NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Wydarzenia

Kawiarnia obywatelska nieczynna

Administrator, 16 marca 2020

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie mieszkańców naszego miasta, z dniem 13 marca zamknięto kawiarnię obywatelską "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9. O nowych decyzjach będziemy informowali w odrębnych komunikatach.

Urząd Miasta Włocławek nieczynny dla interesantów

Administrator, 16 marca 2020

W związku z sytuacją dotyczącą zagrożenia epidemiologicznego, Prezydent Miasta Włocławek wydał Zarządzenie w sprawie wprowadzenia prewencyjnych zasad związanych ze stwierdzonymi przypadkami koronawirusa COVID 19 na terenie Rzeczpospolitej Polskiej obowiązujących w budynkach Urzędu Miasta Włocławek.

Na mocy powyższej decyzji, UM Włocławek jest nieczynny dla interesantów. Sytuacja ta nie skutkuje jednak przerwą w pracy jednostki.

Zapewnia się i zaleca mieszkańcom Włocławka możliwość załatwienia spraw urzędowych w trybie komunikacji pocztowej, elektronicznej (e-mail, ePUAP) oraz telefonicznej poprzez wrzucenie pism i innych dokumentów do wystawionych urn w budynku Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13, w tym przypadku bez potwierdzenia wpływu do Urzędu, kontakt telefoniczny: 54 414-40-00, adres e-mail: poczta@um.wloclawek.pl.

Możliwość załatwiania spraw w budynku Urzędu Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku 11/13 wyłącznie w sprawach: wydania/wymiany dowodu osobistego, rejestracji aktu zgonu, rejestracji aktu urodzenia, odbioru przesyłek awizowanych niedoręczonych pism urzędowych, wydania zaświadczenia o prawie do głosowania po wcześniejszym umówieniu daty i godziny przybycia.

We wszelkich sprawach dotyczących działalności Wydziału Rewitalizacji prosimy o kontakt pod nr tel. 54 414 40 51, 54 414 40 25, 54 414 44 60 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: rewitalizacja@um.wloclawek.pl.

O ewentualnych zmianach informować będziemy za pośrednictwem kanałów informacyjnych Urzędu Miasta Włocławek: witryn internetowych www.wloclawek.pl i rewitalizacja.wloclawek.eu oraz stron w mediach społecznościowych.

ODWOŁANE - Warsztaty robienia zwierzaków z siana w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 09 marca 2020

14 marca br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza o godz. 11:00 na warsztaty robienia zwierzaków z siana.

ODWOŁANE - "Odkrywanie przez eksperymentowanie z wykorzystaniem metody IBSE" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 09 marca 2020

13 marca br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 organizuje o godz. 11:00 warsztaty dla uczniów szkoły podstawowej pt. "Odkrywanie przez eksperymentowanie z wykorzystaniem metody IBSE".

ODWOŁANE - Warsztaty zdobienia jajek w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 09 marca 2020

12 marca br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza o godz. 10:00 na warsztaty zdobienia jajek.

Seans filmu-niespodzianki w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 09 marca 2020

11 marca o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie inaugurujące nowy cykl w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” - „Świat w oku kamery”.
Zapraszamy na comiesięczny seans filmu-niespodzianki poprzedzony krótkim komentarzem wprowadzającym widzów do problemów obrazu w kontekście antropologii kultury, filozofii, historii światowej kinematografii.
Jako pierwszy zostanie wyświetlony obsypany nagrodami (m.in. 3 Oscary i 3 Złote Globy) film będący klasycznym przykładem kina drogi.

Zapraszamy na skrzącą się humorem, wzruszającą i bardzo mądrą historię dwóch zupełnie różnych mężczyzn, których połączy droga do wspólnego celu.

 

czytaj więcej

Dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 2 "Zazamcze" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 09 marca 2020

11 marca br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 14:00-15:00 na dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 2 "Zazamcze".

