NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Wydarzenia

Kawiarniane recitale pianistyczne do kawy

Administrator, 27 sierpnia 2021

"Kawiarniane recitale pianistyczne do kawy" to zaproszenie na cotygodniowe jesienno - zimowe spotkania z muzyką na żywo w Kawiarni Obywatelskiej "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9. Niezastąpionym dodatkiem będzie smaczna kawa lub rozgrzewająca herbata. Muzyka grana przez Wojciecha Marciniaka na fundacyjnym pianinie, towarzyszyć będzie Waszym spotkaniom, rozmowom, zabawom. Będzie klasycznie, ale i rozrywkowo. Naturalnie - wzorem hollywoodzkich westernów - "nie strzelamy do pianisty", a i zacnie będzie rzucić jemu przysłowiowy "grosik" do kapelusza!

Zapraszamy w każdą środę (od 1 września) w godz. 16:00-18:00.

Włocławskie Koncerty Plenerowe

Administrator, 27 sierpnia 2021

Fundacja Ładowarka zaprasza na ostatnie wakacyjne wydarzenie w ramach Włocławskich Koncertów Plenerowych, organizowanych dzięki mikrograntowi ze środków Urzędu Miasta Włocławek w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. 2 września na włocławskich bulwarach zagra Kris Quartet. Początek o godz. 19:00. Wstęp wolny.

Dyżur Społecznego Archiwum Włocławka w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 16 sierpnia 2021

W środę, 18 sierpnia zapraszamy do "Śródmieście Cafe" na dyżur Społecznego Archiwum Włocławka. Zachęcamy do udziału i pochwalenia się dokumentami i zdjęciami rodzinnymi, obrazującymi nasze miasto w przeszłości. Chodzi m.in. o włocławskie place, ulice czy osiedla, zakłady pracy, widoki miasta, jak również wydarzenia i inne ślady przeszłości nawiązujące do rozwoju stolicy Kujaw w minionych dziesięcioleciach. Twórcy projektu chętnie nagrają również wspomnienia.

Społeczne Archiwum Włocławka to projekt realizowany przez obecnego operatora kawiarni obywatelskiej, Fundację Ładowarka, zakładającego stworzenie biblioteki dawnych zdjęć i wspomnień mieszkańców Włocławka.

W ramach powyższego działania (realizowanego w okresie sierpień 2019-sierpień 2020 r. we współpracy z Fundacją Ari Ari dzięki grantowi z Fundacji Anwil dla Włocławka) udało się pozyskać kilkaset fotografii od mieszkańców Włocławka. Część z nich, jak również 2 wywiady video ze świadkami historii, zostały zaprezentowane na stronie internetowej projektu i fanpage w portalu społecznościowym Facebook. W planach są dalsze działania popularyzacyjne (wystawy, prelekcje, wydawnictwa, przygotowanie materiałów dla szkół).

Na dyżur, który odbędzie się w środę, 18 sierpnia przy ul. 3 Maja 9 w godz. 16:00-17:00, będzie można przynieść materiały (dokumenty, fotografie itd), które zostaną zeskanowane i zasilą zasób SAW. Wszyscy zainteresowani dowiedzą się również o założeniach projektu i jego dotychczasowej realizacji i zobaczą wybrane fotografie, które zostały zdigitalizowane w trakcie I etapu tego projektu.

Więcej:
www.facebook.com/archiwumwloclawka

Dyżur Włocławskiego Centrum Biznesu w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 16 sierpnia 2021

Kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza osoby zainteresowane rozpoczęciem działalności gospodarczej na dyżur Włocławskiego Centrum Biznesu. Początek w dniu 17 sierpnia o godz. 15:00

Włocławskie Koncerty Plenerowe

Administrator, 07 sierpnia 2021

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Włocławskie Koncerty Plenerowe. 

Wydarzenie z udziałem pianisty Wojciecha Marciniaka odbędzie się w niedzielę, 15 sierpnia przy Restauracji "Saskiej" (ul. 3 Maja 37). Początek o godz. 19:00.

