NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Wydarzenia

Konkurs na maskotkę Śródmieścia - termin nadsyłania zgłoszeń

Administrator, 07 kwietnia 2021

Kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza najmłodszych do udziału w konkursie plastycznym na Maskotkę Śródmieścia.

Rysunek pluszaka, który mógłby zostać maskotą najstarszej dzielnicy miasta, należy wykonać dowolną nieprzestrzenną formą plastyczną - w formacie A3 do 10 maja. Prace składać można podczas dyżurów w Kawiarnia Obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 lub skan pracy przesłać do nas w wiadomości prywatnej: www.facebook.com/SrodmiescieCafe. Praca powinna być podpisana imieniem, nazwiskiem, wiekiem oraz szkołą autora pracy oraz powinna zawierać zgodę opiekuna na udział dziecka w konkursie. W związku z pandemią, prace nie muszą być składane z udziałem szkoły dziecka.

Fundacja Ładowarka przygotowała kilkanaście nagród rzeczowych w tym gry planszowe dla najlepszych uczestników!

Dyżur "Śródmieście Cafe"

Administrator, 07 kwietnia 2021

9 kwietnia br. w godzinach 14:00-18:00 w "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 możliwe będzie wypożyczenie jednej z gier planszowych stworzonych przez obecnego operatora tego miejsca, czyli Fundację Ładowarka. Ponadto, każdy będzie miał możliwość wypożyczenia książki z bookcrossingowego regału przygotowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zdzisława Arentowicza oraz odebrać nagrody w konkursie na "śródmiejskie wielkanocne jajo"

Kawa z historią w "Śródmieście Cafe" - online

Administrator, 29 marca 2021

Pierwsze spotkanie z cyklu "Kawa z historią" poświęcone będzie włocławskiemu Śródmieściu, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru rewitalizacji, uchwyconemu na dawnych pocztówkach. Włocławski historyk i popularyzator historii naszego miasta, Łukasz Daniewski zaprezentuje najciekawsze widoki włocławskich ulic i placów, które ukazały się nakładem lokalnych, i nie tylko, wydawców i fotografów.

Cywartek, 1 kwietnia o godz. 18:00 na stronie https://www.facebook.com/SrodmiescieCafe

Dyżur "Śródmieście Cafe"

Administrator, 29 marca 2021

29 marca w godzinach 14:00-18:00 w "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 możliwe będzie wypożyczenie jednej z gier planszowych stworzonych przez obecnego operatora tego miejsca, czyli Fundację Ładowarka. Ponadto, każdy będzie miał możliwość wypożyczenia książki z bookcrossingowego regału przygotowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zdzisława Arentowicza oraz odebrać wielkanocne jajka, przygotowane w ramach konkursu na "śródmiejskie wielkanocne jajo" (szczegóły: tutaj)

XII posiedzenie Komitetu Rewitalizacji

Administrator, 19 marca 2021

We wtorek, 23 marca w Urzędzie Miasta Włocławek zbierze się Komitet Rewitalizacji.

Głównym tematem XII posiedzenia KR będzie przedstawienie i zaopiniowanie "Sprawozdania z realizacji w 2020 roku Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028". Przewidziano również wolne wnioski i dyskusję.

Komitet Rewitalizacji stanowi forum współpracy i dialogu między interesariuszami procesu rewitalizacji a organami Gminy Miasta Włocławek. Komitet pełni również funkcję opiniodawczą-doradczą Prezydenta Miasta Włocławek w związku z wdrażaniem Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2018.

Posiedzenie odbędzie się w sali nr 4 Urzędu Miasta Włocławek przy ul. Zielony Rynek 11/13. Początek o godz. 16:00. Z uwagi na obostrzenia wynikające z sytuacji epidemicznej, udział publiczności w posiedzeniu nie będzie możliwy.

