematów znalazły się takie zagadnienia, jak m.in. dotacje do remontów w Specjalnej Strefie Rewitalizacji, prowadzenie przez Komitet Rewitalizacji komunikacji społecznej i wymiany informacji z lokalną społecznością oraz panel dyskusyjny poświęcony roli Komitetu Rewitalizacji na poszczególnych etapach realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji. W trakcie Forum przedstawiony został również przebieg realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 i udział w tym procesie lokalnego Komitetu Rewitalizacji.

czytaj więcej

Można już podziwiać mural przy ul. Żabiej

Administrator, 18 października 2019
Można już podziwiać mural przy ul. Żabiej

Przy ul. Żabiej można już podziwiać pierwszy mural w obszarze rewitalizacji. Dziś z wykonawczynią malowidła - panią Anną Wardęgą i panem Marcinem Czają, który pomagał laureatce konkursu zorganizowanego przez Urząd Miasta Włocławek, spotkał się prezydent Włocławka, dr Marek Wojtkowski wraz ze swoją zastępczynią i pełnomocnikiem ds. rewitalizacji, dr Barbarą Moraczewską.

Mural na ścianie bocznej bloku przy ul. Żabiej 14/16 powstał w ciągu zaledwie 7 dni. Jego realizacja możliwa była dzięki Konkursowi na projekt i wykonanie muralu inspirowanego charakterystycznymi cechami Włocławka, wydarzeniem lub obiektem historycznym. Jego laureatką została pochodząca z Krakowa, Anna Wardęga.

Malowidło zostało zrealizowane w związku z projektem 1.3.8. "Sztuka w przestrzeni - program murale" w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. Łącznie, w okresie obowiązywania dokumentu, w obszarze rewitalizacji ma powstać 6 murali.

Szóste wydanie "Gazety Śródmiejskiej" już jest!

Administrator, 16 października 2019
Szóste wydanie "Gazety Śródmiejskiej" już jest!

Ukazała się nowa "Gazeta Śródmiejska". To już szóste wydanie miesięcznika wydawanego w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

Najnowszy numer otwieramy artykułem o związkach wybitnego rzeźbiarza Stanisława Zagajewskiego ze Śródmieściem. Czytelnicy znajdą tu także m.in. informacje dotyczące przebiegu realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

"Gazeta Śródmiejska" jest jednym z projektów GPR. Za jego realizację odpowiedzialny jest Wydział Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Włocławek, wspierany przez Biuro Rewitalizacji.

W "Gazecie Śródmiejskiej" prezentowane są sylwetki osób działających na terenie Śródmieścia i organizacje pozarządowe, miejsca, a także wydarzenia i ciekawe inicjatywy odbywające się w najstarszej części Włocławka.

czytaj więcej

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!