Dyżur dr Barbary Moraczewskiej

Administrator, 09 marca 2020

11 marca br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 14:00-15:00 na dyżur dr Barbary Moraczewskiej, Zastępcy Prezydenta Włocławka i Pełnomocnika Prezydenta ds. Rewitalizacji Miasta Włocławek.

Dyżur pracownika PUP w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 09 marca 2020

10 marca br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 14:00-15:00 na dyżur pracownika Powiatowego Urzędu Pracy we Włocławku.

"Pierwsze kroki z florystyką" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 09 marca 2020

10 marca br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza o godz. 11:00 na spotkanie pn. "Pierwsze kroki z florystyką".

Warsztaty pn. "Kalendarz miejski" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 09 marca 2020

9 marca o godz. 16.30 w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” rozpoczyna się cykl pn. „Kalendarz miejski”.
Spotkania, których celem będzie przygotowanie kalendarza o najciekawszych miejscach naszego miasta na 2021 rok, będą miały charakter warsztatowy.
Uczestnicy będą przygotowywać i wybierać najciekawsze materiały zdjęciowe przedstawiające Włocławek; wykorzystane będą też zdjęcia z wydarzeń kawiarni obywatelskiej. Na każdym ze zdjęć umiejscowiony będzie kod QR, który po zeskanowaniu wskaże nam miejsce, w którym fotografia została wykonana.Obok fotografii znajdzie się miejsce na opis.
„Kalendarz miejski” to działanie wpisujące się w rewitalizację społeczną, integrację międzypokoleniową oraz wzmacnianie tożsamości lokalnej.
Wszystkie osoby zainteresowane tematem serdecznie zapraszamy!

 

czytaj więcej

Warsztaty artystyczne z okazji Dnia Kobiet w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 03 marca 2020

7 marca br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza o godz. 11:00 na warsztaty artystyczne z okazji Dnia Kobiet.

"Włocławek jest kobietą" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 03 marca 2020

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet kawiarnia obywatelska „Śródmieście Cafe” przygotowała 6 marca spotkanie pt. „Włocławek jest Kobietą”. Udział w nim wezmą  przedstawicielki różnych zawodów i aktywności, które przedstawią swoje pasje i zainteresowania. Wydarzenie „Włocławek jest Kobietą” będzie miało formę warsztatowo-integracyjną. Rozpoczniemy warsztatami motywacyjnymi oraz warsztatem wizerunku „W dobrym stylu do pracy i nie tylko”. Będzie czas na rozmowę. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszamy!

Dyżur pracownika Sekcji Wsparcia Rodziny i Rodzinnej Pieczy Zastępczej w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 03 marca 2020

5 marca br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 14:00-15:00 na dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Wsparcia Rodziny i Pieczy Zastępczej.

"Przepiśnie - nieoczywiste pasje kulinarne" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 03 marca 2020

Kawiarnia obywatelska „Śródmieście Cafe” zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu „Przepiśnie - nieoczywiste pasje kulinarne”, którego celem jest integracja międzypokoleniowa,  popularyzacja kujawskich przepisów kulinarnych i promocja zdrowego odżywiania. W  ramach tego cyklu, oprócz prezentacji kulinariów będą spotkania z dietetykiem, szefami kuchni, cukiernikami. W ramach warsztatów będziemy zbierać i spisywać najciekawsze przepisy kuchni kujawskiej z zamiarem przygotowania specjalnej publikacji. Pierwsze warsztaty „Przepiśnie - nieoczywiste pasje kulinarne” odbędzie się 5 marca o godz.11.00 w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe”. Serdecznie zapraszamy.

 

Dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 1 "Śródmieście" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 02 marca 2020

4 marca br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 14:00-15:00 na dyżur pracownika Osiedlowej Sekcji Pomocy Społecznej nr 1 "Śródmieście".

Dyżur pracownika PUP w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 02 marca 2020

3 marca br. kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza w godz. 14:00-15:00 na dyzur pracownika Powiatowego Urzędu Pracy we Włocławku.

