NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Wydarzenia

"Poetyckie Cafe" i "Świat w oku kamery" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 25 września 2020

25 września o godz. 17.00 kawiarnia obywatelska „Śródmieście Cafe” w ramach cyklu Poetyckie Cafe  zaprasza na spotkanie z poezją angielskiego romantyka Johna Keatsa oraz w ramach cyklu Świat w oku kamery na głośny film w reżyserii Agnieszki Holland inspirowany życiem artysty. Seans odbędzie się w Kawiarni Obywatelskiej przy zachowaniu zaleceń reżimu sanitarnego, obowiązkowe są maseczki i dezynfekcja rąk, ilość miejsc jest ograniczona. Serdecznie zapraszamy!

Konferencja podsumowująca projekt "Partnerstwo - od czego zacząć?"

Administrator, 23 września 2020

Urząd Miasta Włocławek zaprasza na konferencję podsumowującą projekt "Partnerstwo - od czego zacząč?"

Projekt wspierający realizację Gminnego Programu Rewitalizację Miasta Włocławek na lata 2018-2028 obejmował działania edukacyjne skierowane do osób zagrożonych ubóstwem bądź wykluczonych społecznie i do osób z ich otoczenia zamieszkałych na terenie miasta Włocławek. Działania projektowe służyły upowszechnieniu wiedzy o przedsiębiorczości społecznej i poszerzeniu wiadomości o tworzeniu i funkcjonowaniu podmiotów ekonomii społecznej. Ich formuła miała jednocześnie zachęcić uczestników projektu do aktywizacji w tym zakresie i podjęcia próby zmiany swojego najbliższego otoczenia, bądź ścieżki swojej kariery zawodowej  poprzez  utworzenie w partnerstwie publiczno-społecznym np. spółdzielni socjalnej.

Projekt  grantowy „Partnerstwo – od czego zacząć?” realizowany był przez Gminę Miasto Włocławek na podstawie umowy nr 13/5/G/2020 w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016 – 2023 Stowarzyszenia LGD Miasto Włocławek współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej 11. Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność Działanie 11.1 Włączenie społeczne na obszarach objętych LSR Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014–2020.

 
 

czytaj więcej

"Poetyckie Cafe" w "Śródmieście Cafe" z Krzysztofem Niedziałkowskim

Administrator, 21 września 2020

Kawiarnia Obywatelska „Śródmieście Cafe” w ramach cyklu "Poetyckie Cafe" zaprasza w środę 23 września o godz. 17:00 na spotkanie autorskie z Krzysztofem Niedziałkowskim, oficerem, pisarzem, poetą, społecznikiem, autorem powieści dla dzieci i młodzieży pt. "Mateusz i Kamienny Krąg" (2016 r.) W maju 2020 r. ukazała się kolejna powieść fantasy pt. "Strażnik Czasu. Początek" wydana przez Warszawską Firmę Wydawniczą. Ponadto pan Krzysztof wydał 2 tomiki poezji.

Spotkanie odbędzie się przy zachowaniu zaleceń reżimu sanitarnego, obowiązkowe są maseczki i dezynfekcja rąk, ilość miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo na profilu facebookowym Kawiarni.

 

Dwa koncerty w jedną niedzielę na ul. 3 Maja

Administrator, 17 września 2020

W niedzielę, 20 września br. zapraszamy na koncerty młodej włocławskiej wokalistki Mai Kaczyńskiej oraz świetnego pianisty Wojtka Marciniaka. 20 września na pożegnanie lata i powitanie jesieni koncert na ulicy 3 Maja odbędzie się przed Śródmieście Cafe.
Koncert Mai, studentki Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Jazz i muzyka estradowa, rozpocznie się o 16.00, a Wojtka z grupy Kris Quartet o 17.00.

Wstęp wolny. Obowiązuje reżim sanitarny, obowiązkowe są maseczki i dezynfekcja rąk.

