NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

"Śródmieście Cafe" - będzie się działo!

Administrator, 05 marca 2021
"Śródmieście Cafe" - będzie się działo!

Co w marcu dziać się będzie w kawiarni obywatelskiej "Śródmieście Cafe"? Prezentujemy harmonogram przygotowany przez operatora tego miejsca, czyli Fundację "Ładowarka".

Już 8 marca z udziałem władz miasta odbędzie się pierwsze wydarzenie w kawiarni obywatelskiej, czyli Dzień Kobiet. Z tej okazji dla włocławianek przygotowano szereg niespodzianek.

W czwartek, 11 marca (w godz. 12:00-18:00) kawiarnia zaprasza na rodzinne budowanie z klocków LEGO. Wydarzenie poświęcone zostanie budowie śródmiejskiej ulicy. "Ładowarka" zaprasza serdecznie miłośników twórczego działania, śródmiejskiej przestrzeni i architektury. To będzie z pewnością udany dzień!

Na piątek, 12 marca (w godz. 16:30-17:30) i sobotę, 13 marca (10:30-11:30) zaplanowano projekcje polskich bajek. Te propozycje przygotowano z myślą o najmłodszych mieszkańcach Śródmieścia, choć nie tylko.

W "Śródmieście Cafe" odbędą się także wydarzenia skierowane do miłośników historii. Dyżur Społecznego Archiwum Włocławka (sobota, 20 marca w godz. 12:00-13:00) to propozycja i zaproszenie do osób, które zechcą pochwalić się swoimi zbiorami rodzinnymi (fotografie, dokumenty, wspomnienia) i zasilić w ten sposób zasób projektu edukacyjnego, realizowanego przez Fundację "Ładowarka". Tydzień później (sobota, 27 marca w godz. 12:00-13:00) przy ul. 3 Maja 9 będzie można obejrzeć i posłuchać opowieści o Śródmieściu na widokówkach sprzed lat. Będzie to niesamowita podróż do przeszłości tej części miasta.

Niebawem Fundacja "Ładowarka" zaprosi uczniów włocławskich szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym na "Maskotkę Śródmieścia". O szczegółach poinformujemy wkrótce.

W dniach 23 i 25 marca w "Śródmieście Cafe" zrealizowany zostanie projekt lokalny, sfinansowany dzięki mikrograntowi z Urzędu Miasta Włocławek. W ramach projektu „Surowce naturalne w domu” uczestnikom przybliżone zostaną zalety, jakie niesie ze sobą praca z drewnem. Dzieci pod okiem fachowca przygotują, pomalują i ozdobią drewniane taborety. Zaplanowane działania mają na celu integrację społeczną mieszkańców Śródmieścia i okolic, propagowanie dobrych wzorców związanych z wykonywaniem pracy rzemieślniczej. 

Zwieńczeniem pierwszego miesiąca funkcjonowania "Śródmieście Cafe" będzie (środa, 31 marca w godz. 16:00-18:00) wieczór gry planszowej "Włocławscy Milionerzy".

Już dziś zapraszamy na to i kolejne wydarzenia! Więcej o tym, co dzieje się w "Śródmieście Cafe" można dowiedzieć się śledząc fanpage: www.facebook.com/SrodmiescieCafe


 

 

NEWSLETTER

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!