NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Na placu Wolności rozpoczęło się układanie dywanów kwiatowych

Administrator, 14 czerwca 2019
Na placu Wolności rozpoczęło się układanie dywanów kwiatowych

Już niebawem zieleń na głównym placu położonym w obszarze rewitalizacji zyska nowe oblicze.

Dywany kwiatowe od lat rozsławiają Włocławek w całej Polsce. W ramach tegorocznych prac na centralnym placu Włocławka zostanie zasadzonych blisko 16,5 tys. roślin z takich gatunków jak m.in. żeniszek meksykański, Irezyna Herbsta, starzec popielny, aksamitka rozpierzchła, Turzyca oszimska, smagliczka nadmorska fioletowa. Roślinną kompozycję uzupełniać będzie 7 wież kwiatowych.

Nasadzeń dokonują pracownicy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych i Dróg. Harmonogram przewiduje ukończenie prac do końca czerwca.

Ułożenie dywanów kwiatowych to nie koniec zmian na placu Wolności. W ostatnich dniach na centralnym placu Włocławka pojawiły się ławki pomalowane w kujawskie wzory.Przypomnijmy, że samorząd Włocławka przygotowuje się do realizacji projektu wpisanego do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 pod nazwą "Nowe zagospodarowanie placu Wolności”. Inwestycja została zaplanowana na lata 2020-2023, a jej celem jest podniesienie jakości technicznej i estetyki centralnego placu miasta.

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!