Włocławskie Koncerty Plenerowe to cykl spotkań z muzyką organizowanych przez Fundację Ładowarka dzięki mikrograntowi ze środków Urzędu Miasta Włocławek udzielonego w ramach Programu wsparcia projektów lokalnych wpisanego do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. Do tej pory odbyły się cztery koncerty (11.07, 18.07, 31.07, 01.08). Kolejne zaplanowano na 15.08 i 29.08. Zgdnie z przyjętym harmonogramem, z każdego z wydarzeń powstaną relacje filmowe, które udostępniane są w internecie.

Polskie bajki w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 05 sierpnia 2021

Kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" ul. 3 Maja 9 zaprasza najmłodszych mieszkańców Śródmieścia, i nie tylko, na spotkanie z polskimi bajkami. W piątek, 13 sierpnia (godz. 17:00) projekcja odbędzie się w ramach "Piątkowej wieczorynki". Dzień później o godz. 10:30 zapraszamy na "Sobotni poranek". Wstęp wolny.

Ekojarmark na ul. 3 Maja

Administrator, 05 sierpnia 2021

W niedzielę, 8 sierpnia br. Fundacja Ładowarka - tegoroczny operator kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" - zaprasza na Ekojarmark w Śródmieściu.

Wspólna inicjatywa grupy Ekojarmark oraz Fundacji Ładowarka ma na celu ożywienie ulicy 3 Maja. Ekojarmark w Śródmieściu jest imprezą cykliczną – pierwszy odbył się w niedzielę 11 lipca 2021. Następne Ekojarmarki odbywają się co dwa tygodnie, zawsze w niedzielę w godzinach 10:00 - 14:00, aż do początku grudnia.

Najbliższy Ekojarmark będzie można odwiedzać w niedzielę, 8 sierpnia. Stragany wypełnią fragment ul. 3 Maja na odcinku od ul. Żabiej do ul. Cyganka.

Na jarmarkach dostępne będą naturalne, ekologiczne wyroby od czołowych kujawskich i pomorskich rzemieślników oraz hodowców. Ponadto wyborne sery, miody, domowe pieczywo i  wyroby wędliniarskie. Polecamy!

Dyżur Radnych Rady Miasta w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 04 sierpnia 2021

W Kawiarni Obywatelskiej „Śródmieście Cafe”  w godz. od 15.00 do 17.00 w pierwszą i ostatnią środę każdego miesiąca odbywają się dyżury Radnych Rady Miasta Włocławek.

4 sierpnia przy ul. 3 maja 9 dyżurować będą: Jacek Buława i Piotr Czarnecki.

Kolejny sierpniowy dyżur odbędzie się 25 sierpnia z udziałem: Janusza Dębczyńskiego i Marioli Gawłowskiej.

czytaj więcej

Włocławskie Koncerty Plenerowe - Kris Quartet i Wojciech Marciniak

Administrator, 29 lipca 2021

Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Włocławskie Koncerty Plenerowe. W weekend mieszkańcy będą mogli wziąć udział w 2 wydarzeniach.

W sobotę 31 lipca na Placu Wolności zagra Kris Quartet. Dzień później (1 sierpnia) na Starym Rynku odbędzie się recital pianistyczny Wojciecha Marciniaka. Oba wydarzenia rozpoczną się o godz. 19:00.

Włocławskie Koncerty Plenerowe to cykl spotkań z muzyką organizowanych przez Fundację Ładowarka dzięki mikrograntowi ze środków Urzędu Miasta Włocławek udzielonego w ramach Programu wsparcia projektów lokalnych wpisanego do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. Do tej pory odbyły się dwa koncerty (11.07, 18.07). Kolejne zaplanowano na 31.07, 01.08, 15.08 i 29.08. Zgdnie z przyjętym harmonogramem, z każdego z wydarzeń powstaną relacje filmowe. Dwie pierwsze są już dostępne w internecie.

Recyklingowe "Warsztaty eko-kosmiczne" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 26 lipca 2021

Fundacja Ładowarka, tegoroczny operator kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" zaprasza na recyklingowe "Warsztaty eko-kosmiczne". Wydarzenie odbędzie się w piątek, 30 lipca. Początek w godz. 15:00.