"Mała wielka historia" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 02 marca 2020

W poniedziałek 2 marca rozpoczynamy cykl z historią w perspektywie lokalnej. "Mała wielka historia" ma za zadanie pokazać, jak wydarzenia znane wszystkim doskonale chociażby z podręczników szkolnych wyglądały w perspektywie lokalnej, jak oddziaływały na Włocławek, Kujawy, ziemię dobrzyńską. Cykl ma za zadanie rozbudzać wśród mieszkańców naszego miasta, zainteresowanie historią w wymiarze lokalnym, w skali mikro,  i uświadamiać, że potrafi być ona fascynująca, wystarczy ją odkryć.

W poniedziałek 2 marca o 16.45 zapraszamy na projekcję filmu stanowiącego zapis rekonstrukcji wydarzeń z sierpnia 1920 r., gdy Włocławkowi zagrażał atak wojsk bolszewickich. Gościem specjalnym będzie Sławomir Kukiełczyński, organizator rekonstrukcji w 2006 r., który opowie o realizacji tego wielkiego przedsięwzięcia.

"Bajkolubka" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 02 marca 2020

2 marca o godz. 11.00 grupa przedszkolaków weźmie udział w pierwszych warsztatach „Klubu Bajkolubka”. Celem cyklu jest zainteresowanie najmłodszych czytaniem bajek i wierszy a także zachęcanie do własnej dziecięcej twórczości. Dzieci nauczą się i utrwalą aktywne słuchanie a także rozwiną swoje pasje artystyczne. Na najbliższych warsztatach dzieci będą słuchać wybranych bajek i na ich podstawie przygotują prace plastyczne.

Zakończenie naboru wniosków o dotacje do remontów w SSR

Administrator, 27 lutego 2020

Do 28 lutego br. przyjmowane będą wnioski o udzielenie dotacji na roboty budowlane polegające na remoncie lub przebudowie oraz na prace konserwatorskie i restauratorskie w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków dla właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości położonych w obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji.

Program miejskich dotacji jest jednym z narzędzi wspierających proces odnowienia nieruchomości prywatnych znajdujących się w najstarszej części Włocławka. W 2019 na ten cel przeznaczono blisko 836 tys. zł, dzięki czemu przeprowadzono prace w 6 nieruchomościach. Do rozdysponowania w 2020 roku zarezerwowano kwotę 1,5 mln zł. O środki te mogą ubiegać się właściciele lub użytkownicy wieczyści położonych w SSR.

Zgodnie z przyjętą przez Radę Miasta Włocławek uchwałą nr VIII/57/2019 z dnia 9 kwietnia 2019 roku w sprawie ustanowienia Specjalnej Strefy Rewitalizacji na obszarze rewitalizacji Miasta Włocławek, wsparcie może być udzielone w następującym zakresie:
- "Inwestycja z klasą" – do 50% nakładów koniecznych, na prace lub roboty, dotyczące tylko części wspólnych budynku,
- "Remont krok po kroku" – do 30% nakładów koniecznych, na prace lub roboty, dotyczące tylko części wspólnych budynku lub lokali usługowych,
- „Witryna +” – do 30% nakładów koniecznych, na prace lub roboty, obejmujące opracowanie projektu budowlanego oraz graficznego na wykonanie witryny i reklamy lokalu usługowego,
- „Historia się opłaca” – do 50% nakładów koniecznych, na prace konserwatorskie i restauratorskie, wymienione w art. 77 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, dotyczy budynków niewpisanych do rejestru zabytków.

Wnioski należy składać bezpośrednio w Urzędzie Miasta Włocławek przy ul. Zielony Rynek 11/13, w Biurze Obsługi Mieszkańców, stanowisko Wydziału Gospodarowania Mieniem Komunalnym.

Więcej informacji oraz niezbędne dokumenty można znaleźć w zakładce Specjalna Strefa Rewitalizacji.

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!