Kino w plenerze na ul. 3 Maja: Speed

Administrator, 17 września 2020

W piątek, 18 września br. o 19.00 zapraszamy na spotkanie filmowe w plenerze. Wspólnie obejrzymy jeden z najpopularniejszych filmów rozrywkowych XX wieku "Speed. Niebezpieczna prędkość". Szybka, dynamiczna, nie zwalniająca tempa akcja, świetne aktorstwo oraz ciekawa historia. Doskonałe kino akcji, które można oglądać wiele razy.

Przed seansem porozmawiamy o mobilności miejskiej w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Naszymi gośćmi będą Dominik Cieślikewicz z Wydziału Dróg, Transportu     Zbiorowego i Energii Urzędu Miasta oraz Piotr Gdaniec z Like Bike.

Wydarzenie organizują: Fundacja Ari Ari, Fundacja Ładowarka, Fundacja na rzecz rozwoju Kujawskiej Szkoły Wyższej Vladislawia, Śródmieście Cafe i firma Like Bike.

W 2020 roku obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu przypadają na okres od 16 do 22 września. To inicjatywa, której głównym celem jest zachęcanie ludzi do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń. Konkretnie chodzi o wybieranie ekologicznych środków podróżowania, np. roweru czy komunikacji miejskiej. A jeśli już ktoś musi jechać do pracy własnym samochodem, warto znaleźć współpasażerów.

Spotkanie poświęcone dotacjom do remontów

Administrator, 14 września 2020

W środę, 16 września zapraszamy do kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" na otwarte spotkanie poświęcone dotacjom do remontów w Specjalnej Strefie Rewitalizacji, udzielanym w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028. Początek o godz. 16:00.

Spotkanie odbędzie się w związku z zakończeniem naboru informacji o zamiarze ubiegania się o dotacje w 2021 roku na roboty budowlane polegające na remoncie lub przebudowie oraz na prace konserwatorskie i restauratorskie w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków dla właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości położonych w obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji.

Zgodnie z Uchwałą VIII/57/2019 Rady Miasta Włocławek z dnia 9 kwietnia 2019 r. w sprawie ustanowienia Specjalnej Strefy Rewitalizacji na obszarze rewitalizacji Miasta Włocławek procedura związana z ubieganiem się o dotację odbywa się dwuetapowo: etap I obejmuje złożenie informacji o zamiarze ubiegania się o dotację, etap II dotyczy złożenia wniosku udzielenie dotacji.

Przypomnijmy, że od 2019 r. Gmina Miasto Włocławek wsparła dotacjami właścicieli lub użytkowników wieczystych 14 nieruchomości zlokalizowanych w obszarze rewitalizacji.

Więcej informacji można znaleźć w zakładce "Specjalna Strefa Rewitalizacji".

"Poetyckie Cafe" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 10 września 2020

Kawiarnia Obywatelska „Śródmieście Cafe” w ramach cyklu Poetyckie Cafe zaprasza na popołudnie spędzone z poezją. Gościć będziemy członków nieformalnej Grupy Literackiej WZD, który to skrót oznacza „w zakamarkach duszy”. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tego, co ukryte w najgłębszych pokładach ludzkiej wrażliwości oraz do zachwytu nad pięknem poetyckiego słowa. Spotkanie odbędzie się 15 września o godz. 17.00 w kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną „Poetyckie Cafe” przeprowadzone będzie przy zachowaniu zaleceń reżimu sanitarnego, obowiązkowe są maseczki i dezynfekcja rąk, ilość miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy również do śledzenia transmisji na żywo na profilu facebookowym Kawiarni.

"Świat w oku kamery" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 07 września 2020

Kawiarnia Obywatelska „Śródmieście Cafe” w ramach cyklu spotkań z dobrym filmem Świat w oku kamery zaprasza na projekcję klasyki światowego kina dotyczącego problemu fotografii. Czy zdjęcia, które dzisiaj otaczają nas zewsząd, są wierną kopią rzeczywistości i kryją w sobie prawdę, czy może stają się narzędziem ułudy. Zachęcamy do zagłębienia się w fabułę filmu i próby rozwikłania zagadki kryminalnej, w którą zostaje wplątany główny bohater. Seans odbędzie się w Kawiarni Obywatelskiej w najbliższy piątek 11 września o godz. 17.00 przy zachowaniu zaleceń reżimu sanitarnego, obowiązkowe są maseczki i dezynfekcja rąk, ilość miejsc jest ograniczona.