"Śródmieście Cafe" czasowo nieczynne

Administrator, 19 marca 2021

W związku z rozszerzeniem przez rząd obostrzeń wynikających z sytuacji epidemicznej na obszar całego kraju, kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" w okresie 20 marca-9 kwietnia będzie nieczynna. Informacje na temat działań operatora kawiarni w formie online będą publikowane na naszej witrynie oraz na stronach facebookowych: www.facebook.com/RewitalizacjaWloclawek i www.facebook.com/SrodmiescieCafe

Mikrogrant: "Warsztaty z drewnem" w "Śródmieście Cafe" - przełożone na inny termin z powodu obostrzeń Covid-19

Administrator, 15 marca 2021

UWAGA: wydarzenie przełożone na inny termin z powodu obostrzeń Covid-19. O szczegółach będziemy informować.

"Warsztaty z drewnem" to najbliższe działanie w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 realizowane dzięki mikrograntowi z Urzędu Miasta Włocławek. Pomysłodawcą projektu jest firma Tymomania.

Projekt polega na przybliżeniu uczestnikom warsztatów zalet, jakie niesie ze sobą praca z drewnem. Dzieci pod okiem fachowca przygotują, pomalują i ozdobią drewniane taborety. Zaplanowane działania mają na celu integrację społeczną mieszkańców Śródmieścia i okolic, propagowanie dobrych wzorców związanych z wykonywaniem pracy rzemieślniczej. Podczas eventu przybliżone zostaną postawy pro ekologiczne mówiące o poszanowaniu surowców naturalnych, w tym drewna.

Obowiązuje limit uczestników: 9 osób. Zgłoszenia za pośrednictwem prywatnej wiadomości na fanpage Fundacji Ładowarka i kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" lub osobiście w kawiarni obywatelskiej ul. 3 Maja 9.

Termin: 23 i 25 marca br. w godz. 14.00 - 17.00

Realizacja: Ewelina Kajszczak Tymomania
Miejsce: Kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe"
Mikrogrant pt. „Surowce naturalne w domu” realizowany jest w ramach przedsięwzięcia 1.1.9. Program wsparcia projektów lokalnych z Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018 – 2028 Rewitalizacja Włocławek.

Dyżur Społecznego Archiwum Włocławka w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 15 marca 2021

W sobotę, 20 marca zapraszamy do "Śródmieście Cafe" na dyżur Społecznego Archiwum Włocławka. Zachęcamy do udziału i pochwalenia się dokumentami i zdjęciami rodzinnymi, obrazującymi nasze miasto w przeszłości. Chodzi m.in. o włocławskie place, ulice czy osiedla, zakłady pracy, widoki miasta, jak również wydarzenia i inne ślady przeszłości nawiązujące do rozwoju stolicy Kujawy w minionych dziesięcioleciach. Chętnie nagramy również wspomnienia

Społeczne Archiwum Włocławka to projekt realizowany przez obecnego operatora kawiarni obywatelskiej, Fundację Ładowarka, zakładającego stworzenie biblioteki dawnych zdjęć i wspomnień mieszkańców Włocławka.

W ramach powyższego działania (realizowanego w okresie sierpień 2019-sierpień 2020 r. we współpracy z Fundacją Ari Ari dzięki grantowi z Fundacji Anwil dla Włocławka) udało się pozyskać kilkaset fotografii od mieszkańców Włocławka. Część z nich, jak również 2 wywiady video ze świadkami historii, zostały zaprezentowane na stronie internetowej projektu i fanpage w portalu społecznościowym Facebook. W planach są dalsze działania popularyzacyjne (wystawy, prelekcje, wydawnictwa, przygotowanie materiałów dla szkół), których realizacja jest jednak obecnie ograniczona z powodu obostrzeń wynikających z sytuacji epidemicznej.

Na dyżur, który odbędzie się w sobotę, 20 marca przy ul. 3 Maja 9 w godz. 12:00-13:00, będzie można przynieść materiały (dokumenty, fotografie itd), które zostaną zeskanowane i zasilą zasób SAW. Wszystkim zainteresowanym opowiemy również o założeniach projektu i jego dotychczasowej realizacji. Pokażemy też wybrane fotografie, które zostały zdigitalizowane w trakcie I etapu naszego projektu.

