NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

Byliśmy na konferencji poświęconej rewitalizacji Łodzi

Administrator, 16 maja 2019
Byliśmy na konferencji poświęconej rewitalizacji Łodzi

Wiceprezydent Barbara Moraczewska, Pełnomocnik Prezydenta ds. Rewitalizacji Miasta Włocławek oraz pracownicy włocławskiego ratusza wzięli udział w konferencji "Łódź Rewitalizuje - Działania społeczne szyte na miarę".

Wyjazd był dobrą okazją nie tylko do zapoznania się ze zmianami, jakie wprowadzane są w Łodzi, ale też do zaprezentowania pomysłu na rewitalizację Włocławka oraz rozmów z przedstawicielami różnych samorządów i wymiany doświadczeń w zakresie rewitalizacji.


W programie dwudniowej konferencji znalazły się wykłady, prezentacje, warsztaty oraz panel dyskusyjny.

„Łódź Rewitalizuje – działania społeczne szyte na miarę” to konferencja podsumowująca wszystko to, co zostało wypracowane w ramach projektu Pilotażowego II pn. „Opracowanie modelu prowadzenia rewitalizacji obszarów miejskich na wybranym obszarze w Mieście Łodzi – etap 2”.

Modelowe rozwiązania, opracowane w trakcie trwania Pilotażu II i sprawdzone w realnych warunkach trwającego procesu rewitalizacji w Łodzi, odpowiadają na konkretne wyzwania, przed którymi stoi nasze miasto, ale też inne polskie samorządy, w zakresie przeprowadzek, współpracy z mieszkańcami, z lokalnymi przedsiębiorcami i pozostałymi interesariuszami rewitalizacji.

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!