 

"Poetyckie Cafe" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 07 września 2020

Kawiarnia Obywatelska „Śródmieście Cafe” w ramach cyklu Poetyckie Cafe zaprasza na popołudnie przepełnione pięknym słowem. Swoją twórczość zaprezentuje Monika Grzanka, czyli prawnik, dziennikarz, przewodnik PTTK, bibliotekarz, wykładowca akademicki, społecznik, regionalista, kulturoznawca – słowem człowiek renesansu nastawiony na rozwój wewnętrzny, zdobywający szczyty piękna tego świata. Monika Grzanka zadebiutowała na łamach „Awersu” w 1998 r., jest autorką czterech tomików poetyckich: Mosty, Witraże, Obrazy, Lustra.

Spotkanie odbędzie się 9 września o godz. 17.00, przy zachowaniu zaleceń reżimu sanitarnego, obowiązkowe są maseczki i dezynfekcja rąk, ilość miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo na profilu facebookowym Kawiarni.

"Mała wielka historia" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 07 września 2020

Kawiarnia Obywatelska „Śródmieście Cafe” w ramach cyklu Mała wielka historia zaprasza 10 września na godz. 16.30 na spotkanie z panią Mirosławą Stojak, z zawodu ekonomistką, informatyczką, z zamiłowania poetką, pisarką, malarką, pasjonatką i ambasadorką kultury i historii włocławskich Żydów.

Pani Stojak to zbieraczka opowieści o przedwojennym, wielokulturowym Włocławku i zarazem pisarka, starająca się ocalić od zapomnienia ten fragment naszej lokalnej tożsamości. W trakcie spotkania będzie można nabyć książkę i uzyskać autograf autorki.

W dalszej kolejności, w ramach cyklu Zapomniani bohaterowie Włocławka wysłuchamy pana Dariusza Łobody, nauczyciela Liceum Marii Konopnickiej, poligloty, stypendysty rządu francuskiego i hiszpańskiego, który wraz z młodzieżą wziął udział w międzynarodowym projekcie „Transport 77”, polegającym na poszukiwaniu śladów Żydów deportowanych w ostatnim transporcie z terytorium Francji do obozu śmierci Auschwitz-Birkenau (31 lipca 1944). Dariusz Łoboda i jego podopieczni opowiedzą o mozolnym procesie poszukiwania śladów włocławskiego Żyda Hersza Raka, który m.in. walczył we francuskim ruchu oporu.

Spotkanie odbędzie się przy zachowaniu zaleceń reżimu sanitarnego, obowiązkowe są maseczki i dezynfekcja rąk, ilość miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo na profilu facebookowym Kawiarni.

Wspólne czytanie "Balladyny" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 03 września 2020

Kawiarnia Obywatelska „Śródmieście Cafe” w ramach cyklu Poetyckie Cafe zaprasza w sobotę 5 września na godz. 11.00 na wspólne czytanie arcydramatu Juliusza Słowackiego Balladyna. Właściwe czytanie wybranych fragmentów poprzedzi krótka prelekcja literaturoznawcy, który spróbuje wyjaśnić fenomen tego niezwykłego tekstu romantycznego, jak również odpowiedzieć na pytanie, jaki sekret skrywa uśmiech tytułowej bohaterki. Spotkanie odbędzie się przy zachowaniu zaleceń reżimu sanitarnego, obowiązkowe są maseczki i dezynfekcja rąk, ilość miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo na profilu facebookowym Kawiarni.