Zapowiada się kosmiczna przygoda. Razem z nami odkryj pozaziemski świat i stań się kosmonautą lub kierowcą statku obcych. Ponadto zostań bohaterem naszej planety, wykonując zabawki z niepotrzebnych materiałów. Zabawa w kosmicznej i ekologicznej postaci. Zapisz się na warsztaty i stwórz własny kosmiczny pojazd! Wystarczy, że zabierzesz ze sobą małą butelkę PET, małą wytłaczankę do jajek lub rolkę po papierze ręcznikowym i papierze toaletowym. Z nich stworzymy śródgalaktyczne pojazdy - zachęca organizator

Obowiązują zapisy w wiadomości prywatnej www.facebook.com/SrodmiescieCafe, www.facebook.com/fundacjaladowarka lub osobiście w "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9. Limit osób: 6.

Wspólne granie we "Włocławskich Milionerów"

Administrator, 20 lipca 2021

Kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza na wieczór gry planszowej ze wspólną grą we "Włocławskich Milionerów. Wydarzenie odbędzie się 26 lipca w godz. 16:00-18:00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy

Śródmiejska gra miejska: Operacja Leslau

Administrator, 20 lipca 2021

Miłośników historii i tajemnic zapraszamy do udziału w śródmiejskiej grze miejskiej "Operacja Leslau", która odbędzie się już w sobotę, 24 lipca w ścisłym centrum Włocławka. Stwórz zespół dwu-czteroosobowy i pomóż rozwiązać zagadkę osadzoną w historycznych realiach okupacyjnego Włocławka.

Jest rok 1940. W Leslau panuje powszechny niepokój, a Niemcy sprawnie pozbywają się zarówno polskich, jak i żydowskich mieszkańców miasta. Czy umiesz powstrzymać krwawego mordercę? Co się stało z polskim kontrwywiadem? Czy Leslau jest tak spokojne jak się wydaje?

Organizatorem gry miejskiej przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Włocławek jest Fundacja Ładowarka.

Link do wydarzenia:
www.facebook.com/events/947050056145860

czytaj więcej

Polskie Bajki w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 08 lipca 2021

Kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" ul. 3 Maja 9 zaprasza najmłodszych mieszkańców Śródmieścia, i nie tylko, na spotkanie z polskimi bajkami. W piątek, 9 lipca w godz. 16:30-17:30 projekcja odbędzie się w ramach "Piątkowej wieczorynki". Dzień później w godz. 10:30-11:30 zapraszamy na "Sobotni poranek". Wstęp wolny.

Dyżur Społecznego Archiwum Włocławka w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 08 lipca 2021

W czwartek, 15 lipca zapraszamy do "Śródmieście Cafe" na dyżur Społecznego Archiwum Włocławka. Zachęcamy do udziału i pochwalenia się dokumentami i zdjęciami rodzinnymi, obrazującymi nasze miasto w przeszłości. Chodzi m.in. o włocławskie place, ulice czy osiedla, zakłady pracy, widoki miasta, jak również wydarzenia i inne ślady przeszłości nawiązujące do rozwoju stolicy Kujaw w minionych dziesięcioleciach. Twórcy projektu chętnie nagrają również wspomnienia.

Społeczne Archiwum Włocławka to projekt realizowany przez obecnego operatora kawiarni obywatelskiej, Fundację Ładowarka, zakładającego stworzenie biblioteki dawnych zdjęć i wspomnień mieszkańców Włocławka.

W ramach powyższego działania (realizowanego w okresie sierpień 2019-sierpień 2020 r. we współpracy z Fundacją Ari Ari dzięki grantowi z Fundacji Anwil dla Włocławka) udało się pozyskać kilkaset fotografii od mieszkańców Włocławka. Część z nich, jak również 2 wywiady video ze świadkami historii, zostały zaprezentowane na stronie internetowej projektu i fanpage w portalu społecznościowym Facebook. W planach są dalsze działania popularyzacyjne (wystawy, prelekcje, wydawnictwa, przygotowanie materiałów dla szkół).

Na dyżur, który odbędzie się w czwartek, 15 lipca przy ul. 3 Maja 9 w godz. 16:00-17:00, będzie można przynieść materiały (dokumenty, fotografie itd), które zostaną zeskanowane i zasilą zasób SAW. Wszyscy zainteresowani dowiedzą się również o założeniach projektu i jego dotychczasowej realizacji i zobaczą wybrane fotografie, które zostały zdigitalizowane w trakcie I etapu tego projektu.