Po więcej informacji odsyłamy na stronę projektu: www.archiwumwloclawka.pl. Tam też można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Link do wydarzenia fb: www.facebook.com/events/edit/272158614289032

www.archiwumwloclawka.pl
www.fundacjaladowarka.pl
www.facebook.com/SrodmiescieCafe

Polskie bajki dla dzieci w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 09 marca 2021

Polskie bajki zagoszczą w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9. Nowy operator tego miejsca - Fundacja Ładowarka - zaprasza najmłodszych włocławian na "Piątkową wieczorynkę z polskimi bajkami" (piątek, 12 marca w godz. 16:30-17:30) oraz "Sobotni poranek z polskimi bajkami" (sobota, 13 marca w godz. 10:13-11:30). Wstęp wolny.

"Moja śródmiejska ulica" z klockami LEGO w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 09 marca 2021

Kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na rodzinne budowanie z klocków LEGO. Inauguracyjne wydarzenie nowego operatora - Fundacji Ładowarka - upłynie pod hasłem "Moja śródmiejska ulica". Na twórcze działanie przy ul. 3 Maja 9 "Śródmieście Cafe" zaprasza w godz. 12:00-18:00. Wstęp wolny

Otwarcie "Środmieście Cafe"

Administrator, 26 lutego 2021

W marcu br. ponownie uruchomiona zostanie kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe". W 2021 roku operatorem tego miejsca będzie Fundacja Ładowarka, która została wyłoniona w otwartym konkursie ofert.

Więcej informacji: http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,fundacja_ladowarka_pokieruje_srodmiescie_cafe_w_roku_,1074.html

Nabór wniosków o dotacje do remontu - termin skladania ofert

Administrator, 05 lutego 2021

Dotacje do remontów nieruchomości spoza zasobu Gminy Miasto Włocławek to jedno z narzędzi służących poprawie stanu technicznego budynków w Specjalnej Strefie Rewitalizacji. W 2021 r. przewidziano na ten cel kwotę 1 500 000 zł. Działanie skierowane jest do właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości, którzy mogą ubiegać się o dotacje na realizację robót budowlanych polegających na remoncie lub przebudowie oraz, w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków, prac konserwatorskich i restauratorskich.

- Cieszy nas, że z roku na rok zainteresowanie dotacjami wzrasta. Liczę na podtrzymanie tej tendencji. Zaangażowanie środków prywatnych przy finansowym wsparciu budżetu miasta w wielu miastach przynosi doskonałe efekty w obszarze rewitalizacji. We Włocławku te efekty widać gołym okiem. To kilkanaście kamienic, które w ostatnich dwóch latach poprawiły swój wygląd i funkcjonalność – mówi Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka.

Nabór wniosków zaplanowano w terminie od 18 stycznia do 8 marca 2021 roku. Formularz wniosku, wraz z załącznikami, są dostępne w zakładce "Specjalna Strefa Rewitalizacji"

Wnioski należy składać w zamkniętej kopercie oznaczonej imieniem, nazwiskiem i adresem ubiegającego się o udzielenie dotacji wraz z dopiskiem „Dofinansowanie remontu nieruchomości położonych w obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji”. Wypełnione wnioski należy wrzucić do pojemnika (urny), znajdującego się przy wejściu do budynku Urzędu Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13.

czytaj więcej

Wybór operatora "Śródmieście Cafe" - termin składania ofert

Administrator, 05 stycznia 2021

4 lutego 2021 r. upływa termin składania ofert w otwartym konkursie na realizację zadania publicznego w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz rewitalizacji przez organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego – „Prowadzenie kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9 we Włocławku”.

Zadanie, prowadzone w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata  2018 – 2028, realizowane będzie w terminie nie wcześniej niż od 01 marca do 31 grudnia 2021 roku.

Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych zgodnie z art. 3 ust 2 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2019 r., poz.688), które prowadzą działalność statutową w zakresie objętym konkursem, których siedziba mieści się na terenie Gminy Miasto Włocławek oraz działających minimum rok.

czytaj więcej

Świąteczne granie w Śródmieściu

Administrator, 21 grudnia 2020

Tuż przed Bożym Narodzeniem, w ostatnich dniach przygotowań, po południu spacerując przed kawiarnią obywatelską "Śródmieście Cafe" mieszkańcy usłyszą muzykę graną na żywo. Włocławski pianista Wojtek Marciniak zagra najpiękniejsze utwory świąteczne. Pojawią się też kolędy i pastorałki. Postaramy się wprowadzić Was w wyjątkowy nastrój w samym centrum Śródmieścia, na włocławskim deptaku - przy ulicy 3 Maja 9. Mamy nadzieję, że na chwilę przystaniecie i posłuchacie świątecznego grania. W kawiarni i przed nią będzie „Koncertowo”.