 

"Świat w oku kamery" w Śródmieście Cafe

Administrator, 03 września 2020

Kawiarnia Obywatelska „Śródmieście Cafe” w ramach cyklu spotkań z dobrym filmem Świat w oku kamery zaprasza w najbliższy piątek 4 września o godz. 17.00 na projekcję melodramatu wszech czasów z pamiętnymi kreacjami aktorskimi i dialogami, które na stałe weszły do kanonu słynnych filmowych kwestii. Czy prawdziwa miłość ma szansę przetrwać w świecie rozdartym wojną? Zapraszamy na film, aby się przekonać. Seans odbędzie się w Kawiarni Obywatelskiej przy zachowaniu zaleceń reżimu sanitarnego, obowiązkowe są maseczki i dezynfekcja rąk, ilość miejsc jest ograniczona.

 

Dyżur dr Barbary Moraczewskiej

Administrator, 29 sierpnia 2020

We wtorek, 1 września br. zapraszamy do kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 na dyżur dr Barbary Moraczewskiej, Zastępcy Prezydenta Włocławka i Pełnomocnika Prezydenta ds. Rewitalizacji.

Spotkanie będzie doskonałą okazją, by porozmawiać nie tylko o przebiegu realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028, ale też o innych aspektach funkcjonowania naszego miasta.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w godz. 14:00-15:00.

 

"Śródmiejska potańcówka" na ul. 3 Maja

Administrator, 25 sierpnia 2020

Kawiarnia obywatelska „Śródmieście Cafe”, w ramach cyklu Koncertowo, zaprasza w najbliższą sobotę 29 sierpnia na „Śródmiejską Potańcówkę”. Chcemy tym samym wrócić do tradycji miejskich zabaw tanecznych – ciekawej formy aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integracji środowiska mieszkańców. W programie znajdą się również m.in.: konkursy, zabawy, pokazy taneczne, w tym specjalnie dla dorosłych – nauka tańca latino.
W organizację „Śródmiejskiej Potańcówki” włączyli się wolontariusze z Parafii św. Stanisława BM we Włocławku oraz Judyta Witkowska Dance Studio.
 „Śródmiejska Potańcówka” odbędzie się w godzinach od 17.00 do 19.00 przed kawiarnią obywatelską „Śródmieście Cafe”, Włocławek, ul. 3 Maja 9. Przez ten czas ze względów bezpieczeństwa, wyłączona będzie ulica z ruchu pojazdów w oznakowanym obszarze okolic kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe”. Za utrudnienia przepraszamy.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną „Śródmiejska Potańcówka” przebiegać będzie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Uczestników imprezy prosimy o zabranie ze sobą maseczek, zachowanie bezpiecznego dystansu i przestrzeganie zasad zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia.

Serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej

"Poetyckie Cafe" z Katarzyną Sarnowską

Administrator, 25 sierpnia 2020

Kawiarnia Obywatelska „Śródmieście Cafe” zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Poetyckie Cafe”. W piątek, 28 sierpnia o godz. 17:00 naszym gościem będzie pani Katarzyna Sarnowska
 - włocławska pisarka, tłumaczka, m.in. literatury pięknej, autorka siedmiu książek, w tym popularnego cyklu powieści „Nad Jeziorakiem” wydawanego przez poznańskie wydawnictwo Czwarta Strona. Pani Katarzyna opowie m.in. o swoich pasjach, inspiracjach oraz przybliży tajemnice pisarskiego warsztatu, będzie również podpisywać książki.

W czasie spotkania obowiązuje reżim sanitarny, wymagane są maseczki, dezynfekcja rąk, ilość gości jest ograniczona. Zapraszamy do śledzenia transmisji live na profilu facebookowym Kawiarni.

czytaj więcej

Trening z mistrzami przed "Śródmieście Cafe"

Administrator, 19 sierpnia 2020

Przed nami trening z mistrzami na ulicy 3 Maja! Zapraszamy we wtorek, 25 sierpnia i środę, 26 sierpnia o godz. 11.00. Sprawdź swoją formę przed 96. Mistrzostwami Polski w Lekkiej Atletyce! Ćwicz z najlepszymi przed kawiarnią obywatelską "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9! Na wydarzenie zaprasza Katarzyna Kowalska!