Więcej:
https://www.facebook.com/archiwumwloclawka

Dyżur Radnych Rady Miasta w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 07 lipca 2021

W Kawiarni Obywatelskiej „Śródmieście Cafe”  w godz. od 15.00 do 17.00 w pierwszą i ostatnią środę każdego miesiąca odbywają się dyżury Radnych Rady Miasta Włocławek.

7 lipca przy ul. 3 maja 9 dyżurować będą: Stanisław Wawrzonkoski i Katarzyna Zarębska. Serdecznie zapraszamy.

Kolejny lipcowy dyżur odbędzie się 28 lipca z udziałem: Janusza Ziółkowskiego i Piotra Zwolińskiego.

czytaj więcej

Jak krok po kroku założyć firmę w Śródmieściu?

Administrator, 02 lipca 2021

Kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza osoby zainteresowane rozpoczęciem działalności gospodarczej na dyżur Włocławskiego Centrum Biznesu pn. "Jak krok po kroku założyć firmę w Śródmieściu?". Początek w dniu 6 lipca br. o godz. 15:00

Rodzinne budowanie z klocków LEGO

Administrator, 02 lipca 2021

Kawiarnia obywatelska "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 zaprasza dzieci wraz z rodzicami na Rodzinne budowanie z klocków LEGO. Wydarzenie odbędzie się w dniu 5 lipca br. w godzinach funkcjonowania kawiarni, czyli od godz. 12:00 do godz. 18:00.

Dyżur radnych w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 30 czerwca 2021

Od 30 czerwca 2021 r. zostaną wznowione dyżury radnych w Kawiarni Obywatelskiej przy ul. 3 Maja 9. Dyżury będą się odbywały w godz. od 15.00 do 17.00 w pierwszą i ostatnią środę każdego miesiąca.

30-06-2021 w „Śródmieście Cafe” dyżurować będą: Małgorzata Szymańska i Daniel Tobjasz, 07-07-2021: Stanisław Wawrzonkoski i Katarzyna Zarębska, 28-07-2021: Janusz Ziółkowski i Piotr Zwoliński, 04-08-2021: Jacek Buława i Piotr Czarnecki, 25-08-2021: Janusz Dębczyński i Mariola Gawłowska.

Kolejne dyżury po wakacjach odbędą się już 1 września 2021 r. Będziemy o tym informować na bieżąco.

XIII posiedzenie Komitetu Rewitalizacji

Administrator, 28 czerwca 2021

We wtorek, 29 czerwca br. odbędzie się XIII posiedzenie Komitetu Rewitalizacji.

W porządku obrad znalazło się przedstawienie informacji o udzieleniu w 2021 r. dotacji na roboty budowlane polegające na remoncie lub przebudowie oraz na prace konserwatorskie i restauratorskie w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków dla właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości położonych w obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji; przedstawienie informacji o możliwości składania informacji o zamiarze ubiegania się o dotację w 2022 r.; omówienie tematyki poruszanej w czasie dyżurów członków Komitetu Rewitalizacji i Radnych Rady Miasta , które odbyły się w kawiarni obywatelskiej Śródmieście Cafe oraz wolne wnioski i dyskusja

Posiedzenie odbędzie się w Klubie Stara Remiza przy ul. Żabiej 8. Początek o godz. 17:00.

Spacer po obszarze rewitalizacji

Administrator, 24 czerwca 2021

Zapraszamy mieszkańców do udziału w spacerze po obszarze rewitalizacji. Podczas wydarzenia przedstawiciele ratusza, radni z Komisji Rewitalizacji rady Miasta Włocławek oraz członkowie Komitetu Rewitalizacji opowiedzą o przebiegu procesu rewitalizacji w Śródmieściu i projektach oraz przedsięwzięciach wpisanych do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 - zarówno o tych realizowanych, jak również na temat dopiero planowanych działań.

Spacer odbędzie się we wtorek, 29 czerwca br. Początek o godz. 15:00 (warto zarezerwować sobie około 2 h). Zbiórka na Placu Wolności przy Pomniku Żołnierza Polskiego.

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!