NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Nowy mebel miejski - Włocławka - wkrótce pojawi się w obszarze rewitalizacji

Administrator, 06 czerwca 2019
Nowy mebel miejski - Włocławka - wkrótce pojawi się w obszarze rewitalizacji

Nowoczesna ławka zaprojektowana w ramach konkursu przeprowadzonego przez firmę "Maspex", producenta Ketchupu Włocławek, stanie niebawem na włocławskich bulwarach.

Celem konkursu "Włocławki Pomysłów" było zaprojektowanie ławki, która odpowie na potrzeby mieszkańców. - Zaprojektuj funkcjonalny mebel dający pretekst do bycia blisko z ludźmi, nie zapominając, że chodzi tu także o jedzenie - napisano na stronie konkursu.

Trzy najlepiej ocenione przez jury projekty zostały poddane pod głosowanie internautów. Najwięcej głosów otrzymała propozycja ławki skonstruowanej ze stalowych rurek o niebieskiej kolorystyce.

Ławka składa się z kilku platform o różnych wysokościach. Geometryczne, przenikające się bryły tworzą nieoczywistą całość, jednocześnie nie narzucając swojej funkcji. Dzięki zastosowaniu żebrowej konstrukcji i odcieniu koloru niebieckiego, mebel widziany z różnych perspektyw tworzy nowe, zaskakujące widoki.Zwycięski projekt został wyróżniony za "oryginalność, skończoną formę oraz uwzględnienie dwóch ludzkich potrzeb: spotykania się i otaczania się pięknymi przedmiotami". Jak argumentowali członkowie jury,  ażurowa, lekka bryła to bardzo estetyczny obiekt zachęcający do interakcji i pobudzający kreatywność. Projekt zachowuje przy tym funkcjonalność mebla miejskiego: aż chce się na nim usiąść, położyć, pobawić, a nawet zjeść.

Ławkę po raz pierwszy zaprezentowano podczas tegorocznego Łódź Design Festival (17-26 maja w Łodzi). We Włocławku konstrukcja stanie niebawem. Włocławianie będą mogli korzystać z niej na bulwarach, a dokładnie na tarasie widokowym w rejonie skrzyżowania z ul. Matebudy, tuż obok plenerowej siłowni.

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!