Trening z mistrzami przed "Śródmieście Cafe"

Administrator, 19 sierpnia 2020

Przed nami trening z mistrzami na ulicy 3 Maja! Zapraszamy we wtorek, 25 sierpnia i środę, 26 sierpnia o godz. 11.00. Sprawdź swoją formę przed 96. Mistrzostwami Polski w Lekkiej Atletyce! Ćwicz z najlepszymi przed kawiarnią obywatelską "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9! Na wydarzenie zaprasza Katarzyna Kowalska!

"Klub Bajkoludka" w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 13 sierpnia 2020

Kawiarnia obywatelska „Śródmieście Cafe” zaprasza najmłodszych na kolejne sierpniowe spotkanie w ramach cyklu „Klub Bajkoludka”. Celem cyklu jest zainteresowanie najmłodszych czytaniem bajek i wierszy a także zachęcanie do własnej dziecięcej twórczości. Dzieci nauczą się i utrwalą aktywne słuchanie a także rozwiną swoje pasje artystyczne. Na warsztatach dzieci będą słuchać wybranej bajki i na jej podstawie przygotują prace plastyczne.
Zapraszamy w piątek na godz.10.30 do kawiarni obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9.


 

Rocznica „Cudu nad Wisłą” w Śródmieście Cafe

Administrator, 10 sierpnia 2020

100 lat temu dzięki bohaterskiej obronie Włocławka udało się odeprzeć armię sowiecką. Walki o miasto w dniach 16 – 19 sierpnia 1920 roku były ważną częścią wojny polsko-bolszewickiej. Nieliczne i słabe polskie oddziały wojskowe oraz obrońcy cywilni stawili zacięty opór Rosjanom i obronili przeprawę przez Wisłę.

W „Śródmieście Cafe” przypomnimy i uczcimy bohaterów tego zwycięstwa. Zapraszamy na prelekcję historyczną Łukasza Daniewskiego oraz projekcję filmu „1920 Bitwa Warszawska”.

Spotkanie odbędzie się 14 sierpnia o 20.30 na ulicy 3 Maja 9 na wysokości Kawiarni Obywatelskiej.

Wstęp jest wolny, ale wciąż obowiązuje reżim sanitarny. Pamiętajcie o maseczkach i odstępach (min. 1,5 m).

Organizatorami wydarzenia są Śródmieście Cafe, Fundacja Vladislawia i Fundacja Ładowarka.

czytaj więcej

Dyżur Radnych Rady Miasta w "Śródmieście Cafe"

Administrator, 03 sierpnia 2020

W kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe" przy ul. 3 Maja 9 w każdą pierwszą i ostatnią środę miesiąca (w godz. 15-17:00) w okresie od sierpnia do grudnia br. odbywać się będą dyżury Radnych Rady Miasta. Działanie zaplanowano w związku z projektem 1.3.3.2. Jestem twoim radnym Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028.

Pierwszy z dyżurów odbędzie się 5 sierpnia.

Poniżej przedstawiamy harmonogram dyżurów.



05.08.2020
Gawłowska Mariola   
Gołębieski Andrzej
       
26.08.2020
Grządziel Krzysztof   
Hofman-Kupisz Joanna
       
02.09.2020
Hupało Jarosław   
Czarnecki Piotr    02.09.2020
       
30.09.2020
Jura – Walczak Agnieszka   
Kowal Piotr   
       
07.10.2020
Kowalski Krzysztof   
Krzemieniewski Stanisław   
       
28.10.2020
Lewandowski Zbigniew   
Łuczak Krystian
       
04.11.2020
Mazierski Józef   
Muszalik Wanda
       
25.11.2020
Piasecki Arkadiusz   
Rutkowska Elżbieta
       
02.12.2020
Szczepańska Ewa   
Szymańska Małgorzata
       
30.12.2020
Tobjasz Daniel   
Wawrzonkoski Stanisław

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!