NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Co na muralach? Wydarzenia, symbole, a może historyczna mapa?

Administrator, 08 grudnia 2020
Co na muralach? Wydarzenia, symbole, a może historyczna mapa?

Są już 2, a będzie ich łącznie 66! W ciągu dwóch lat w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 udało nam się zainicjować coś, co, mamy nadzieję, za kilka lat stanie się szlakiem śródmiejskich murali, którym podążać będą mieszkańcy podczas niedzielnych spacerów oraz turyści.

Murale: "Włocławskie popołudnie" przy ul. Żabiej 14/16 autorstwa Anny Wardęgi (2019 r.) oraz "Esencja Miasta" autorstwa Dawida Celka z 2020 r. przy ul. Wojska Polskiego 3 (2020 r.), na których można zobaczyć nawiązania do włocławskiej architektury, symboli miasta, jak również życia codziennego i różnych form spędzania wolnego czasu, to dopiero początek!

Co znajdzie się na kolejnych malowidłach? To zależeć będzie od artystów, którzy do zaplanowanych przez Urząd Miasta Włocławek
konkursach zgłoszą swoje projekty. Niewykluczone, że autorzy zainspirują się pomysłami, które jakiś czas temu pojawiły się i wciąż pojawiają na internetowych forach.

My dziś chcielibyśmy poznać Wasze opinie. Na co, Waszym zdaniem, warto postawić na takich malowidłach? Na prezentację ważnych wydarzeń i postaci historycznych, architektury, najważniejszych symboli miejskich, historycznej mapy Śródmieścia, a może pójść w kierunku czegoś zupełnie innego? Zachęcamy do dyskusji i wpisywania swoich propozycji w komentarzach na facebookowej stronie Rewitalizacja Włocławek [link]


NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!