Zapraszamy w dniach 22-23 grudnia 2020 r.
W godz. 15:00-17:00.

 

Świąteczne granie w Śródmieściu

Administrator, 21 grudnia 2020

Tuż przed Bożym Narodzeniem, w ostatnich dniach przygotowań, po południu spacerując przed kawiarnią obywatelską "Śródmieście Cafe" mieszkańcy usłyszą muzykę graną na żywo. Włocławski pianista Wojtek Marciniak zagra najpiękniejsze utwory świąteczne. Pojawią się też kolędy i pastorałki. Postaramy się wprowadzić Was w wyjątkowy nastrój w samym centrum Śródmieścia, na włocławskim deptaku - przy ulicy 3 Maja 9. Mamy nadzieję, że na chwilę przystaniecie i posłuchacie świątecznego grania. W kawiarni i przed nią będzie „Koncertowo”.

Zapraszamy w dniach 22-23 grudnia 2020 r.
W godz. 15:00-17:00.

 

Wigilia dla dzieci w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 18 grudnia 2020

Kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" zaprasza na wigilię dla dzieci. Początek o godz. 16:00 w dniu 18 grudnia 2020 r. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną ograniczamy liczbę osób - maksymalnie 5. Szczegółówe informacje: te. 54 414 40 39, e-0mail: srodmiesciecafe@wp.pl

Śródmiejskie spotkanie ze zdrowiem

Administrator, 07 grudnia 2020

Tuż przed Świętami warto zadbać o zdrowie. Właściwie to nie tylko przed Świętami. Zawsze warto dbać o zdrowie! Zapraszamy na konsultacje fizjoterapeutyczne i dietetyczne.

W poniedziałki: 7 oraz 14 grudnia od 14.00 do 16.00.

Obowiązują zapisy: tel. 660718164


czytaj więcej

Śródmiejskie spotkanie ze zdrowiem

Administrator, 07 grudnia 2020

Tuż przed Świętami warto zadbać o zdrowie. Właściwie to nie tylko przed Świętami. Zawsze warto dbać o zdrowie! Zapraszamy na konsultacje fizjoterapeutyczne i dietetyczne.

W poniedziałki: 7 oraz 14 grudnia od 14.00 do 16.00.

Obowiązują zapisy: tel. 660718164czytaj więcej

Mikołajkowe Śródmieście dla dzieci!

Administrator, 01 grudnia 2020

W piątek 4 grudnia zapraszamy na przedświąteczne spotkanie. 

Będą prezenty, słodycze, zabawa i oczywiście niespodzianki. Zabawy mikołajkowe, obok prezentów dla dzieci i pisania listu do Świętego Mikołaja, to najmilsza część mikołajek. 

Będą różnego rodzaju gry i konkursy o tematyce świątecznej. Sprawią wiele radości maluchom, a także wzbudzą w nich radosny nastrój oczekiwania na Mikołaja. 

Spotkamy się w piątkowe popołudnie 4 grudnia o 16.00 w Śródmieście Cafe! 

Ograniczona ilość osób! Zapisy: srodmiesciecafe@wp.pl

czytaj więcej

Mała wielka historia w Śródmieście Cafe

Administrator, 27 listopada 2020

Kawiarnia Obywatelska „Śródmieście Cafe” w ramach cyklu "Mała wielka historia" zaprasza na spotkanie z Tomaszem Wąsikiem, kierownikiem Muzeum Historii Włocławka poświęcone pamiętnym, dramatycznym wydarzeniom z roku 1920, które na zawsze zapisały się w historii Polski i naszego miasta. Z okazji setnej rocznicy odparcia ataku bolszewików warto poznać szczegóły tej niezwykłej historii. Spotkanie odbędzie się tylko w formie online na fb Kawiarni obywatelskiej.

czytaj więcej

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!